Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Опис мови і стилю в «Декамероні» Боккаччо»

Опис мови і стилю в «Декамероні» Боккаччо»

Назва:
Опис мови і стилю в «Декамероні» Боккаччо»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,37 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Опис мови і стилю в «Декамероні» Боккаччо»
ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Джованні Боккаччо та загальний аналіз «Декамерона»
Джованні Боккаччо
Загальний аналіз «Декамерона»
Розділ 2. Особливості та мова «Декамерона» Джованні Боккаччо
2.1. «Декамерон» Дж. Боккаччо – внесок до літературної спадщини епохи Відродження
2.2. Характеристика мови «Декамерона» Дж. Боккаччо
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
Головним твором Джованні Боккаччо, що обезсмертив його ім'я, був прославлений і ославлений «Декамерон» (10-денні розповіді) – збірка 100 повістей, розказаних суспільством з 7 пані і 3 чоловіків, які під час чуми переселилися в село і там забавлялися цими розповідями. «Декамерон» написаний частково в Неаполі, частково у Флоренції, і зміст його Боккаччо черпав або з древньофранцузських «Fabliaux», або з «Cento novelle antiche» (Bologna, nelle case di Gerolamo Benedetti, 1525), а також із сучасних поетові подій. Розповіді висловлені витонченим, легким язиком, вражаючим багатством слів і виразів, і дихають життєвою правдою і різноманітністю. В них зображені люди всякого віку і характеру, пригоди найрізноманітніші, починаючи з найвеселіших і смішніших і завершуючи найтрагічнішими і зворушливими.
«Декамерон» перекладений майже всіма мовами з нього черпали багато письменників і більше за всіх Шекспір.
Разом з Петраркою Джованні Боккаччо був найбільшим діячем раннього італійського Відродження. Петрарка і Боккаччо були більш ніж сучасники: їх об'єднувала приналежність до майже однакового суспільного і культурного середовища, спільність філологічних захоплень і художніх інтересів, численні аналогії в їх біографії і творчості, а в другу половину життя - глибока дружба, що супроводжувалася дуже сильним впливом Петрарки на Боккаччо, який любив і шанував засновника італійського гуманізму як вчителя і старшого брата.
У той же час Боккаччо більш глибока натура, ніж Петрарка. Петрарка - суворий борець, що відкидає середньовічні норми, який прокладає нові шляхи людської думки, неспокійний і незадоволений, роздирається суперечностями, що вічно бореться з оточуючими і з самим собою, що нерідко знемагає в цій боротьбі, але принципово, який не визнає компромісів. Боккаччо незрівнянно більш м'який і податливий на зовнішні впливи. Більш імпульсний і безпосередній, а в художньому відношенні більш різнобічний, він не був по своєму характеру мислителем. Переживаючи всі ті ж суперечності, що і Петрарка, Боккаччо менш гостро їх відчуває або навіть зовсім не усвідомлює. Тому, тоді як в свідомості Петрарки суперечності стикаються з величезною трагічною силою, біля Боккаччо вони мирно уживаються. Можна сказати, що в основному Петрарка - стоїк, а Боккаччо - Епікуреєць, хоча трагічні переживання йому зовсім не чужі. Звідси часом нестриманість, стилістична строкатість його творів, в яких поєднуються самі різнорідні, майже непримиренні риси - елементи античності, впливи Данте, реалістично передане живе відчуття, залишки середньовічної поетики, - що лише поступово об'єднуються, але так, до самого кінця і що не дійшли повного синтезу. Звідси ж легкість і невимушеність творчості, та дещо безтурботна сприйнятливість до нових культурних віянь і вражень ширша, глибше, чим раніше, життя, що розкривається, які допомогли Боккаччо піти набагато далі, ніж Петрарке, на шляху створення нових, ренесансних поетичних жанрів і стилю. Разом з тим Боккаччо, позбавлений величезного філософського кругозору Петрарки і того морального авторитету, який ще за життя доставив йому загальноєвропейську славу, є більшою мірою національним італійським письменником, що виразив з набагато більшою силою і повнотою народне коріння першого, демократичного періоду італійського Ренесансу.
«Декамерон» Джованні Боккаччо був опублікований в 1353 році. Але інтерес до нього не згаснув і 640 років опісля. Цей твір належить до тих дивних творінь людського генія, які не підвладні часу і не втрачають із століттями своєї художньої цінності. Їх називають пам'ятниками світової культури або класикою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Опис мови і стилю в «Декамероні» Боккаччо»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок