Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Іліада

Іліада

Назва:
Іліада
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Іліада


В «Іліаді», яка містить 15 700 віршів, розповідається про події 51 дня з останнього—десятого року Троянської війни: Художню єдність поемі надає наскрізна тема — гнів Ахілла — наймогутнішого з грецьких героїв, ображеного на Агамемно-на, який нахабно відібрав у нього полонянку Брісеіду. Розгніваний Ахілл відмовляється від участі в битвах, внаслідок чого греки зазнають однієї поразки за іншою. Марно ахейські вожді (греків) умовляють його забути про образуй повернутися на поле бою, він категорично відмовляється, але дозволяє своєму найкращому другові Патроклу скористатися (з тим, щоб настрашити ворогів) своїм бойовим обладунком. Патрокл іде на двобій із Гектором (старшим сином троянського царя Пріама) й гине у нерівній боротьбі. Дізнавшись про смерте друга, Ахілл забуває про особисті образи. У новому обладунку3, вихованому самим Гефестом, він грізно кидається в бій і вбиває Гектора. Пізно вночі до намету Ахілла таємно приходить старий Пріам і благає повернути йому тіло сина, щоб достойно поховати. В душі Ахілла (зразка «героїзму й доблесті», за висловом В. Г. Бєлінського) пробуджується людяність: разом із Пріамом він оплакує загибель героїв і нарікає на ті страждання, які за-вжди несуть із собою війни. Завершується поема описом урочи-стого похорону Гектора.
З часів «Іліади» для європейської епічної поеми обов'язко-вим стає її співвіднесеність з якоюсь героїчною подією далекого минулого; з нею асоціюються соціальні відносини «того часу, коли епічна поема оформлюється як художнє ціле». При цьому не тільки події минулого, а й сучасність свідомо трасформується, перетворюючись на щось ідеальне, здатне зберегти значення еталону в плані патріотичного й героїчного, морального й етичного станів членів суспільства.
В «Іліаді» відображено й наче сплавлено докупи ознаки й прикмети суспільних відносин та матеріальної культури як часів історичної Троянської війни, так і Східної Греції (Іонії) IX—VIII ст. до н. е.
Щасливо уникнувши небезпеки під час проходження між двох страшних потвор — Сцілли й Харібди — та повз острів підступних Сирен, Одіссей досягає країни мудрого й гостинного царя Алкіноя, який допомагає йому повернутися на Ітаку, Пе-ремігшиї за допомогою вірного раба — свинопаса Евмея — та свого сина Телемаха усіх «наречених», Одіссей відновлює своє становище царя f таки і ще довго править своїм народом.
Будучи класичною пам'яткою давньої епічної творчості, по-еми Гомера й донині багато в чому залишають?» недосяжним зразком. їм притаманне надзвичайно широке охоплення життєвих явищ, зображених у дусі стихійного реалізму, з наяв-ною тенденцією до індивідуалізації характерів. Як зазначав у своїй капітальній праці «Історія античної літератури». М. Тройський, Гомерові характери, хоча й мають деякі спільні риси, проте аж ніяк нг повторюють один одного. Пиха-тий Агамемнон, довірливий Аякс, нерішучий Менелай, мудрий Нестор, розумний і зрадливий Одіссей, Ахілл, позначений трагізмом «коротковічності», легкодумний красень Паріс, мужній захисник вітчизни й ніжний сім'янин Гектор, добрий старий Пріам, пригнічений прожитими роками й турботами, — кожний із цих героїв «Ідіади» має своє неповторне обличчя. Т а-ку ж картину спостерігаємо і в «Одіссеї», де навіть розбійкики-«наречені» позначені кожний індивідуальними рисами. Еле-менти індивідуалізації поширюються і на жіночі характери: образ дружини, представлений в «Іліаді» Гекубою, Андрома-хою й Геленою, а в «Одіссеї» — Пенелопою, Геленою й Аретеєю, має, проте, суттєві відмінності. Разом s тим. незважаючи на всю різноманітність індивідуальних рис у своїх характе-рах, усі героїні гомерівського епосу залишаються начебто в ме-жах колективної етики. У них відсутня діалектика душі. Гомер, подібно до інших класиків античного світу, ще не вмів вловлювати й тонко відображати різні зміни у характерах під впливом зовнішнього середовища й життєвих обставин.
Дивовижне знання життя, гостре реалістичне чуття саме до прогресивних тевденцій сучасності, виняткове багатство мови поєднуються у Гомера з геніальністю художніх відкриттів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Іліада

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок