Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.

Загрузка...

Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.

Назва:
Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.


План
Вступ.
Розділ І. Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.
Розділ ІІ. Творчість Дж. Свіфта.
Розділ ІІІ. Алегорія в творах письменника.
Розділ IV. “Мандри Гуллівера”, як яскравий приклад алегорії.
Висновки.
Список використаної літератури.
Додаток.


Вступ
Джонатан Свіфт (1667-1745) – сучасник Дефо. Епоха Свіфта була часом потужного розумового руху, що ми його називаємо Просвітництвом, яке досягло найбільшої сили саме у XVIII столітті. Як відомо з життя Дж.Свіфта, він був не лише чудовим письменником, але й успішним політиком, а також священиком. Якою він був людиною? За що боровся Свіфт? Це ми спробуємо детальніше розглянути, дослідити у наступних розділах.
Дж. Свіфт прославився не лише “Мандрами до різних далеких країн світу Лемюеля Гулів ера, спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів”, але памфлети, які сприяли становищу в Англії; а саме: “Битва книг” (1711р.), “Поведінка союзників” (1697р.), “Листи сукняра” (1724р.).
Письменник, пишучи свої твори, завжди проймався нуждами і горем ірландського народу, бідністю і голодом тисяч людей з особами правлячого кола. Ірландський народ завжди стояв на захисті улюбленого письменника не зважаючи на спроби його арешту.
Дж. Свіфт творив не на вигоду собі, він лише писав правду про людей, намагався показати все таким, яким воно було.
Лише прочитавши, дослідивши його творіння з-під пера, ми зможемо виявити якими способами, засобами письменник зображує, висловлює тогочасне суспільство. Адже, на перший погляд твори Джонатана Свіфта – це лише фантастичні, вигадані події з багатьма незрозумілими словами. Дізнавшись про життєвий шлях письменника, який майже все своє життя прожив у Ірландії, ми знайдемо відповіді на запитання: Що стало поштовхом до написання памфлетів, роману? Якою була головна мета їх написання ? Кого та як він зображував у творах?


Розділ І.
Життєвий шлях Джонатана Свіфта
Народився Дж. Свіфт 30 листопада 1667 року в родині невеликого урядовця в столиці Ірландії Дубліні. Майбутній письменник досить сумно прожив дитячі роки в обставинах матеріальних нестатків (батько помер у рік народження Джонатана). З матеріальною допомогою дядька – брата батька, він протягом 1674-1688р.р. навчався. Спочатку здобував освіту в початковій і середній школі, а тоді навчався на богословському факультеті Дублінського університету. У 1689р. вирушив шукати щастя до Лондона. Досить швидко дістав посаду секретаря у відомого в ті часи можновладця Вільяма Темпля. Безперечно, перебування Свіфта в відомому Мур-Парку, маєтку Темпля, з його прекрасною бібліотекою й вибраним товариством було удачею, видатною “школою”, як політичною, так і літературною, для бідного, незначного і нікому не відомого юнака. Тут – таки сталася подія, що відіграла певну роль і в дальнішому житті письменника. Саме в Мур-Парку познайомився він з дівчиною, що стала мовчазним, покірним і нещасливим супутником його життя. Вона дістала безсмертя в щоденниках Свіфта під ім’ям Стелли. Майбутній письменник зблизька спостерігав за впливовими урядовцями королівства, був свідком їхніх бесід і суперечок. Він навчався легко підтримувати розмови на будь-які теми: про політику, релігію, літературу. Саме тут розпочалися літературна діяльність Дж. Свіфта. Після смерті лорда Темпля Джонатан отримав місце священика в глухому ірландському селищі Ларакор. Але він часто приїздіть до Лондона де стає свідком і учасником боротьби за владу двох політичних партій Англії – торі та віги. Памфлети Дж. Свіфта мали неабиякий вплив на англійське суспільство. В 1711р. був написаний памфлет “Поведінка союзників”, у якому автор викривав загарбницьку політику уряду Англії, виступав за припинення довготривалої війни. І як наслідок – уряд змушений був подати у відставку, а між державами був укладений мир. (1713р. – Утрехтський мир між Англією, Францією та іншими державами). В Англії народ називав цей мир “свіфтівським”. Гордий Свіфт нізащо не хотів поступатися життєвими благородними принципами, а найголовніше – своєю незалежністю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Джонатана Свіфта.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок