Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> ЖУЛЬ ВЕРН

ЖУЛЬ ВЕРН

Назва:
ЖУЛЬ ВЕРН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,44 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
ЖУЛЬ ВЕРН


ЖУЛЬ ВЕРН
(1828—1905)
Жуль Верн — французький письменник-фантаст був і залишився вірним супутником юності. Перші ж романи принесли йому всенародне визнання. Щойно книги французького письменника виходили друком, вони негайно перекладалися багатьма мовами й поширювалися в усьому світі.
Жуль Верн був у розквіті творчих сил, він ще не встиг здійснити й половини задуманого, коли захоплені сучасники стали називати його «всесвітнім мандрівником»», «віщуном», «чарівником», «пророком», «провидцем» «винахідником без майстерні» (заголовки статей, що з'являлися за його життя). А він просто задумав описати всю земну кулю — природу різних кліматичних зон, тваринний і рослинний світ, традиції і звичаї всіх народів планети. І не просто описати, як це роблять географи, а втілити цей задум у багатотомній серії романів, що її він назвав «Незвичайні подорожі».
Працьовитість Жуля. Верна вражає масштабністю. Серія включає шістдесят три романи та два збірники повістей і оповідань, виданих у 97 книгах. У повному обсязі — близько тисячі друкованих аркушів або вісімнадцять тисяч книжкових сторінок.
Жуль Верн працював над «Незвичайними подорожами» понад сорок років (з 1862 до початку 1905 року), видання ж усієї серії розтяглося більше ніж на піввіку. За цей час змінилися покоління школярів, для яких він писав свої книги. Пізні романи Жуля Берна потрапляли в нетерплячі руки синів і онуків його перших читачів.
«Незвичайні подорожі» у сукупності — це універсальний географічний нарис земної кулі. Якщо розподілити романи за місцем дії, то виявиться, що в чотирьох романах описуються кругосвітні подорожі, у п'ятнадцятьох — країни Європи, у восьми — Північна Америка, у восьми — Африка, у п'ятьох —Азія, у чотирьох — Південна Америка, у чотирьох — Арктика, у трьох — Австралія й Океанія й в одному — Антарктида. Крім того, у сімох романах місцем дії слугують моря й океани. Чотири романи складають цикл «робінзонад» дія розгортається на незаселених островах. І нарешті, у трьох романах події відбуваються у міжпланетному просторі. До того ж у багатьох творах — не тільки «кругосвітнього» циклу —герої мандрують із країни в країну. Можна сказати без перебільшення, що сторінки книг Жуля Верна переповнюють морські хвилі, пісок пустель, вулканічний попіл, арктичні вихори космічний пил. Місце дії в його романах — планета Земля, і не тільки Земля, але й Всесвіт. Географія і природознавство сусідують у « Незвичайних подорожах» з технічними й точними науками.
Герої Жуля Верна завжди подорожують. Долаючи величезні відстані, вони прагнуть виграти чає. Досягнення небувалої швидкості вимагає новітніх засобів пересування. Жуль Верн «удосконалив» всі види транспорту від сухопутних до уявлюваних, міжпланетних. Його герої створюють швидкохідні машини, підводні й повітряні кораблі, досліджують вулкани та глибини морів, проникають у недоступні нетрі, відкривають нові землі, стираючи з географічних карт останні «білі плями». Увесь світ слугує їм майстернею для експериментів. На дні океану, на незаселеному острові, на Північному полюсі, у міжпланетному просторі,— де б вони не були, скрізь їхня лабораторія, вони працюють, діють, сперечаються, впроваджують у дійсність свої зухвалі мрії.
В особі Ж Верна поєднувалися мовби кілька постатей. Він був справжнім засновником наукової фантастики, що ґрунтувалися на науковій вірогідності й нерідко на науковому передбаченні, був чудовим майстром пригодницького роману, жагучим пропагандистом науки та її майбутніх здобутків.
Спираючись на пошуки наукової думки, він зображував бажане як уже здійснене. Винаходи, що ще не набули застосування, моделі механізмів, що проходили випробування, машини, що лише намічалися в ескізах, він представляв у закінченому, ідеальному вигляді. Звідси неймовірні збіги мрій письменника з втіленням подібних ідей у життя. Але він не був ні «віщуном», ні «пророком». Його герої вирішували задачі, підказані самим життям — бурхливим розвитком промисловості, транспорту, зв'язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЖУЛЬ ВЕРН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок