Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки

Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки

Назва:
Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,98 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з зарубіжної літератури:
на тему:
“Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки.”


Мета: ознайомити учнів зі сторінками життя письменника, його творчістю.
Обладнання: портрет, виставка книг, альбом „Л. Толстой. Життєвий і творчий шлях”, ілюстрації.
Епіграф: Толстой – це цілий світ.
М. Горький.
Хід уроку
І. Оголошення теми і мети.
 
ІІ. Вступне слово вчителя
Особистість письменника і його творчість приваблювали, захоплювали багато поколінь і в багатьох країнах. Важко знайти людину . яка б ніколи не чула про цього письменника. Ми маємо змогу читати твори Толстого мовою оригіналу, що дає можливість глибше проникнути у надзвичайний художній світ письменника. зрозуміти його велич як майстра слова. Талановитого письменника і громадського діяча не можна обминути своєю увагою. Ним було написано власне Євангеліє. Багато статей з виховання дітей Одна з його головних думок як християнина непротивлення злу насильством. Толстой вірив що тільки через любов до ближнього можна по справжньому повноцінно жити.
Аналіз епіграфу уроку
Робота з таблицею
Складання хронологічної таблиці про життя і творчість письменника.
Рольова гра
Бібліограф У житті кожної людини в становленні її духовного я особливе значення має зустріч з Толстим. Мопассан після прочитання Війни і миру сказав що це одкровення. Цілий новий світ. Високо оцінював Толстого і М. Горький.
Толстой дитина. Я народився 1828 року, у невеликому дворянському маєтку під Москвою. Недалеко від Тули проходило моє дитинство. Разом з трьома братами багато часу я проводив на природі шукаючи зелену паличку щастя багато спілкувався з простими людьми. Вихованням моїм займалися гувернери матері не пам’ятаю . У сім років почав писати.
Толстой-юнак. 1844 року я вступив до Казанського університету на факультету східних мов. Та заняття були не дуже цікаві, тому через рік перейшов на перший курс юридичного факультету. У цей час я дуже зблизився з аристократичною молоддю ,мені подобалось відвідувати бали звані обіди , товариські вечері. Разом з тим мене приваблювали ідеї французького просвітителя Жан Жака Руссо.
Але світське життя жаданого задоволення не приносило. Розчарувавшись у навчанні, аристократичному житті, 1847 року я надумав „осісти” на землі , в Ясній Поляні.
Велику увагу приділяв самоосвіті. Також займався громадською діяльністю , відкрив школу для сільських дітей .А 1851 року вирішив їхати до брата Миколи на Кавказ, де почав служити юнкером артилерійської бригади, брав участь у війні з горянами.
Толстой - письменник. Перші літературні спроби були зроблені мною ще в дитинстві. Але тільки 1852 року я закінчив першу серйозну літературну роботу – повість „Дитинство”, яка була надрукована в журналі М. Некрасова „Современник”. Враження оточуючого життя стали основою творів „Набіг”, „Рубка лісу”, „Зустріч у загоні”. З січня 1854 року в чині прапорщика був переведений спочатку в Дунайську армію, а потім – у Крим, де брав участь в обороні Севастополя. Ці події відбились в оповіданнях „Севастополь у грудні 1854 року”, „Севастополь у травні 1855 року”, „Севастополь у серпні 1855 року”. Головний герой, „якого я люблю всіма силами моєї душі”, який „...завжди був, є і буде прекрасним, - це правда”
Після поїздки за кордон (до Франції, Швейцарії, Італії, Німеччини) написав повість „Люцерн” про нещасного бідняка – музиканта якому навіть не дають милостині; інші твори.
Толстой – громадський діяч. У цей час мене хвилює становище кріпаків; маю переконання, що народ потрібно просвітити. З 1853 року працюю як народний вчитель в Яснополянський школі. Головне у вихованні, на мою думку, - розбудити інтерес учнів; у викладанні ж – бесіда з учнями. Видаю педагогічний журнал „Ясная поляна”, біля якого згрупувалися мої однодумці – вчителі. Після відміни кріпосного права власними силами намагаюся покращити становище селян.
Толстой – письменник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проведення уроку: Життєвий і творчий шлях Л.Толстого, його громадська діяльність, філософсько-етичні та творчі пошуки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок