Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Різноплановість трагічних тем у поезіях Томаса Стернса Еліота

Різноплановість трагічних тем у поезіях Томаса Стернса Еліота

Назва:
Різноплановість трагічних тем у поезіях Томаса Стернса Еліота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ :
Різноплановість трагічних тем
у поезіях Томаса Стернса Еліота


Т. С. Еліот донині є однією з незаперечних поетичних вершин не тільки англомовної літератури, але і всесвітньої літератури XX століття. З часів першої світової війни до п'ятидесятих років він був одноособовим володарем сучасної «модерністської» літератури. Назва його знаменитих поем «Марна земля» (1922) і «Порожні люди» (1925) стали загальними при будь-якому описі «портрета сторіччя».
Еліот як би заново переклав на мову сторіччя англійську драму 17 століття, французьких символістів, Данте, неймовірно збагативши цю мову.
Разом з Ейтсом і Паундом Еліот перевів і розвив розмовну мову часу в поетичну матерію. Усі вони діяли в зоні взаємовпливу, і Еліот у свою чергу знаходився під впливом «імажистів» (головним чином, Паунда), Лафорга, Бодлера і Готьє (французькі символісти). Вірші його як би виткані з різних ниток, що створюють тканину складних натяків, багатоступінчастих метафор (згадаємо «Божественну комедію» Данте).
Головне його нововведення, що особливо вплинуло на кілька поколінь поетів, це конструювання поетичного змісту, сьогодні вже звичного, а тоді шокуючого усіх: він просто ставив образи і поетичні фрагменти один поруч з іншим без єднальних фраз і взагалі якого-небудь переходу.
Головним для нього був розвиток «історичної самосвідомості», як він сказав, відповідаючи на питання кореспондента. Він дуже добре усвідомлював своє лідерство в літературі і культурі і визначав себе «класиком у літературі, роялістом у політиці й англійським католиком в релігії».
Еліот фігура складна і суперечлива. Демони, сховані в підсвідомості, що точили його душу, раз у раз проривали ту суспільну маску, який сам час намагався сховати щире обличчя поета. Так, у 1919 році в есе «Традиція і талант індивідуальності» Еліот писав, що потяг до традиції є базою для відновлення поета, і це суперечить усьому той, що він думав і писав пізніше про збитковий вплив «темного суб'єктивізму і мрячної чутливості романтизму», маючи у виді поняття, введене іншим видатної англійським поетом-романтиком Вордсвортом - «поезія - це почуття, що походить з пам'яті безтурботністю і спокоєм».
«Поезія, - говорить Еліот, - це не вибух почуттів, а втеча від них, не вираження особистості, а втеча від них». Але відразу додає, немов би прислухатись до нашіптування демона своєї душі: «Безсумнівно, лише той, хто має почуття і є особистістю, розуміє, що це - бажання втекти від них».
І хоча Еліот був переконаний, що поетом може той лише бути, хто тікає від своєї особистості, сам він не завжди досягав у цьому успіху. Особистість його увесь час загрожувала розщепити маску іронії, що оберігається ретельно їм, і об'єктивності.
Еліот неодноразово підкреслював, що поезія вимагає постійного підпорядкування «я» чомусь більш «великому і безцінному». Коли в 1927 році він прийняв англіканську віру, «велике і безцінне» обернулося «небесним царством на землі», служінням мети: врятувати християнську культуру від ідолопоклонства і вульгаризації.
І отут, на жаль, як завжди, починаються пошуки козлів відпущення, тих, хто, на його думку, приведе людство до повного хаосу. У полоні цих пошуків він сам викликав демонів - жінок, секс, американізм, освічений протестантизм - намагаючись захистити матриці порядку і віри, придумані ним самим, від власної неприборканої фантазії, що загрожувала цим матрицям.
Еліот людина неприємна, неприємна майже у всьому (так говорили багато великих людей). Це його властивість, безумовно, говорить про його цілісність.
Важко знайти іншого поета, що стільки уваги приділяв би критиці. Згідно Еліоту, будь-який текст має сенс тільки в контексті всієї літературної традиції, так що значення і відповідальність критика дуже великі - він допомагає читачу виробити почуття минулого. Це, у свою чергу, має й етичний зміст, оскільки від історії не можна піти, її можна тільки повторити. Проходження традиції допомагає усвідомлювати реальність такий, який вона є, що закриває ж на традицию ока служить цьому світу (зрозуміло, це християнські погляди), а світ наш:
The whole earth is our hospital
Endowed by the ruined millionaire,
Wherein, if we do well, we shall
Die of the absolute paternal care
That will not leave us, but prevents us everywhere.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Різноплановість трагічних тем у поезіях Томаса Стернса Еліота

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок