Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Василь Володимирович Биков

Василь Володимирович Биков

Назва:
Василь Володимирович Биков
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,18 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Василь Володимирович Биков


План
Короткі відомості про життя В. Бикова.....................................ст.1
Повість Василя Бикова "Облава".................................................ст.2
Смерть і висновки творчості В. Бикова.....................................ст.3
Визначні твори і нагороди Бикова..............................................ст.6
Фотографії Василя Бикова..........................................................ст.7


Короткі відомості про життя В. Бикова
Василь Володимирович Биков народився в місті Вітебську в 1924 році. У 1941 році він знаходився в Україні, коли Німеччина напала на СРСР. Спочатку сімнадцятирічний Биков копав траншеї - потім він подався добровольцем до Червоної Армії. Кілька років після війни він продовжував служити, і повернувся до СРСР тільки в середині 50-х років. Там він почав працювати як журналіст для газети «Гродненська правда». Також у цьому десятилітті, почали виходити його перші новели, найзнаменитіші з яких – «Сотніков», «Обеліск», «Піти і не вертатися», та «Дожити до сходу сонця».
Літературне досягнення Бикова лежить в у його реалістичних, хоча із ліризмом, описах битв Другої світової війни, переважно з невеликою кількостю персонажів. У жорстокості зіткнення вони стикаються з моральними дилемами як у формі їх ворогів, так само і у межах їх власного Радянського світу, обтяженого ідейно-політичними обмеженнями. Новели Бикова не відповідали офіційній версії війни. Це привело до звинуваченнях автора у «брехливому гуманізмі» від деяких червоноармійських генералів. «Василь Биков - дуже відважний і безкомпромісний автор, типу Солженіцину» написав Майкл Гленні в «Партизан ревью» у 1972 році. Биков - один з авторів, якими найбільше захоплюються у бувшому Радянському Союзі. У 1980 році він був нагороджений почесним званням Народного Автора Білорусі.
За межами його рідного краю, Василь Биков - найвідоміший білоруський автор. Протягом радянського періоду, його роботи були перекладені на найголовніші мови світу, та до того ж більшість з перекладів була зроблена через російську мову. Биков писав свої твори рідною білоруською мовою, та сам переклав більшість з них на російську мову. Вплив Бикова на культуру його країни залишається дуже великим. Протягом декількох років він жив за кордоном, та повернувся на батьківщину лише за місяць перед смертю. Пам'ять його складного життя та безкомпромісної позиції стосовно війни тільки збільшить його вплив на національне життя Білорусі.
Повість Василя Бикова "Облава"
Повість Василя Быкова "Облава" розповідає про долю селянина Хведора, що раніш був просто батраком, а при владі рад став власником невеликого наділу землі. Ця ж влада землю в нього і відняла... Зображуючи долю Хведора, розповідаючи про неї, В.Биків зображує долю багатьох рядових селян, таких же, як Хведор, тому що кредо дійсного художника в тім, щоб створювати образ індивідуальний, але узагальнений і типізований.
Хведора постійно мучить той самий питання: за що він так страждає? Умирає дружина, дочка, син відрікається від батька... Це боляче, але головне нещастя Хведора в тім, що він у своєму селі - ізгой. Повертаючи, додому, бачить, що сад його розорений, а будинок та інші будівлі растасканы. Зруйновано те, що створювалося з такою працею! І душу Хведора страждає через відчуття бесхозности, через те, що його робота пішла в нікуди, і людям не послужила... По суті, Хведор, покараний долею і радянською владою за свою працьовитість і завзятість. Є в повісті повний антипод Хведора, їхня подібність, мабуть, тільки в тім, що до революції вони займали не високу ступінь на соціальних сходах. Цей селянин нічого так і не домігся. Господарство в нього никудышнее, тому що сам він п'яниця, ледар, заздрісник, жадібний до грошей, абсолютно байдужий до долі своїх односільчан, їхньому горю. І таких
Радянська влада якщо не дарує, те, принаймні , не торкає, тому що взяти з його чогось, та й "корисна людина": допомагає знайти і знищити ворога радянської Росії.
У "Облаві" простежується невисловлена, але очевидна думка: насильницьке відібрання землі і господарства, створеного з неймовірною працею, лише збіднює країну і не робить честі тим, хто цього не розуміє.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Василь Володимирович Биков

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок