Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> "Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті

"Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті

Назва:
"Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
"Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті (Урок).


Мета: Познайомити старшокласників зі змістом Довженкового автобіографіч-ного твору, Проаналізувати фабулу, дати характеристику образам-персонажам, попрацювати над художніми особливостями. Вивчити ос-новні ознаки кіноповісті. Прищепити любов до України та її природи.
Хід уроку
І. Актуалізація і корекція опорних знань
1. Розкажіть про дитячі роки Сашка Довженка та його батьківську сім'ю. Додаткові запитання: До чийого з вивчених вами раніше дитинств подібне дитинство майбутнього кінорежисера? Які автобіографічні твори про дитинство ви читали? Якою постає світ дитинства у повістях М.Стельмаха "Щедрий вечір" та "Гуси-лебеді летять", у повісті Б.Лепкого "Казка мойого життя", у першій частині епопеї У.Самчука "Волинь" - "Куди тече та річка"
2. Розкажіть про становлення таланту О.Довженка (20-30-і роки XX ст.).
Додаткове запитання: Що особливо вас схвилювало, коли ви читали про молодого Довженка? Як ви особисто ставитеся до наміру молодого кіно-митця вивести українську кіноматоргафію на світовий рівень?
3. Розкрийте тему: "О.Довженко і Друга світова війна".
Додаткове запитання: Чому Сталіну не сподобалася "Україна в огні". Як ви ставитеся до позиції Довженка стосовно цього твору й чому ставитеся саме так?
4. Розкажіть про повоєнне життя і творчість О.Довженка.
Додаткове запитання: Як ви особисто ставитеся до потреби перепоховати прах митця в Україні й до повного видання його творів?
ІІ. Виклад нового матеріалу
Епіграфом для уроку рекомендуємо використати уривок з вірша О.Гончара:
О рідний краю! Сонячна блакить!
Солодкий запах суму і озону!
Хіба тебе я можу не любить,
Мою колиску срібнодзвонну?!
"Зачарована Десна" О.Довженка не є складним для учнівського сприйняття твором. Його взагалі можна було б вивчати й семикласникам, але оскільки прог-рама рекомендує в 11 класі, то мусимо порушувати хронологічний порядок і йти за принципом "від простого до складного", аналізуючи написану набагато пізніше "Зачаровану Десну" перед "Щоденником" і "Україною в огні".
На самому початку уроку варто спитати учнів, що вони довідалися про роботу О.Довженка над "Зачарованою Десною" з біографії, коли і де вперше цей твір був надрукований. Слід нагадати, що візія-привид Сіверської землі у спогадах постала перед Довженком у 1942 році, про що й з'явилися записи в "Щоденнику" (один ми вже цитували на попередньому уроці, другий, від 2 квітня 1942 року звучав так: "У мене був дід, похожий на Бога. І коли я молився Богу, я бачив на покуті ніби портрет діда, а сам дід лежав на печі і кашляв"), а писати твір він взявся, очевидно, аж після війни. Спочатку була публікація у третьому номері журналу "Дніпро" за 1956 рік, а окремою книгою "Зачарована Десна" вийшла у 1957 році уже після смерті автора й відразу ж набула серед читачів великої популярності. Сам Довженко визнавав, що писав твір насамперед для своїх рідних - матері і сестри, про що повідомляв їм у листах від 9 листопада 1946 і 3 квітня 1947 років. Витяги з цих листів природно могли вписатися в загальне тло самої автобіографічної кіноповісті: "Пишу одну повість про діда, батька, матір і про все, одне слово, наше сосницьке життя, ще коли я був маленьким..." та "Драстуйте, дорога моя старенька мамо! Христос воскрес! Не вдалося, на жаль, приїхати до Вас на Пасху, робота грішна не пускає... Поздоровляю з празником Пасхи. Я пригадав отут на самоті всі паски, що Ви колись пекли нам, лаючись голосно і проклинаючи діда й Параску, заклинаючи оті паски од недоброго ока. І треба правду сказати - добрі паски уміли Ви виготовляти, пошли Вам бог життя до ста літ. Часом, було, у челюсті впекались, і витягали її боком. І їли тиждень аж до Провід. Да окорок гризли. Словом, багато було кумедних отаких дрібничок. А зараз порозумнішали, стали серйозні та вчені. От і паска дуже поменшала. Не така вже пухка, вже без шафрану, і не то що в челюсті не впирається, ні в що вже не впирається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: "Зачарована Десна" О.Довженка - казка генія про власне дитинство. Проблематика твору. Характери. Поетика Довженкової автобіографічної кіноповісті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок