Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Шекспір - перший класик світової літератури

Загрузка...

Шекспір - перший класик світової літератури

Назва:
Шекспір - перший класик світової літератури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Шекспір - перший класик світової літератури


Перший період творчості Шекспіра завершується створен-ням уславленої ліричної трагедії «Р о м е о і Д ж у л ь є т т а». Трагічна історія кохання Ромео і Джульєтти неодноразово опи-сувалася італійськими новелістами епохи Відродження. За-гальноєвропейської слави набула новела Маттео Банделло (1554). У 1559 р. її переробив французький письменник П'єр Буато, переклад новели якого було здійснено в Англії 1567 р. Ще раніше, у 1562 p., в Англії була опублікована поема Артура Брука «Трагічна історія Ромеуса і Джульєтти», яка й прислу-жилася Шекспірові як головне джерело.
У «Ромео і Джульєтті» Шекспір змальовує хвилюючу істо-рію боротьби двох юних закоханих зі світом віджчлих уперед-жень і феодальної моралі. Голови ворогуючих родин — Монтеккі та Капулетті — й самі тяготилися віковою кривавою ворожнечею, причин якої вже ніхто не пам'ятав, але підтри-мували її, бо були вірними принципам феодальної честі. Ромео і Джульєтта стають жертвами цієї безглуздої ворожнечі, проте їхня загибель утверджує перемогу нової, гуманістичної засади: припиняє непримиренну ворожнечу.
Другий період творчості
На початку XVII ст. у творчості Шекспіра відбувається до-корінний злам2. Оптимістична життєрадісна тональність, ха-рактерна для його ранніх творів, змінюється на трягічне світовідчуття. Але це зовсім не свідчить про кризу його таланту. Другий період творчості, навпаки, виявляється для Шекспіра часом створення найбільших драматургічних шедеврів — «Гамлета», «Отелло», «Короля Ліра» і «Макбета».
Зміна світовідчуття, зрозуміло, не була в Шекспіра не-сподіваною, а стала наслідком діалектики його світогляду. Ка-талізатором у цьому процесі послужили суспільно-політичні події тогочасної англійської дійсності, позначеної особливим драматизмом і контрастами.
Як вже зазначалося, Шекспір ступив на літературний шлях у роки найвищого піднесення національно-патріотичних на-строїв і райдужних надій„ Пояснюючи причини загального піднесення й оптимізму тих років, сучасний прогресивний англійський історик і шевсспірознавець Волтер Ралі досить красномовно і правильно підкреслює основні фактори тодішніх настроїв англійського суспільства. «Відкриття античності, — пише він, — виявило широку та прекрасну далечінь минулого, вивіз товарів з Нового світу, здавалося, підняв завісу чудового майбутнього, 1 англійці, «обмежений» народ, який віками оброб-ляв ниви і пас худобу на свсаєму острові, відрізаний від великих політичних змін у Європі, раптом виявив себе у мистецтві море-плавства, у торгівлі по всій землі. 1 не дивно, що серце його на-повнилося гордістю від усвідомлення сили і слави. Нове почуття захвату оволоділо країною, захвату від знань і могутності»1.
Для розуміння діалектики шекспірівського світогляду доцільно згадати основні гдодії англійської дійсності останніх тридцяти років XVI ст. у середині XVI ст. внаслідок інтенсивного розвитку мануфактурного виробництва, аграр-них реформ і завершення церковної Реформації в Англії відбуваються глибокі соціальні зміни, які стали передумовою для поширення ідеології гуманізму.
Шекспірові твори другого періоду поділяються на кілька циклів, у кожному з яких переважає певна проблематика. ІІри цьому самий розподіл драм за циклами не залежить від їхніх жанрових ознак. Тому обидві комедії цього періоду виявляють-ся в одній групі з трагедією «Гамлет». До другого циклу нале-жать «Отелло», «Король Лір», «Макбет»; до третього — «Ан-тоній і Клеопатра», «Коріолан», «Тімон Афінський». Для першого циклу характерне невелике значення комічних еле-ментів у сюжеті, залежність особистих доль героїв від цілого комплексу проблем суспільної моралі, надзвичайне багатство і значущість ідейного змісту.
У трагедіях другого циклу Шекспір створює найвищі зразки драми пристрастей. Глибокі страждання героїв зумовлені тут не стільки їхнім конфліктом із зовнішнім середовищем, скільки їхніми особистими помилками під впливом власних пристра-стей.
У драмах третього циклу спостерігається поступове зміщення самого центру ваги трагічної дії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Шекспір - перший класик світової літератури

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок