Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Мігель де Сервантес Сааведра

Мігель де Сервантес Сааведра

Назва:
Мігель де Сервантес Сааведра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,91 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мігель де Сервантес Сааведра 1547-1616


Іспанський письменник, Мігель де Сервантес Сааведра,
народився в Алькала-де-Энарес (провінція Мадрид). Його батько, Родриго де Сервантес, був скромним хірургом. Численна родина постійно жила в бідності, що не залишала майбутнього письменника протягом усієї його сумного життя. Дуже мало відомо про його дитинство, крім того, що він був хрещений 9 жовтня 1547 року. Наступне документальне свідчення про нього, приблизно через двадцять років, називає його автором сонета, зверненого до королеви Ізабеллі Валуа, третій дружині Пилипа ІІ. Незабаром після цього, під час навчання в міській колегії Мадрида, він згадується в зв'язку з декількома віршами на смерть королеви (3 жовтня 1568 року).
Учився Сервантес, ймовірно, уривками і до ученого ступеня справа не дійшла. Не знайшовши засобів до існування в Іспанії, він відправився до Італії і у 1570 році поступив на службу до кардинала Дж.Аквавіви. У 1571 році числився солдатом морської експедиції, що іспанський король, папа і сеньйори Венеції готували проти турків. Сервантес хоробро боровся при Лепанто (7 жовтня 1571 року). Одна з отриманих ран скалічила йому руку. Він відправився на Сицилію лікуватися і залишився в південній Італії до 1575 року. Коли вирішив повернутися в Іспанію, сподіваючись у нагороду за службу одержати посада капітана армії, 26 вересня 1575 року корабель, на якому він плив, був захоплений турецькими піратами. Сервантес був відвезений в Алжир, де пробув до 19 вересня 1580 року. Зрештою на гроші, зібрані родиною Сервантеса, його викупили монахи-тринитарії. Він розраховував на гідну винагороду, після повернення додому, однак його надії не виправдалися.
У 1584 році 37-літній Сервантес женився в Эскивіас (провінція Толедо) на 19-літній Каталине де Паласиос. Але сімейне життя, як і усе в Сервантеса, йшло уривками. Багато років він провів в далині від дружини. Ізабель де Сааведра, його єдина дитина, народилася від позашлюбного зв'язку.
У 1585 році Сервантес став комісаром по закупівлі пшениці, ячменю і маслинової олії в Андалузії для "Непереможної Армади" Пилипа ІІ. Ця нічим не чудова робота була до того ж невдячна і небезпечна.
Два рази Сервантесові довелося реквізувати пшеницю, що належала духівництву. І хоча він виконував наказ короля, його відлучили від церкви. У довершення нещасть він потрапив під суд, а потім у в'язницю, оскільки в його звітах виявили порушення. Ще одне розчарування принесло безуспішне клопотання про посаду в американських колоніях Іспанії в 1590 році.
Передбачається, що під час одного з тюремних ув'язнень (1592, 1597 чи 1602 роках) Сервантес почав свою безсмертну творчість. Утім, у 1602 році судді і суди перестали переслідувати його з приводу передбачуваної заборгованості перед короною. В 1604 році, він переїхав у Вальядолід, де в той час перебував король. З 1608 року він постійно жив у Мадриді і цілком присвятив себе написанню і публікації книг. В останні роки життя він мав засоби до існування головним чином завдяки пенсіям від графа Лемоса й архієпископа Толедо. Умер Сервантес у Мадриді 23 квітня 1616 році.
Приведені факти дають лише фрагментарне і приблизне представлення про життя Сервантеса, але зрештою , найбільшими подіями в ній стали твори, що принесли йому безсмерття. Через шістнадцять років після публікації шкільних віршів з'явилася перша частина Галатеї (La prіmera parte de la Galatea, 1585), пасторальний роман у дусі Діани Х.Монтемайора (1559). Його зміст складають мінливості любові ідеалізованих пастухів і пастушок. У Галатеї проза чергується з поезією; тут немає ні головних персонажів, ні єдності дії. Епізоди з'єднуються самим нехитрим образом: пастухи зустрічаються один з одним і розповідають про своїх радостях і суми. Дія розвертається на тлі умовних картин природи - це незмінні ліси, джерела, чисті струмки і вічна весна, що дозволяє жити на лоні природи. Тут гуманизуєтся ідея божественної благодаті, що освячує душі обраних. Любов уподібнюється божеству, якому поклоняється закоханий і яке зміцнює його віру і волю до життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мігель де Сервантес Сааведра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок