Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Біографія та творчість.Федеріко Гарсія Лорка

Біографія та творчість.Федеріко Гарсія Лорка

Назва:
Біографія та творчість.Федеріко Гарсія Лорка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,26 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Біографія та творчість.
Федеріко Гарсія Лорка”
(1898 – 1936)


Федеріко Гарсіа Лорка народився в 1898 році в Іспанському селищі Фуенте Вакерос біля Гранади в родині заможного орендаря Федеріко Гарсіа. Його мати, Вісента Лорка була шкільною вчителькою і другою дружиною Федеріко Гарсіа, якому подарувала чотирьох дітей: Федеріко, Консепсьон, Франциско та Ісабель.
Дитячі роки Фернандо пройшли в атмосфері поетичних образів стародавніх іспанських переказів, пісень, музики. Батько грав на гітарі і писав стародавні андалузькі пісні - "канті хондо", мати прекрасно грала на фортепіано. Усе життя Федеріко буде черпати натхнення в поезії рідного краю, легендах і реальних випадках, відчуття з дитинства пізніше перетворяться у вірші, романси, п'єси.
У 1909 році родина переїхала в Гранаду. Федеріко пішов у школу. Випадок звів його з Антоніо Сегура - учнем великого Верді, він знайшов у хлопчика великі здібності до музики. Федеріко робив успіхи, але раптова смерть вчителя обірвала ці заняття.
У 1914 році Федеріко поступив у Гранадський університет на факультет літератури, філософії і факультет права. Близько зійшовся з мислячою групою студентів, вони називали себе "закоулочники".
Читали вірші, сперечалися, деякі з них писали самі, разом складали пародії на відомих поетів. І дуже часто виявлялося, що варіант Федеріко найбільш вдалі. Він починає крадькома писати вірші:
Навіщо в цей ясний вечір,
Втратив я тебе назавжди?
Ось і висох о моє серце,
Як та згасла зірка.
Однак його першим виступом у друці була не поезія, а збірник нарисів у прозі - шляхові нариси "Враження і картини", які вийшли в 1918 році.
У 1919 році Федеріко перебирається в Мадрид і поселяється в студентському містечку "Студентська резиденція", де жив до 1929 року, щорічно відвідуючи Гранаду. У 1921 році виходить перша поетична збірка "Книга віршів". Гарсія Лорка черпає натхнення в народних піснях - "сигірійях"
Щоб не дати згаснути цьому могутньому джерелу народної творчості було вирішено провести фестиваль "Канті хонде". Федеріко викликається зайнятися організацією фестивалю. У 1922 році в Гранаді фестиваль відбувся.
Після виступу канторів-співаків Федеріко читає свої вірші:
Коли помру,
схороните мене з гітарою
в річковому піску.
Коли помру,
В апельсиновому гаї старому
в будь-якій квітці.
Коли помру,
буду флюгером я на даху,
на вітрі.
Тихіше ...
коли вмру!
Неясна туга стискає серце його матері, вона передчуває загибель сина...
У "Студентській резиденції" Федеріко близько зійшовся з починаючим художником Сальвадором Далі. Кілька разів гостював у С.Далі в Кадакесі. Подружився з молодшою сестрою Далі Ганною Марією. Йому по душі ця дівчина. Він теж подобається їй - його добродушність, відкрита, дитяча посмішка. Немає в ньому марнославства, самозакоханості і гордині, якими грішить її братик.
Не подобається їй лише те, що постійно буваючи з Федеріко наодинці вона проте ні на мить не буває по-справжньому з ним наодинці. Він розмовляє, сміється, слухає його історії, але рій невидимих істот породжених його фантазією всюди супроводжують його. Яка дівчина захоче зв'язати з ним свою долю? Це все рівно що вийти заміж за вітер...
Федеріко малює. Малюнки його по-дитячому наївні, але і по-дитячому виразні, а враження роблять трагічне. Друзі влаштували виставку малюнків Лорки в Барселоні. Виставка особливого успіху не мала.
У 1923 році, до радості батьків, Гарсія Лорка здає іспит на ступінь ліценціата права в Гранадському університеті. Він вирішує підготуватися до конкурсу на посаду викладача літератури, хоче стати незалежним. Згодом женитися, хоча і не зв'язаний поки що з жодною дівчиною.
Однак благим намірам не призначено збутися. Поезія знову захоплює його цілком. Він пише п'єсу "Маріана Пінеда" - про жінку, яка прийняла смерть за волю. П'єса була поставлена на Мадридській сцені і мала великий успіх. У 1928 році виходить книга віршів "Циганський романсеро" і приносить славу своєму автору. Прості люди заучують вірші з неї напам'ять. Про Федеріко ходять легенди він стає знаменитий як тореро.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біографія та творчість.Федеріко Гарсія Лорка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок