Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> «Панас Якович Рудченко»

«Панас Якович Рудченко»

Назва:
«Панас Якович Рудченко»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
«Панас Якович Рудченко»


Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. Його батько Яків Григорович (1823 - 1890) працював спочатку канцеляром, потім бухгалтером у повітовому казначействі, а переїхавши у 1857 році в Гадяч, - повітовим казначеєм. Мати майбутнього письменника Тетяна Іванівна (1824 - 1910) походила з родини колезького регістратора Гординського.
Малий Панас, або як його звали тоді Ахфанасій, пригадується мені яко хлопчик дуже тихої, лагідної вдачі…держався більше одсторонь; сяде, було, собі над горою і дивиться на той широкий краєвид, що одкривався йому з гори… Ще зовсім юним хлопцем став Панас Мирний записувати українські пісні, казки, прислівя…
Олена Пчілка. Слово про Панаса Мирного
Незначною була освіта Панаса Рудченка, бо після кількох років навчання в Миргородському парафіяльному, а потім у Гадяцькому повітовому училищі чотирнадцятилітній хлопець йде на власний хліб.
Панас закінчив Гадяцьку повітову школу 1862 року, на цьому його шкільна освіта й закінчилася. Але ж учитися він не перестав – навпаки, він іще з більшою наполегливістю здобував освіту самотужки, переситував твори українських, російських та світових класиків…
Особливе значення для Панаса Мирного мав Т. Г. Шевченко. В Шевченкові він бачив високий взірець поета-борця, полумяного патріота своєї батьківщини. З ранніх літ його найулюбленішими книжками були Шевченків «Кобзар» і роман Чернишевського «Що робити». З цих книг він черпав моральну силу, ідейне натхнення, віру в краще майбутнє…
Чиновницька служба Рудченка почалася в 1863 році в Гадяцькому повітовому суді. Наступного року він переходить у повітове казначейство помічником бухгалтера, а згодом, після короткочасного перебування в Прилуках, займає цю ж посаду в Миргородському казначействі. Так минули перші вісім років служби в невеликих містах Полтавщини.
На цей час припадають його перші спроби на ниві літературної творчості та фольклористичної діяльності. Частина зібраних П. Рудченком фольклорних матеріалів була згодом опублікована його братом Іваном Біликом у збірниках «Народные южнорусские сказки» (1869, 1870) та «Чумацкие народные песни» (1874).
З 1871 року Панас Рудченко живе і працює в Полтаві, займаючи різні посади в місцевій казенній палаті. Його зовсім не приваблювала чиновницька кар'єра (хоч сумлінне, ретельне виконання службових обов'язків і дозволило досягти високого чину дійсного статського радника). І. П. Рудченко починає пробувати свої сили в літературі. Прикладом для нього був старший брат Іван, що вже з початку 60-х років публікував свої фольклорні матеріали в «Полтавских губернских ведомостях», друкувався в «Основі», а пізніше видав окремі збірники казок і пісень, перекладав оповідання Тургенєва, виступав у львівському журналі «Правда» з критичними статтями.
Літературна праця стає справжньою втіхою і відрадою П. Рудченка. Уриваючи час від відпочинку, просиджуючи вечори за письмовим столом, він з натхненням віддається улюбленим заняттям. Перші його твори (вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав»), підписані прибраним ім'ям Панас Миний, з'явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році. Незважаючи на те, що в 70 — 80-х роках письменник продовжує інтенсивно працювати, його твори, в зв'язку з цензурними переслідуваннями українського слова в Російській імперії, друкуються переважно за кордоном і на Наддніпрянській Україні були майже невідомі широким колам читачів.
Так, 1874 року в журналі «Правда» побачили світ нарис «Подоріжжя од Полтави до Гадячого» та оповідання «П'яниця», а в 1877 році в Женеві з'являється повість «Лихі люди». Ще 1875 року в співавторстві з братом Іваном Біликом було закінчено роботу над романом «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» і подано до цензури, але в зв'язку з так званим Емським указом 1876 року в Росії цей твір не був опублікований і теж вперше з'являється в Женеві у 1880 році.
Тільки в середині 80-х років твори Панаса Мирного починають друкуватися на Наддніпрянщині: на сторінках альманаху «Рада», виданого М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: «Панас Якович Рудченко»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок