Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Міфи давньої греції та давнього Риму, казки українського народу

Міфи давньої греції та давнього Риму, казки українського народу

Назва:
Міфи давньої греції та давнього Риму, казки українського народу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Міфи давньої греції та давнього Риму, казки українського народу


План
1. Міфи давньої Греції
Розпочинаючи знайомство з давньогрецькою культурою, зазначимо, що Греція, греки – слова латинського походження.Самі греки від VIII – VII ст. до н.е. назавали себе еллінами, а свою країну Елладою. Поняття “античність” так само не грецького походження: ним італійські гуманісти епохи Відродження позначили греко-римську культуру, яку вони вважали за найдавнішу (лат. аntiquitas - давнина). Проте їй передувала ще давніша крито-мікенська культура, деякі риси й надбання якої успадкувала еллінська.
На межі ІІІ – ІІ тис. до н.е. островви й узбережжя Егейського моря стали ареною розвитку своєрідних культур. Особливо вирізнялися острів Крит і місто Мікени в північно-східній частині півострова Пелопоннес.
Вірогідні свідчення про егейську культуру зберегла грецька міфологія, уславивши острів Крит оповідями про головного грецького бога Зевса, про відважного героя Тесея, про страхітливе чудовисько Мінотавра, про політ Ікара тощо.
Характерною ознакою грецьких богів було те, обожнення людини, уявлення богів як сильних, чудових людях, які мають бесмерття і вічну молодість. Згідно уявлень греків жили боги на горі Олімп, яка знаходиться на кордоні Фессалії і Македонії.
Умовно міфи можна поділити за їх змістом :
тотемні (о Нарцисє, Дафнє)
обрядові (обрядова практика землеволодіння у міфах про Деметру та Персефона, Деоніса)
виказ пошани героям (Геракл, Прометей та інші)
Так у одному міфі ми бачимо сина річкового бога Кефіса і німфи Ліріопи , якому Афродіта подарувала надзвичайну красу. Але Нарцис почав відштовхувати кохання інших. І за це німфа, яку він образив попросила у богів кари для нього. Афродіта зрозумівши, що серце юнака захопили гордощі і зневага до інших вирішила наказати його. Вона зробила так, що він закохався сам у себе. На місці його смерті вирісла квітка смерті – нарцис.
У цьому міфі ми бачемо декілька важливих моментів грецької міфології: по-перше – грецьким богам властиві людські бажання, поведінка; по-друге – ми можемо дослідити, тотемне значення квітки смерті (нарцису) .
Інший міф про Промітея, який приніс людям вогонь. Він навчив людей будувати житла і кораблі, допоміг одомашнити деяких тварин. У цьому всьому Зевс побачив загрозу для богів. А що буде, як люди відчують себе рівними до богів. Він не міг цього допустити. І тому покарав Помітея.
Характеризуючи цей міф ми не можемо сказати, що Зевс повів себе жорстоко, треба зрозуміти , що він захищав свою владу, і той порядок, який існував на землі. Звичайно Помітей був єдиний, хто звернув увагу на жалюгидне становище людей на землі і вирішив їм допомогти.З однієї сторони він герой – бо приніс людям вогонь (тепло, захист), а з іншої він порушник порядку Олімпа , отже, - злодій. Таким чином, ми ще раз можемо зазначити, що богам люди надавали усі ті можливості , вади, бажання, характери які мали самі. А також треба зазначити, що богами (чи іншими “над-істотами”) люди називали усе, чого боялися або не могли пояснити.
Але треба зазначити, що міфологію греків зміна поява уцей історичний період поява Олександра Македонського. Традиційні для античної Греції релігійні вірування, поєднавшись зі східними релігійними традиціями, народили нові форми. Поширилося ототожнення богів грецького пантеону зі стародавніми східними божествами, до яких греки й раніше ставилися з увагою. Деякі культи (Ісіди, Кібели) греки засвоїли майже незмінними, тільки перейменували Ісіду на Деметру, а Кібелу на Артеміду чи Афродиту. Новий культ Серапіса в елліанізованому Єгипті – поєднання мемфіського Осіріса-Апіса з грецькими богами Зевсом, Гадесом та Асклепієм.
Східні релігійні традиції потребують глибокого містицизма, підвищення ролі екстазу в обрядовості. Не менш потрібен новоствореній рабовласницькій імперій державносності притаманний східним релігійним традиціям культ царської особи. Елліністичні правителі ретельно підтримували цю запозичену в східних деспотій ще Олександром Македонським традицію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Міфи давньої греції та давнього Риму, казки українського народу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок