Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Стоунхендж – загадковий історичний пам’ятник. Розташування Стоунхенджа на мапі

Загрузка...

Стоунхендж – загадковий історичний пам’ятник. Розташування Стоунхенджа на мапі

Назва:
Стоунхендж – загадковий історичний пам’ятник. Розташування Стоунхенджа на мапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Стоунхендж – загадковий історичний пам’ятник
Розташування Стоунхенджа на мапі

Стоунхендж ( Stonehenge, від староанглійського Stan Hengues — “Висячі Камені”) — , що складається з декількох кілець із гігантських (до 8,5 м висотою) . Розташована в Великобританії на горбистій пустці поблизу (графство ) за 130 на південний захід від у на . Тричі перебудовувався між 3500 і 1100 рр. до н.е.
Стоунхендж I був кільцевим ровом з двома залами і, можливо, служив кладовищем. По кругу уздовж зовнішнього валу розташовані 56 маленьких похоронних «лунок Обрі», названих так на честь Джона Обрі, який першим описав їх в XVII сторіччі. На північний схід від входу в кільце стояв величезний, семиметровий П'ятковийний камінь.
При будівництві Стоунхенджа II була прокладена земляна алея між П'ятковим каменем і входом. Були зведені два кільця з 80 величезних кам'яних глиб блакитного кольору, які, ймовірно, доставлялися за 320 км з Південного Уельсу. На завершальному етапі будівництва була проведена перестановка мегалітів. Блакитні камені замінили кільцевою колонадою з 30 трилітів, кожний з яких складався з двох вертикальних каменів і горизонтальної плити, що спиралася на них. Усередині кільця була встановлена підкова з п'яти окремо стоячих трилітів.
В цілому Стоунхендж є спорудою з 82 п'ятитонних мегалітів, 30 кам'яних блоків, вагою по 25 тонн і 5 величезних так званих трилітів, каменів, вага яких досягає 50 тонн. Складені кам'яні блоки утворюють арки, які служили колись бездоганним покажчиком сторін світу. До недавнього часу учені припускали, що цей монумент споруджений в 3100 році до нашої ери племенам, що жили на Британських островах, для спостереження за і .
В 20-х роках минулого століття відомий геолог X. Томас встановив. що камені для зведення комплексу доставлялися з каменоломень. які знаходилися більш ніж за 300 кілометрів від місця будівництва, що вимагало неймовірних зусиль. В кінці 1994 роки професор Уельського університету Девід Боуен за допомогою новітнього методу визначив вік Стоунхенджа. Виявилось, що він складає 14 000 років.
Відомий астроном Фред Хойл. вивчивши всі геометричні особливості Стоунхенджа, визначив, що творці цієї споруди знали точний орбітальний період Місяця і тривалість сонячного року. По висновках інших дослідників, лунки, що знаходяться усередині круга, що утворюється кам'яними блоками, в точності позначають траєкторію Полюса світу 12-30 тисяч років тому! У 1998 році учені-астрономи відтворили за допомогою комп'ютера первинний вид Стоунхенджа і провели різні дослідження. Їх висновки стали шокуючим. Виявляється, цей стародавній моноліт є не тільки сонячним і місячним календарем, як передбачалося раніше, але і є точною моделлю сонячної системи в поперечному розрізі. Згідно цієї моделі, сонячна система складається не з дев'яти, а з дванадцяти планет, дві з яких знаходяться за орбітою (останньої з відомих на сьогодні дев'яти планет), а ще одна -між орбітою а і, де зараз розташовується пояс астероїдів. У принципі, ця модель підтверджує припущення сучасної астрономічної науки і повністю узгоджується з представленнями багатьох стародавніх народів, які також вважали, що число планет в нашій сонячній системі рівне дванадцяти.
План Стоунхенджа
Особливістю всіх стародавніх мегалітів, є їх незвичайно висока сейсмостійкість. Дослідження показали, що при їх будівництві використовувалися спеціальні платформи, пом'якшувальні або повністю гасячі підземні поштовхи. На таких платформах споруджено більшість всіх стародавніх споруд. Крім цього, такі фундаменти практично не дають «усадки грунту», який неминуче відбувається при сучасному будівництві.
Після проведених ретельних досліджень стало ясно, що зведення цього величезного «мегаліта» стародавніми племенами, що жили на території Англії в ті часи неможливе. Поза сумнівом одне, ким би не були стародавні и, вони володіли величезними пізнаннями в , , і .
На північ від Стоунхеджа, в районі , біля населеного пункту , знайдено ще більш грандіозний об'єкт.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Стоунхендж – загадковий історичний пам’ятник. Розташування Стоунхенджа на мапі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок