Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Артюр Рембо – символ свiтового поетичного авангарду

Артюр Рембо – символ свiтового поетичного авангарду

Назва:
Артюр Рембо – символ свiтового поетичного авангарду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Артюр Рембо – символ свiтового поетичного авангарду


"Безпрецедентною пригодою в історії мистецтва" схарактеризував творчий шлях Артюра Рембо Стефан Малларме. Вусі коротке його життя (тридцять сім років) було постійним духовним експериментом у поезії й авантюрою в особистому житті. Вже в 15 років він почав писати вірші, що засвідчили його поетичний талант. З дитинства ненавидів своє рідне місто Шарлевіль, з якого тікав 4 рази, потім ворожо ставився до Франції, а зрештою і до Європи, яка здавалася йому надте старою і маленькою. Разом з Полем Верленом він блукає північною Європою. Після зварювання Верлен поранивши з пістолета Рембо й опинився у в'язниці. Відтоді поети йшли різними шляхами.
Рембо створював вірші лише протягом трьох років. Доробок поета зовсім невеликий: кілька десятків поезій і дві збірки віршів у прозі - "Осяяння" і "Сезон у пеклі". Алі ті, що було їм зроблено, без перебільшення можна вважати революцією в поезії. Рембо був послідовним бунтівником і рішуче відмовлявся від усіх форм цивілізації, яку він оголошував утіленням буржуазності. Пече відкидав вусі: релігію, мораль, суспільні цінності та прагнув радикального оновлення не тільки поетичної, а й звичайної людської свідомості. Поезія була для нього засобом здійснення цієї революції. Традиційна поезія не могла виконати таку роль, вісь чому Рембо намагався створити зовсім нову поетичну універсальну мову, за допомогою якої сподівався вивільнити людський дух. "Я каджу, що треба статі ясновидцем, - викладав він програму свого духовного експерименту поетові П. Демені. - Пече робить собі ясновидцем тривалим, безмежним і послідовним розладом усіх нечуваних і несказаних мов: прийдуть нові жахаючі трудівники; смороду почнуть від тихнув горизонтів, де знесилено впавши попередник". Ці принципи наявні також у його поезії, сповненій образності, надзвичайно сміливих метафор і словосполучень. Рембо - один з перших у тогочасній французькій поезії почав писати верлібром.
Після смерті до поета прийшла всесвітня слава. Його ім'я стало символом світового поетичного авангарду. Без ясновидіння Рембо не було б великої поетичної революції Г. Аполлінера, французьких сюрреалістів, інших поетів. Його творчість привертала увагу й українських поетів. Значний інтерес до неї виявляли Юрій Клен і Василь Бобринський. Його поезії також перекладали М. Терещенко, Г. Кочур, М. Лукаш, Дм. Павличко, В. Стус, В. Ткаченко, М. Москаленко та iн.
У блакитнi вечори стібками йтиму я;
Колотиме стерня, траву почну топтати:
Вiдчує свiжiсть пiль тодi нога моя,
Я вiтру голову дозволю овiвати.
Це один з перших вiршiв поета "Вiдчуття", i вже в ньому виявилися такi наскрiзнi тими творчостi, як блукання свiтом, прагнення необмеженої волi.
А у вiршi "П'яний корабель" вiдчувається символiчне вiдображен ня духовної авантюри поета, який хоче жити за принципами нової свiдомостi. Цей вiрш безпосередньо пов'язаний з теорiєю i практикою ясновидiння:
За течiєю Рiк байдужним плином гнаний,
Я не залежавши бiльш од гурту морякiв:
Зробили з їх мiшень крикливi Iндiани,
Прибивши цвяхами до барвних стоякiв.
У поезiї "Голосiвки" помiтнi iнтенсивнi шукання Рембо унiверсальної мови поезiї:
А чорне, бiле Є, червоне I, зелене
В, синє ПРО, - про вас я нинi б розповiв:
А - чорний мух корсет, довкола смiтникiв
Кружляння їх прудке, дзижчання тороплене.
Поезiя Рембо - незвичайна, вона вражає динамiчнiстю та строкатiстю.
А. Рембо усвідомлював свій шлях у поезії як «вічне блукання й поривання в нетрях духу». Вусі, що йде ззовні (узвичаєні норми моралі або універсальні «законі розуму», «здоров'їв глузд» тощо) він сприймав як нестерпні пута, що заважають порухам його душі й тіла.
Наприкінці 1871 долі Рембо переходити на позиції символізму. Він вважає, що завдання поета полягає в тому, щоб бути провидцем, пророком, посередником між людьми та позареальним світом. Щоб статі таким посередником (медіумом), почути і передати потойбічні голоси, Рембо намагається звести до мінімуму доля розуму в процесі творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Артюр Рембо – символ свiтового поетичного авангарду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок