Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Стародавні книги

Стародавні книги

Назва:
Стародавні книги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Стародавні книги


Зміст
Вступ....................................................................................................................4
1.Тисячолітття слов’янської книжності............................................................5
1.1.Книги................................................................................................................
1.2.Книжні люди....................................................................................................
1.3.Перший зачинатель книгодрукування...........................................................
2.У світі українського історичного оповідання..................................................
2.1.Художні форми................................................................................................
2.2.Новий період розвитку українського оповідання........................................


Вступ
Широко відомо, що літописання становило собою одну з найяскравіших ланок літературного набутку нашого народу. Жодна інша європейська країна (за винятком Візантії) не мала такої близкучої історіографічної спадщини, репрезентованої цілою плеядою визначних імен. І серед них Нестору належить, поза сумнівом, чільне місце.
У нашій уяві образ літописця здебільшого вимальовується у вигляді мудрого старця – сивоволосого, з опасистою бородою, – що в тиші келії, відгородженої від життя монастирським муром, „добро і зло сприймючи байдуже”, складає беззастережний і вільний від емоцій „Ізвіт нащадкам”. Якоюсь мірою цьому „заявив” Олександр Пушкін безсмертним образом Пімена.
Бути ченцем за середньовіччя зовсім не означало відгородитися від світу. Київські монахи брали акивну участь у тогочасній громадській роботі. Студійський статут, запроваджений на Русі (і зокрема – в Печерському монастирі), навіть зобов’язував ченців засновувати бібліотеки, скрипторій, учбові заклади, шпиталі, богодільні та інші структури, націлені на забезпечення тих або інших суспільних потреб. Насамперед – у сфері духовного житття.


1.1. Літопис – один із найважливіших пам’яток вітчизняної історії і культури. З найдавніших часів до початку ХІХ століття літописцями і трудолюбививми „книгописателями” було написано багато самостійних оповідань; велике число їх редакцій і списків, відбившихся в роздумах істориків про історичне життя українського народу. Не одне століття нараховує історія вивчення слов’янських літописів. Але об’єм і важкість літописання настільки важливі, що потік відкриттів у цій області не зменшується і до сьогодні, і буде продовжуватися ще довго. Рахувалось, що основний потік літописання „затормозив” вже у кінці ХVI ст. Але в останнє десятеліття було відкрито і вивчено велику кількість літописань XVII ст, які є історичними монографіями, щоденниками і мемуарами.
Книга – найбільш яскраве проявлення духовного життя людей. Вивчення книжної культури – комплексна проблема, так, як культура книги – частина народної культури. Українська книга, образ який складається із багатьох компонентів, представляє собою найбагатший пам’ятник культури.
В „Повести временных лет” під 988 роком читаєм: „Послав нача поимати у нарочитое чади дети и даяти нача на ученье книжное”. Таким чином, „ученье книжное” нараховує тисячу років. Відомо про грамотність слов’ян не тільки у вищих слоях, але й і в середніх.
У древніх слов’ян літописець, як правило, був і письменником, і перекладачем, і редактором, художником. Академік Д.С. Ліхачов писав: „Иван Федоров в своих учениях не только шел вперед, но и возвращался к лучшим образцам рукописной книги…Первопечатные книги не стремились отойти от рукописей, а напротив, приблизиться к лучшим рукописям, но в новой технике”. Нема нічого дивного, що самими гарними книгами на протязі усієї тисячолітньої історії слов’янської книжності були Євангеліє і Псалтир – самі любимі книги на Україні. „...Нашою першою книгою, за головним древньослов’янським читанням, літургійним, а потім і домашнім стало Євангеліє – сама перша книга християнського світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Стародавні книги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок