Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Сторінками біографи та творчого шляху Й.-В. Гете. Лірика Гете

Сторінками біографи та творчого шляху Й.-В. Гете. Лірика Гете

Назва:
Сторінками біографи та творчого шляху Й.-В. Гете. Лірика Гете
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,16 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сторінками біографи та творчого шляху Й.-В. Гете. Лірика Гете
Гете жив у другій половині XVIII — першій половині XIX століття. 75 років його життя припало на великі, епохальні зміни в історії країни і народів Європи. Він був сучасником французьких революцій, наполеонівських війн, війни північноамериканських штатів за незалежність, повстання декабристів у Росії.
XVIII століття увійшло в історію як вік Просвітництва. Цей час позначений великими відкриттями в галузі науки і техніки: з'явилися вольтова батарея, ткацький верстат, пароплав, локомотив, залізниця, гасове освітлення. Було висунуто сміливі наукові думки — Дальтонова гіпотеза атома, закон Гей-Люссака; здійснено синтез неорганічних речовин, але жодне з цих відкриттів не було зроблене німцем. Німеччина у другій половині XVIII століття залишалася відсталою країною, роздробленою на 300 великих і малих князівств. І все ж загальний економічний розвиток, який відбувався у світі, торкнувся й її. Передусім він розпочався у промисловості. Поступовий економічний прогрес створив умови для зростання культурного прошарку, у якому цілком закономірною була поява Гете— поета світового значення.
Його життя пов'язане з великим історичним катаклізмом: Європа феодальна перетворилася на Європу капіталістичну. Для Німеччини цей процес був складним і повільним. Незадоволеність соціальними умовами викристалізувалась у творчу активність молодих німецьких поетів. У 70—80-х роках XVIII століття у культурному житті Німеччини відбулася значна подія: на літературну арену вийшла молодь, утворилося декілька літературних груп: геттінгенська, страсбурзька, швабська.
Історичні обставини зумовили й особливості німецького Просвітництва: першочерговим завданням для Німеччини XVIII століття стала боротьба за національне об'єднання.
Змалювання життя німецького народу в усьому його розмаїтті стало великою національною справою, поетичним завданням, честь виконання якого і припала на долю Гете.
Заможному бюргеру Йоганну Каспару Гете, доктору права, було 39 років, коли його 18-річна дружина Катарина Елізабет Текстор 28 серпня 1749 року народила йому сина Йоганна Вольфганга (так звали діда з боку матері). Гете народився у Франкфурті-на-Майні місті, що користувалося на той час правом самоврядування. Мати майбутнього поета Катарина Елізабет Тексюр (насправді прізвище предків Гете по материнській лінії було Вебер "ткач" отак, наслідуючи гуманістичну традицій), прадід замінив його латинським відповідником Текс-тор) походила із бюргерської родини, у якій традиційно займалися юридичною практикою. Дід був шульгейтетом - суддею, що підлягав самому цісарю безпосередньо. Батько — Йоганн Каспар Гете, юрист, який приїхав до Франкфурта з наміром дістати якусь посаду у магістраті, але це йому не вдалося, і він змушений був задовольнятися приватним життям освіченого рантьє.
У подружжя Гете після сипа Йоганна Вольфганга народилася дочка Кориелія, а потім ще дві доньки і двоє синів. На жаль, Корнелія померла у віці 27 років, а решта братів і сестер Гете — у дитячому віці.
На відміну від свого чоловіка, Катарина Елізабет не була такою освіченою. Єдиним її захопленням був театр, саме від матері цс успадкував Гете.
Навчатися Вольфганг почав у віці 3 років. Це були уроки читання. Вже у семирічному віці він вивчав "мертві" мови — латину і давньогрецьку. Потім, аж до вступу в університет, майбутній поет майже щороку опановуватиме якусь галузь знань, а саме:
У 9 років — французьку мову і малювання;
у 11 років — італійську мову;
у 13 років — англійську та давньоєврейську мови;
у 14 років — основи юриспруденції та гри на форте п'яно і флейті;
у 15 років — античну філософію;
у 16 років — фехтування, верхову їзду та латинську літературу. Крім цього, Гете залюбки грав у лялькових домашніх виставах і займався садівництвом.
Середовище, у якому зростав майбутній письменник, сприяло формуванню його як універсальної особистості: батько Гете був власником великої бібліотеки (нараховувала близько 2000 томів) та картинної галереї, а бабуся влаштовувала різдвяні лялькові вистави для дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сторінками біографи та творчого шляху Й.-В. Гете. Лірика Гете

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок