Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Марк Твен. Аналіз творчості на прикладі повісті "Принц і злидар"

Марк Твен. Аналіз творчості на прикладі повісті "Принц і злидар"

Назва:
Марк Твен. Аналіз творчості на прикладі повісті "Принц і злидар"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Марк Твен


План


Вступ
Семюел Ленгхорн Клеменс, майбутній Марк Твен (1835—1910), народився в глухому американському селі. В дитинстві він щодня милувався найбільшою річкою своєї батьківщини — Міссісіпі. І, ніби його несло цим могутнім потоком, він зробив часткою свого «я» широчезні простори Сполучених Штатів Америки — від скромного селища Ганнібал, де минуло його дитинство, до гамірного Нового Орлеана. Де тільки не довелося жити письменникові... В незатишній Неваді на півночі країни і в південних штатах.
Хоча спосіб життя Семюела Клеменса чимось схожий на спосіб життя його колег — американських письменників (він пройшов типові для літературного світу заокеанської країни «університети» газетної роботи — як журналіст і друкар), але його шлях у літературу був більше, ніж в інших, насичений подіями, враженнями, багатогранними інтересами. Виходець із родини бідняка, Семюел, який іще малим хлопцем змушений був заробляти собі на прожиття, згодом десятки разів пройшов довгий шлях угору і вниз по Міссісіпі (і не пасажиром у зручній каюті, а лоцманом). Замолоду він брав участь у війні між Північчю і рабовласницьким Півднем (1861—1865), правда, недовго і не з того боку, який, як він зрозумів потім, захищав справедливу справу. Багато зусиль присвятив Клеменс марним пошукам срібла й золота в похмурих пустелях на заході США. А згодом, ставши Марком Твеном, він упродовж довгих років переходив із однієї газети в іншу-працював репортером, і зарубіжним кореспондентом, але найчастіше фейлетоністом.
Марк Твен починав свій шлях у літературі як майстер загонистого, нерідко нестримного гумору. З –під пера письменника нескінченним потоком виходили смішні містифікації, пародії, гротескні зарисовки, оповідання, в основу яких були покладені безглуздо – комічні ситуації.
Новаторською і справді чудовою сторінкою в творчості Марка Твена стали його «Пригоди Тома Сойєра» (1876). В основі повісті не комічні трюки професійного веселуна (хоча є в ній і жарти, що викликають сміх) давіть не викриття затхлого побуту американської провінції (хоча в деяких місцях книжки відчувається глузування з цього побуту), а щось майже небачене у Твена досі (та й взагалі у літературі США). Найважливіша особливість «Пригод Тома Сойєра» полягає ось у чому: гумор стає в цьому творі засобом реалістичного розкриття психології людини (перш за все дітей), а одночасно й засобом поетизації життя.
Через шість років з'явилася повість «Принц і злидар» — ця чудова казка, в основі якої лежить перетворений фантазією автора історичний матеріал, твір, пройнятий палкою любов'ю до народу.
Історія написання повісті “Принц і злидар”
Повість “Принц і злидар” була написана в 1882 році. Період між опублікуванням «Пригод Тома Сойєра» і завершенням «Пригод Гекльберрі Фінна» не був безплідним. Твен читає праці американських просвітителів, історичні твори, мемуарну літературу. Водночас уважно стежить за подіями в країні, спостерігає за соціальними процесами в Америці, що поступово перетворюють країну в «імперію баронів капіталу». І коли ми сьогодні читаємо занотовані письменником гіркі роздуми про вигадані «свободи», начебто існуючі в Америці внаслідок дотримування принципу «багатопартійності», виникає відчуття, ніби письменник пише про сучасну Америку.
Найважливіша помітка в його записнику за 1877 рік та, що лягла в основу історичної повісті для дітей (однаковою мірою вона цікава і для дорослого читача) — «Принц і злидар». Ось цей запис: «Едуард VI і злидар-хлопчик міняються місцями напередодні смерті Генріха VIII. Принц у лахмітті — бідує, а хлопчик, ставши принцом, терпить муки двірцевого життя аж до самого дня коронації, коли все роз'яснюється». А в листі до Хоуеллса (11 березня, 1880 р.) Марк Твен, уже працюючи над «Принцом і злидарем», ще докладніше спиняється на сюжеті своєї повісті: «О, коли б ви знали, яку насолоду я маю від того, що пишу цю повість. Я навіть не хочу поспішати, бо мені треба буде розстатися з книжкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Марк Твен. Аналіз творчості на прикладі повісті "Принц і злидар"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок