Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя і творчість Афанасія Афанасійовича Фета

Життя і творчість Афанасія Афанасійовича Фета

Назва:
Життя і творчість Афанасія Афанасійовича Фета
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,38 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Життя і творчість Афанасія Афанасійовича Фета


ПЛАН:
Історія народження.
Між університетом і армією.
Виконання бажань.
Творчість А. А. Фета:
Фет – співець російської природи;
Любовна лірика поета.
5. Висновок.


Історія народження. Афанасій Афанасійович Фет народився в листопаді або грудні 1820 року в с. Новосілки Орловської губернії.
Історія його народження не зовсім звичайна. Батько його, Афанасій Неофитович Шеншин, ротмістр у відставці, належав до старого дворянського роду і був багатим поміщиком. Знаходячись на лікуванні в Німеччині, він оженився на Шарлотті Фет, яку вивіз у Росію від живого чоловіка і доньки. Через два місяці по приїзді в Шарлотти народився хлопчик, названий Панасом на прізвище Шеншин. Чотирнадцять років потому, духовна влада Орла виявила, що дитина народилася до вінчання батьків і Афанасій був позбавлений права носити прізвище батька та дворянського титулу і став німецьким підданцем. Ця подія сильно вразила душу дитини, і Фет майже усе своє життя переживав двозначність свого положення.
Особлива ситуація з народженням вплинула на подальшу долю Афанасія Фета - він повинний був вислужити собі дворянські права, яких його позбавила церква.
Між університетом і армією. Хоч сім’я Шеншиних особливою культурою не вирізнялась, Фет здобув добру освіту. З 1835 по 1837 роки він навчався в німецькому протестантському пансіоні у Верро (тепер Виру, Естонія). Тут він із захопленням вивчає класичну філологію і потайки починає писати вірші. Фет опанував тут латинську мову, що допомогло йому пізніше перекладати давньоримських поетів.
Після Верро Фет продовжував освіту в пансіоні професора Погодіна для підготовки в Московський університет, куди він був зарахований у 1838 році на відділення словесності філософського факультету. В університетські роки Фет особливо здружився з майбутнім відомим критиком і поетом Аполлоном Григор’євим. Разом вони обговорювали поетичні проби пера, які увійшли в першу поетичну збірку – «Ліричний пантеон» (1840):
„Пуская в свет свои мечты,
Я предаюсь надежде сладкой,
Что может быть на них украдкой
Блеснет улыбка красоты,
Иль раб мучительных страстей,
Читая скромные создания,
Разделит тайные страданья
С душой взволнованной моей”
Це були наслідувальні вірші, причому зразками для наслідування стала поезія Пушкіна і Венедиктова, якому, як згадував Фет, він захоплено «підвивав».
Протягом двох-трьох років після виходу друком «Ліричного пантеону» Фет публікує на сторінках журналів, зокрема «Москвитянина» та «Отечественных записок», добірки віршів, але сподіваного багатства вони не приносять. Із надією повернути собі дворянство молодий поет залишає Москву і записується на військову службу в кірасирський полк, що розквартирувався в Херсонській губернії. Згодом у своїх мемуарах Фет занотовує: «Чи довго триватиме це ув’язнення – не знаю, і через якусь мить по столовій ложці лізуть різні гоголівські Вії в очі, та ще потрібно посміхатись… Я можу життя своє порівняти з брудною калюжею».
Але в 1858 році А.Фет змушений був вийти у відставку. Дворянських прав він так і не здобув - у той час дворянство давало тільки чин полковника, а він був штаб - ротмістром. Це робило цього подальшу військову кар’єру даремною. Звичайно, військова служба не пройшла для Фета дарма: це були роки світанку його поетичної діяльності. У 1850 році в Москві вийшли "Вірші" А. Фета, зустрінуті читачами з захватом. У Петербурзі він познайомився з Некрасовим, Панаєвим, Дружиніним, Гончаровим, Язиковим. Пізніше він подружився з Левом Миколайовичем Толстим. Ця дружба була довга і потрібна для обох.
В роки військової служби Афанасій Фет пережив трагічну любов, що вплинула на всю його творчість. Це була любов до дочки бідного поміщика Марії Лазич, шанувальниці його поезії, дівчині дуже талановитої й освіченої. Вона теж полюбила його, але вони обоє були бідні, і А. Фет з цієї причини не зважився з'єднати свою долю з коханою дівчиною. Незабаром Марія Лазич загинула за загадкових обставин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Життя і творчість Афанасія Афанасійовича Фета

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок