Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Василь Шукшин

Василь Шукшин

Назва:
Василь Шукшин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,30 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Василь Шукшин


П Л А Н
1. Жанр сільської прози___________________________ст.1
2. Василь Шукшин.______________________________ст.2
3. Своєрідність героїв Шукшина.___________________ст.4
4. Образ землі і селянства у творах Шукшина.________ст.6
5. Висновок.____________________________________ст.7


Жанр сільської прози
У російській літературі жанр сільської прози помітно відрізняється від всіх інших жанрів. У чому ж причина такої відмінності? Про це можна говорити винятково довго, але все рівно не прийти до остаточного висновку. Це відбувається тому, що рамки цього жанру можуть і не уміщатися в межах опису сільського життя. Під цей жанр можуть підходити і добутки, що описують взаємини людей міста і села, і навіть добутку, у яких головний герой зовсім не селянин, але за духом і ідеєю, ці добутки є не чим іншим, як сільською прозою.
У закордонній літературі дуже мало добутків подібного типу. Значно більше них у нашій країні. Така ситуація порозумівається не тільки особливостями формування держав, регіонів, їх національною й економічною специфікою, але і характером, "портретом" кожного народу, що населяє дану місцевість. У країнах Західної Європи, селянство відігравало незначну роль, а все народне життя кипіло в містах. У Росії издревле селянство займало саму головну роль в історії. Не по силі влади (навпаки - селяни були самими безправними), а за духом - селянство було і, напевно, донині залишається рушійною силою російської історії. Саме з темних, неосвічених селян вийшли і Стенька Разін, і Омелян Пугачов, і Іван Болотников, саме через селян, точніше через кріпосне право, відбувалася та жорстока боротьба, жертвами якої стали і царі, і поети, і частина видатної російської інтелігенції XІ століття. Завдяки цьому добутку, що висвітлюють дану тему займають особливе місце в літературі.
Сучасна сільська проза грає в наші дні велику роль у літературному процесі. Цей жанр у наші дні по праву займає одне з ведучих місць по читаності і популярності. Сучасного читача хвилюють проблеми, що піднімаються в романах такого жанру. Це питання моральності, любові до природи, гарного, доброго відношення до людей і інші проблеми, настільки актуальні в наші дні. Серед письменників сучасності, що писали або пишуть у жанрі сільської прози, що веде місце займають такі письменники, як Віктор Петрович Астафьев ("Цар-риба", "Пастух і пастушка"), Валентин Григорович Распутін ("Живи і помни", "Прощання з Запеклої"), Василь Макарович Шукшин ("Сільські жителі", "Любавины", "Я прийшов дати вам волю") і інші.
Василь Шукшин
Особливе місце в цьому ряді займає Василь Макарович Шукшин. Його своєрідна творчість залучала і буде залучати сотні тисяч читачів не тільки в нашій країні, але і зарубежем. Адже рідко можна зустріти такого майстра народного слова, такого щирого шанувальника рідної землі, яким був цей видатний письменник.
Василь Макарович Шукшин народився в 1929 році, у селі Зростки Алтайського краю. І через усе життя майбутнього письменника червоною ниткою пролягла краса і суворість тих місць. Саме завдяки своїй малій батьківщині, Шукшин навчився цінувати землю, працю людини на цій землі, навчився розуміти сувору прозу сільського життя. Уже із самого початку творчого шляху він знайшов нові шляхи в зображенні людини. Його герої виявилися незвичними і по своєму соціальному стані, і по життєвій зрілості, і по моральному досвіді. Ставши вже цілком зрілою молодою людиною, Шукшин відправляється в центр Росії. У 1958 році він дебютує в кіно ("Два Федір"), а також і в літературі ("Розповідь у возі"). У 1963 році Шукшин випускає свій перший збірник -"Сільські жителі". А в 1964 році його фільм "Живе такий хлопець" удостоюється головної премії на фестивалі у Венеції. До Шукшина приходить всесвітня популярність. Але він не зупиняється на досягнутому. Випливають роки напруженої і кропіткої роботи. Наприклад: у 1965 році виходить його роман "Любавины" і в той же час на екранах країни з'являється фільм "Живе такий хлопець". Тільки по одному цьому прикладі можна судити з якою самовіддачею й інтенсивністю працював художник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Василь Шукшин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок