Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Іосиф Бродський

Іосиф Бродський

Назва:
Іосиф Бродський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з зарубіжної літератури
Іосиф Бродський 1940-1996


Один з найвидатніших російських поетів XX століття, лауреат Нобелівської премії (1987). Його інтелектуально-філософські "тексти" позначені постмодерністською мозаїчністю художнього світу, зорієнтовані на відтворення буття і космосу людського духу, насичені історичними та культурологічними ремінісценціями, що гармонійно поєднуються із зображенням світу речей.
Іосиф Олександрович Бродський народився 24 травня 1940 року в Ленінграді (тепер Санкт-Петербург) у російськомовній єврейській родині. В юності мріяв стати морським офіцером (за прикладом сво-го батька, який був учасником війни, дослужився до звання капітана третього рангу, працював у Військово-Морському музеї, однак на початку 50-х років, під час організованої в СРСР антисемітської кампанії, був змушений вийти у відставку і надалі працював журна-лістом у флотській газеті). Спроба вступити до Другого Балтійського училища (де готували підводників) виявилася невдалою, відтак 15-річний Иосиф назавжди покинув школу і влаштувався працювати фрезерувальником на військовий завод. Протягом наступних восьми років він змінив багато професій і занять: був помічником прозекто-ра в обласному морзі, кочегаром, доглядачем маяка, працював у гео-логічних експедиціях у Якутії, в Середній Азії, на Далекому Сході.
На шляху становлення. Писати вірші Бродський почав приблизно у 18 років, перебуваючи в геологічній експедиції. Як згодом згадував сам поет, першим безпосереднім імпульсом до власної творчості по-слугувала публікація в "Літературній газеті" добірки віршів Б. Слуцького, яка справила на Бродського надзвичайно сильне враження. Не-вдовзі юнак почав відвідувати зібрання літературного об'єднання при молодіжній газеті "Зміна", де познайомився з близькими за віком і духом поетами Є. Рейном, О. Кушнером, Г. Горбовським, Д. Бобишевим. У сучасному літературознавстві цих, вельми різних за талантом і твор-чою манерою, літераторів називають "ленінградською школою" (на про-тивагу напівофіційним московським "шістдесятникам" — Є.Євтушенкові, А. Вознесенському, Р. Рождественському).
"Кололітературний трутень". Особливо щирі стосунки склалися у Брод-ського з Є. Рейном, якого він навіть вважав своїм єдиним літературним учителем. У 1961 р. саме Є. Рейн познайомив друга з видатною поете-сою А. Ахматовою. У цей період Й. Бродський багато писав, перекла-дав з англійської, польської, чеської мов, які вивчав самотужки. У 1963 р. молодий поет звільнився з останнього місця роботи і вирішив присвя-тити себе суто літературній діяльності. Однак у листопаді 1963 року один із тодішніх керівників місцевих "дружинників" опублікував у га-зеті "Вечірній Ленінград" фейлетон "Кололітературний трутень", у яко-му звинуватив Й. Бродського у дармоїдстві. На той час це було досить серйозне звинувачення: оскільки молодий поет не належав до жодних офіційних письменницьких організацій, то, за недолугими радянськими законами, міг займатися літературною діяльністю тільки "у вільний від основної роботи час". У лютому 1964 р. Й. Бродського було заарештова-но. Спочатку його на півтора місяця запроторили до психіатричної лікарні для примусового обстеження, а у липні 1964 р. відбувся трагіфарсовий суд, який оголосив поета дармоїдом і засудив на 5 років заслання.
Роки поневірянь. Півтора року Й. Бродський провів у глухому селі Норинське Архангельської області. Працював робітником у радгоспі, бага-то писав і, за власним зізнанням, почувався чудово серед дивовижної північної природи, серед простих жителів російської "глибинки". Суд на Бродським привернув увагу діячів культури не лише в СРСР, а й за кордоном. Звільнити поета від незаслуженого покарання просили А. Ах-матова, К. Паустовський, С. Маршак, К. Чуковський, Д. Шостакович, Ж.-П. Сартр та ін. Тож невдовзі, влада "помилувала" його, дозволивши повернутися в рідне місто.
Однак поет надалі не мав можливості публікувати свої твори — до від'їзду на чужину він зумів надрукувати в СРСР лише чотири вірші та кілька перекладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Іосиф Бродський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок