Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя та творчість Стефана Малларме

Життя та творчість Стефана Малларме

Назва:
Життя та творчість Стефана Малларме
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,71 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Життя та творчість Стефана Малларме”


План
Вступ.
1. Життєвий шлях Марка Кропивницького.
2. Драматургічна діяльність Марка Кропивницького.
Використана література.


Вступ
Демократична українська драматургія другої половини XIX ст. була складовою частиною передової української літератури. Вона знаходилась під благотворним впливом творчості М.В.Гоголя і О.М.Островського - засновників самої передової в світі російської демократичної драматургії.
Марк Лукич Кропивницький був засновником класичного реалістичного театру. Все своє творче життя Кропивницький був пов'язаний з народом, віддавав йому свій талант артиста і драматурга. Зразком вірного служіння народу був для нього Шевченко і кращі представники російської культури. Впродовж всієї своїй літературній діяльності Кропивницький написав близько 40 п'єс. Його багата драматургічна спадщина, окрім оригінальних п'єс включає майстерні інсценування прозаїчних і віршованих творів інших письменників. Найбільш популярними були “Енеїда” (по Котляревському), “Вій” (по Гоголю), драми (по поемах Шевченка) “Невільник”, “Титарівна”.
Його увагу було звернуто перш за все на зразки російської і української літератури, твори, в яких відображене життя народу. Популярність Кропивницькому як класику української драматургії принесли кращі оригінальні твори: драми “Дай серцю волю, заведе в неволю”, “Доки сонце зійде, роса очі виїсть”, “Глитай, або ж павук”, “Дві сім'ї”, “Олеся”, “Зерно і полова” тощо.
Більшість п'єс Кропивницького відрізняються демократичністю, злободенністю тематики, вірністю принципам життєвої правди і дотепер має пізнавальне значення. П'єси наповнені здоровим народним гумором, який вміло використовує письменник. Творча манера Кропивницького помітно відрізняється від драматургії його сучасників тим, що в ній часто переплітаються елементи комічного, гумористичного з трагічним.


1. Життєвий шлях Марка Кропивницького
З ім'ям М. Кропивницького пов'язані створення українського професіонального театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Марко Лукич Кропивницький народився 7 травня 1840р. в с. Бежбайраки на Херсонщині. Батько його — “чоловік труда, труда мозольного”, — досяг достатку й становища в суспільстві (мав посаду управителя панських маєтків). Освіту М. Кропивницький здобував без будь-якої системи — то у приватній школі шляхтича Рудковського, то в Єлисаветградському училищі. Нормальне навчання стало можливим лише у Бобринецькій повітовій школі, яку юнак закінчив із похвальним листом. Мати вчила його музики, розучувала з ним різні вокальні партії. В цей час М. Кропивницький брав участь в аматорському гуртку, в якому ставили п'єси українських і російських драматургів.
Після невдалої спроби продовжити навчання в гімназії в Києві юнак повертається до Бобринця і вступає на службу до повітового суду.
З 1862р. М. Кропивницький відвідує заняття на юридичному факультеті Київського університету як вільний слухач. Під враженням однієї з перекладних мелодрам, побачених у київському театрі, він пише п'єсу “Микита Старостенко”. То був твір недосвідченого автора (згодом він сам критично оцінив цю спробу). Тепер вона відома у варіанті, який зазнав численних ґрунтовних авторських доробок.
Так і не завершивши з різних причин освіти, М. Кропивницький поповнював свої знання самостійно, особливо з переїздом до Єлисаветграда, куди у 1865р. було переведено повіт, і де були бібліотеки. Там він і І. Тобілевич “знайомились потроху з Смайльсом, Робертом Оуеном, Джоном-Стюартом Міллем, Спенсером, Молешоттом і іншими; читали дещо і із Шекспіра, Байрона, Гете, Гейне, Дюма, Жорж Занд, Теккерея”. На казенній службі він не просувався, а часто зовсім втрачав заробіток через захоплення мистецтвом та участь в аматорських виставах.
У 1871р. Кропивницький перейшов у професіональні актори, погодившись працювати у трупі графів Моркових (Одеса). Протягом десяти років роботи в російських театральних трупах він набув величезного сценічного досвіду, глибоко вивчив специфіку й закони театрального мистецтва, виробив свої творчі принципи, розуміння місця театру в житті суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Життя та творчість Стефана Малларме

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок