Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд”

Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд”

Назва:
Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд”


Аріосто Людовіко (Lodovico Ariosto) - знаменитий італійський поет XVI стіл.; народився 8 вересня 1474 у Реджио, у колишнім герцогстві Феррарском, де його батько, нащадок стародворянского роду Ніколо дель-Аріості, був комендантом міцності.
Аріосто виховувався у феррарській школі і потім, за бажанням батька, зайнявся юридичними науками. Він з ранніх років виявляв схильність до поезії і тому в 22 роки, коли батько надав йому, нарешті, вільний вибір занять, він виїхав у Рим і став вивчати древні мови і красне письменство.
Незабаром він звернув на себе увагу декількома латинськими віршами і головне драмами, за зразком Плавта і Теренція: "Cassaria" і "I Suppositi".
Латинський вірш "Carmen Epitha Jamium", написаний з нагоди одруження герцога Альфонса I з Лукрецією Борджиа, зробило двір схильним до молодого поета й у 1503 р. він надійшов до кардинала Іполитові д'есте, брата герцога. Альфонса.
У цей час він написав свій великий твір "L'оrlаndо Furioso"; десять років, з 1505 до 1515, присвятив він цьому епосу, розділеному на 46 пісень.
У 1517 р. Аріосто посварився з кардиналом і перейшов на службу до його брата, герцога феррарського Альфонса I.
У 1521 р. йому було доручено відправитися комісаром у Гарфаньяну для вигнання бандитів; з успіхом закінчивши експедицію, він через три роки (1525 р.) повернувся у Феррару, де одержав нове призначення, для нього більше приємне: йому доручили нагляд за будівництвом нового театру.
Матеріальні засоби його на стільки покращилися, що він купив невеликий будинок із садом, що ще і тепер розміщений у Феррарі, на вулиці Міразолі.
Вільні години він проводив за творами комедій у віршах і за виправленням свого великого епосу, який досяг при ньому 17 видань (1532 р.).
Він умер, після тяжкої хвороби, 6 червня 1533 р., похований у Феррарі, у монастирі св. Венедикта.
Сорок років по тому, феррарський дворянин, Августино Мості, спорудив йому прекрасний пам'ятник. Монумент, що стоїть в даний час у церкві, відноситься до 1612.
“Шалений Роландо (Орландо)” – одна з найвизначніших поем (1516-1532) Людовіко Аріосто. Це незвичайна поема — поема-продовження. Вона починається майже з півслова, підхоплюючи чужий сюжет. Початок її написав поет Маттео Боярдо — ні багато ні мало шістдесят дев'ять пісень під заголовком «Закоханий Роланд». Аріосто додав до них ще сорок сім своїх, а під кінець подумував про те, щоб продовжувати і далі.
Героїв у ній не злічити, у кожного свої пригоди, сюжетні нитки сплітаються в справжню павутину, і Аріосто з особливим задоволенням обриває кожне оповідання в самий напружений момент, щоб сказати: а тепер подивимося, що робить такий-то...
Головний герой поеми, Роланд, знайомий європейському читачу вже чотириста чи п'ятсот років. За цей час сказання про нього сильно перемінилися.
По-перше, іншим став фон історій. У «Пісні про Роланда» подією була невелика війна в Піренеях між Карлом Великим і його іспанським сусідом — у Боярдо й Аріосто це всесвітня війна між християнським і мусульманським світом, де на Карла Великого йде імператор Африки Аграмант, а з ним королі й іспанський, і татарський, і черкеський, і незліченні інші, а в мільйонному їхньому війську — два герої, яких світ не бачив: величезний і дикий Родомонт і шляхетний лицарський Руджьєр, про якого ще буде мова.
До моменту початку поеми Аріосто басурмани долають, і полчище їх стоїть вже під самим Парижем.
По-друге, іншим став герой. У «Пісні про Роланда» він — лицар як лицар, тільки найдужчий, чесний і доблесний. У Боярдо й Аріосто він до всього цього, з одного боку, велетень нечуваної сили, здатний голими руками бика розірвати навпіл, а з іншого боку, жагучий закоханий, здатний від любові втратити розум у буквальному значенні слова, — від цього поема і називається «Шалений Роланд». Предмет його любові — Анджеліка, принцеса з Китаю, прекрасна і легковажна, що запаморочила голову всьому лицарству на білому світі; у Боярдо через неї палала війна по всій Азії, в Аріосто вона тільки що бігла з полону Карла Великого, і Роланд від цього прийшов у такий розпач, що кинув правителя і друзів в обложеному Парижі та поїхав по світі шукати Анджеліку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Людовіка Аріосто. Особливості поеми “Шалений Роланд”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок