Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Горацій – поет золотої середини

Горацій – поет золотої середини

Назва:
Горацій – поет золотої середини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
реферат
на тему : «Горацій – поет золотої середини»


План:
Введення
Життя Горація
Дитинство
Освіта
Зближення з поетами
Дружба з Меценатом
Творчість Горація
Літературна спадщина
Критика життя через «Еподи
Сатиричний жанр
Характер сатир
Сатира для Горація
Персонажі його книг
Світоглядна позиція поета
Висновок
Бібліографічний список
1. Вступ
Чому я вибрала цю тему? Сатиричний жанр завжди мене привертав. Його коріння йде глибоко в Античність і яскраво виражається в творах Ювенала, Люцелія, Еннія і Горація. Я вибрала сатири Горація, тому що своїми сатирами він розкриває вади і помилки не потім, щоб якось принизити їх носіїв; це йому потрібно для того, щоб показати як не слід жити. Його мета - взнати і зобразити життя людей такими, які вони є насправді. Горацій прагне додати своїм сатирам ідеальніший характер, ніж у його попередників. Наприклад, відмовившися від тем актуальної політики і гострих насмішок над високопоставленими особами, Горація пом'якшує різкість Луцилісвой критики, додаючи своїм насмішкам і повчаннями загальнозначущий характер. «Байка розказує про тебе, змінене тільки ім'я» – заявляє він. Але Горацій в сатирах не батожить вади своїх сучасників, а всього лише їх висміює; він не ненавидить, але повчає. Змінювати поведінку людей або карати не входить в задачу Горація-сатирика. Саме тому його ненав'язливі уроки мені здаються дуже важливими.
У своєму рефераті я спробую показати особливості композиції його сатир і вплив суспільного життя на характер його творів.
Піднесуся на крилах могутніх, небачених
Співак дволикий, у височіні ефірні,
Із землею розлучившися, з містами,
Недосяжний для лихослів'я…
Горацій
Життя Горація
2.1 Дитинство
Видатний класик римської літератури Квінт Горацій Флакк народився 8 грудня 65 року до н.е. в сім'ї вільновідпущеника, власника скоромного маєтку у Венузії, римської колонії на межі Луканії і Апулії. Коли майбутній поет був ще дитиною, його батько залишив економне і спокійне життя в провінції і переїхав до Риму, щоб дати там сину хорошу освіту. У столиці він ради заробітку виконував посаду складальника податків на аукціонах. З гордістю і серцевою вдячністю говорить завжди Горацій про цю людину старого гартування, що цілком присвятило себе вихованню сина. Він згадує про нього як про бездоганного педагога і прекрасного наставника, що готував хлопчика до життя чесного і скромного.
2.2 Освіта
У Римі Горацій вчився разом з дітьми вершників і сенаторів в школі Орбілія, вчителі швидкого на руку, який, не скупившися на ляпаси, примушував учнів читати «Латинську Одіссею» Лівія Андроника, автора III століття до н.е. Діставши блискучу риторичну освіту в римській риторичній школі, він вчився в Афінах, в заснованій Платоном Академії. Горацій сприйняв характерний для римлян, особливо в цю епоху, інтерес до минулого, ідеалізацію цього минулого, переконання, що порятунком від всіх злий сучасності є національне відродження. Він вивчав філософію Платона і Епікура, віддав дань республіканським захопленням. У Афінах Горацій приєднався до Бруту, який восени в 44 роки приїхав до Греції вербувати серед молоді прихильників для боротьби проти Антонія і Октавіана. Захоплений незвичністю своєї ролі, Горацій стає прихильником справи республіки і в званні військового трибуна, яке, мабуть, дуже лестило сину колишнього раба, командував легіоном. Але поразка при Філіппах в 42 році швидко протверезила його, до того ж його натурі були чужі війни і політичні розбрати, в які він був залучений своєю недосвідченістю і красномовством вбивці Цезаря. Згодом Горацій з гіркотою згадував про втрату своїх недовговічних ілюзій до нещасної авантюри, що трохи не погубила його.
2.3 Зближення з поетами
Дочекавшися амністії, поет повертається до Риму. До початку 30-х років відносять його перші вірші. Поезія приносить популярність; Горацій входить в кружок Мецената і скоро стає його другом, зближується з іншими поетами цього кружка, зокрема з Вергилієм і Варієм.
2.4 Дружба з Меценатом
Прозорливий провідник культурної політики Октавіана Серпня Меценат сприяв розвитку літератури, яка сприяла б вихованню широких народних мас у дусі ідеології прініципата.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Горацій – поет золотої середини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок