Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Жанрово-стильова своєрідність новелістики Сомерсета Моема

Жанрово-стильова своєрідність новелістики Сомерсета Моема

Назва:
Жанрово-стильова своєрідність новелістики Сомерсета Моема
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Жанрово-стильова своєрідність новелістики Сомерсета Моема


Видатний майстер оповідання і відомий англійський романіст Уїльям Сомерсет Моем не був улюбленцем критиків за життя. Критики називали його циніком та мізантропом, докоряли йому за аполітичність та індиферентність вважаючи, що його твори недовго будуть користуватися популярністю. Але час показав, що популярність С. Моема зростає з кожним роком і його твори все більше притягують увагу критиків, відгуки яких стають все позитивнішими, а аналіз творів глибшим.
За п'ятдесят років творчої діяльності С. Моем написав більше ста оповідань. За життя твори в Англії вийшло дванадцять збірок його новел, серед яких такі шедеври, як "Rain" ("Дощ"), "The Hairless Mexican" ("Безволосий мексиканець"), "The Unconquered" ("Непідкорена"). Новелістика С. Моема цікава, перш за все, особливостями його творчого методу, де переплелися риси реалізму, натуралізму, неоромантизму. Більшість критиків відзначають вплив Г.Мопассана і А.Чехова на письменника, адже ще сам С.Моем зазначив у есе "Про свої оповідання" таке: "Мопассан і Чехов – оповідачі, вплив яких відчувається і сьогодні, і всіх нас, що працюють у цьому жанрі, в кінцевому підсумку треба міряти по них" [3, с.228].
Вплив Мопассана відчувається у традиційності побудови новел С. Моема, більшість з яких характеризуються сюжетом з чітким початком, кульмінацією в розвитку дії і кінцівкою – часто несподіваною – ("Дощ , "Макінтош", Божий суд"). Є у С.Моема і менш традиційні за побудовою новели, в центрі яких – не подія, а ситуація ("Щаслива людина", "Сніданок" та інші). Об'єктивізація оповіді, скептицизм в оцінюванні людини і її можливостей є типовими рисами багатьох новел С. Моема. Це дає підстави для висновків критики про вплив А. П. Чехова.
Замість експозиції у новелах прозаїка часто зустрічаються філософські роздуми, які безпосередньо стосуються ситуації, що описуватиметься далі. Ці уривки невеликі, але в них у сконцентрованій формі від імені оповідача висловлюються погляди автора на життя, людей і стосунки між ними. Центральна ситуація новели може або підтверджувати ці погляди ("Друзі пізнаються в біді", "Видимість і реальність"), або контрастувати з ними ("Щаслива людина", "Людина, яка жила собі на втіху", "Мейх'ю").
У великій частині новел Моема відчуваються настрої, типові для неоромантиків. Для неоромантичних творів, за твердженням російського літературознавця Г. Е. Бена [1, с.251], характерні події, що відбуваються у незвичному, часто екзотичному оточенні. Для неоромантизму Англії типовими є правдивість у зображенні подій і деталізація – риси, притаманні і творчому методу С. Моема також. За насиченістю описів деталями англійський неоромантизм подібний до натуралізму. Це стосується і

С. Моема, у новелах якого деталь відіграє теж важливу роль. Письменник майстерно використовує зображувальні деталі, які створюють в уяві зорові образи природи або зовнішності людини: "His black hair was cropped close to a bullet-shaped head" [4, c.216] ("Його чорне волосся на кулевидній голові було коротко підстрижене"); "...her short hair was tousled, as though on getting out of bed she had scarcely troubled to pass a comb through it, and dyed a vivid yellow, but badly, and the roots showed white" [6, c.17] ("...її коротке волосся було розкуйовджене, неначе, вставши з ліжка, вона не потрудилася провести по ньому гребінцем, і пофарбоване у яскраво-рудий колір, але погано, тому проглядало біле коріння ); "Below them coconut trees tumbled down steeply to the lagoon, and the lagoon in the evening light had the colour, tender and varied of a dove's breast" [5, c.194] ("Кокосові пальми безладним натовпом спускалися крутим схилом до лагуни, і у вечірньому світлі вона вся переливалася ніжними кольорами, наче грудка голубки").
Оскільки автор прагне зберегти об'єктивність і не давати прямої характеристики своїм героям, він широко використовує характерологічні деталі, наприклад: "Не was dressed in a blue suit a good deal worse for wear.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Жанрово-стильова своєрідність новелістики Сомерсета Моема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок