Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Особливості стилю оповідання Перл Бак "Ворог"

Особливості стилю оповідання Перл Бак "Ворог"

Назва:
Особливості стилю оповідання Перл Бак "Ворог"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості стилю оповідання Перл Бак "Ворог"


Перл Бак, відома американська письменниця, лауреат Пулітцерівської та Нобелівської премій, нажаль мало відома в нашій країні, хоча в США її твори включені в антології і шкільні підручники. Перл Бак була дочкою місіонерів, а пізніше жінкою місіонера і значну частину свого життя провела в Китаї. Тема Сходу, психології людини Сходу, ідея людяності незалежно від культури, віросповідання, національності людини були в центрі її творчості. її творчий доробок – 40 томів художньої літератури і публіцистики. її найкращим романом вважається роман "Хороша земля", який вийшов в 1931 році і був бестселером на протязі двох наступних років. Цей роман перекладений на тридцять мов. В романі змальовано важке життя китайських селян.
В оповіданні "Ворог" місце дії – Японія. Основна ідея оповідання: всі люди брати. Але цю просту християнську ідею Перл Бак розкриває через складне сплетіння почуттів, емоцій, імпульсів. Оповідання глибоко психологічне. В центрі оповідання – японський лікар Садао, який випадково підбирає на березі моря важко пораненого американського моряка під час війни Японії із США. І перед ним постає дилема: вилікувати американця чи передати властям, які його, безумовно, стратять.
В основі сюжету оповідання три типа конфлікту: 1) між людиною і природою: американський моряк намагається вижити у боротьбі із морем і скелями; 2) між людиною і людиною: і сам Садао, і його дружина, і слуги ворожо ставляться до моряка, тому що він для них уособлює всіх американців, ворогів; 3) внутрішній конфлікт: між патріотичним обов'язком Садао, який підказує йому покінчити із ворогом, і його лікарським обов'язком – врятувати людину; між його обов'язком по відношенню до своєї країни і його професійним обов'язком лікаря по відношенню до людської істоти, яка потребує медичної допомоги.
Розумінню внутрішнього конфлікту Садао сприяє використання ретроспекції. Садао згадує своє минуле, в якому акцент зроблено на двох важливих для подальшого рзвитку конфлікту фактах: 1) Садао – націоналіст; 2) Садао здобув освіту в США.
Внутрішній конфлікт Садао ускладнюється загостренням супроводжуючих емоцій. З одного боку Садао як хірургу цікаво протиставити своє уміння природі і дізнатися, чи може він перемогти її, чи виживе його майже безнадійний пацієнт. З іншого боку він боїться за свою сім'ю, розуміючи, які наслідки для його дружини і дітей, не кажучи вже про нього самого, може мати той факт, що він лікує і переховує у своєму домі військовополоненого. Після операції йому шкода зіпсувати свою добре зроблену роботу, віддавши американця властям. Він з цікавістю спостерігає за його одужанням.
Характер головного героя, Садао, розкривається багатогранно, другорядні персонажі (генерал, слуги) наділені тільки однією або двома рисами. Поведінка слуг, наприклад, визначається їх типовим японськім націоналізмом і страхом перед владою. Образ американця намірено не індивідуалізовано. В його образі деталями, які повторюються (світла шкіра, світле волосся, світла борода), акцентується його відмінність від японців, а в їх реакції на його вигляд – ворожість.
Особлива роль в системі образів оповідання відведена дружині Садао Хані. Вона своїми емоціями і діями підсилює враження, яке читач отримує спостерігаючи за внутрішньою боротьбою почуттів і інстинктивних поштовхів до дії в душі Садао. Вона теж отримала освіту в США і довгий час жила там. І хоча цей військовополонений не асоціюється у неї з американцями, яких вона знала в той час, вона так само, як і Садао, допомагає американцю, відчуваючи до нього відразу і співчуття одночасно. Перл Бак розгортає перед читачем весь спектр емоцій Хани, від її дріб'язкового роздратування з приводу зіпсованого покриття підлоги до усвідомлення страшної небезпеки, яку становить цей втікач для неї, її дітей і Садао. Але коли служниця відмовляється помити американця, вона миє його сама, зауваживши, що це ж "просто людина", "поранена, безпомічна людина" ("It's just a man", "a wounded, helpless man") [1, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості стилю оповідання Перл Бак "Ворог"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок