Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Біографія І.П.Чайковського

Біографія І.П.Чайковського

Назва:
Біографія І.П.Чайковського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Біографія І.П.Чайковського


Чайковський народився 25 квітня 1840 року у Воткінську, в родині директора Воткінського заводу. Вразлива дитина чуйно осягала навколишню природу і побут: з дитинства на все життя він перейнявся глибокою прихильністю до батьківщини, ввібрав у себе народні пісні. Наступні впливи західноєвропейської музичної культури не загладили в Чайковському цих запалих у його душу перших вражень.
У десятилітньому віці Чайковський був відірваний від сім’ї: батьки віддали його в привілегійований навчальний заклад - в Училище правознавства в Петербурзі. Він закінчив училище в 1862 році. Але чиновницька кар'єра і порожнє світське життя не приваблювали Чайковського. У 1862 році він поступив у Петербурзьку консерваторію, тільки що засновану завдяки винятковій енергії й організаторському таланту великого музиканта-суспільника Антона Григоровича Рубінштейна. Закінчивши блискуче Петербурзьку консерваторію в 1865 році, Чайковський з 1866 року жив у Москві і викладав теорію музики в Московській консерваторії.
Протягом десятиліття, не відриваючись від педагогічної роботи, Чайковський створив ряд видатних творів у всіх жанрах музики. Самі відомі з творів цієї пори: перші три симфонії, увертюра "Ромео і Джульєтта" (по Шекспіру), Перший струнний квартет, опера "Опричник", музика до казки Островського "Снігуронька" і поема-фантазія для оркестру "Буря" (по Шекспіру). У своїй першій симфонії Чайковський тонко запам'ятав картини російського пейзажу. В другій симфонії особливо чудова остання частина із широко розгорнутими танцювальними жанровими сценами.
У 1874 році Чайковський складає Перший концерт для фортепіано з оркестром - твір невичерпної мелодійної свіжості і щедрості, як і опера “Коваль Вакула”, написана в тому ж році. У 1875 році з'являється мелодійний романтичний балет “Лебедине озеро” з дивними ліричними вальсами.
У 1876 році Чайковський створює на основі епізоду з величної поеми Данте “Божественна комедія” приголомшливу по виразності, пристрасності і яскравості думок поему про людську любов - “Франческа да Реміні”.
Роком пізніше Чайковський почав роботу над однією з найпоетичніших зі своїх опер - “Євгеній Онєгін” і над Четвертою симфонією, але завершив ці речі вже за кордоном, у Швейцарії, після перерви, викликаного нервовим захворюванням.
Життя Чайковського надалі - це його творчість. Музика не була для нього панською розвагою на дозвіллі. Як тільки він віддався композиторській творчості, вона стало для нього справою життя.
“ЄВГЕНІЙ ОНЄГІН”
Історія і процес створення “Євгенія Онєгіна” досить неясні. Попередніх ескізів, очевидно, не збереглося. Життєздатність “Євгенія Онєгіна” обумовлена тим, що Чайковський знайшов сполучення звуків, що усуспільнюють, такі якості, які відповідали цілком і відповідають дотепер самим бажаним, самим хвилюючим ліричним інтонаціям безлічі людей, мільйонів слухачів, тому що не тільки в сюжеті тут справа і не в популярності пушкінського роману. Процентне співвідношення між читачами роману і слухачами музики “Євгенія Онєгіна” буде не на користь роману: слухачів виявиться більше.
Слухання “Євгенія Онєгіна” російським суспільством почалося з учнівського спектаклю Московської консерваторії 17 березня 1879 року, який проходив під управлінням директора консерваторії Н.Г.Рубінштейна. Спектакль відбувався в Малому театрі. Тільки в 1884 році, 19 жовтня, “Євгеній Онєгін” дочекався постановки в петербурзькому Великому театрі.
Підсумовуючи відгуки преси і критики, солідні і несолідні, можна прийняти за основний тон відношення до “Євгенія Онєгіну” як до явища перехідного, без серйозного в нього вникання, а тільки іноді з показаним видом серйозності, але при цьому з позою образи за Пушкіна. Була свого роду мода захищати пушкінський роман від посягань композитора. Але публіка не звертала жодної уваги на застереження “суддів високої смакової кваліфікації” і виявляла своє чуйне, лірично-любовне відношення до “Євгенія Онєгіна” Чайковського усе сильніше і сильніше, притім повсюдно і не залежно від якості виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біографія І.П.Чайковського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок