Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Еліот Томас Стернз

Загрузка...

Еліот Томас Стернз

Назва:
Еліот Томас Стернз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Еліот Томас Стернз


План
1. Огляд життя і творчості
2. Твори
Література


Томмас Емліот (англ. Thomas Stearns Eliot) (*26 вересня 1888, Сент-Луїс — †4 січня 1965, Лондон) — американський поет, драматург і літературний критик.
Був сьомою та наймолодшою дитиною в Сент-Луїсі, штат Міссурі, в родині Генрі і Шарлотти Еліотів. Генрі був бізнесменом, а Шарлотта — поетесою. Мати поета була дуже обдарованою жінкою, та крім іншого, написала біографію Вільяма Грінліфа Еліота. Томас Еліот спочатку навчався в Академії Св. Луїса Сміта, де вивчав латинську, грецьку, французьку та німецьку мови, а після цього потрапив до академії Мільтон в Массачусетсі.
В 1906 році поет став студентом Гарвардського університету, в якому вчився до 1909 року, коли він отримав диплом магістра. Того ж часу в «Гарвард Адвокет» були опубліковані його перші вірші. Його життя різко повернулося в грудні 1908 року, коли йому в руки потрапила книжка А. Симонса «Символістський рух в літературі» (1895), присвячена творчості поета Ж. Лафорга. В 1910 році Томас Еліот поїхав вчитися далі до Сьорбони. Там він познайомився з Ж. Верденалем, якому він присвятив свою «Любовну пісню Дж. Альфреда Пруфрока» та який пізніше загинув в битві при Дарданеллах. Поет увійшов в коло творчого життя, яке в той час крутилося навколо Е. Дюркгейма, П. Дженета, Р. де Жормонта, П. Пікассо та Анрі Бергсона.
В 1911 Еліот повернувся до Гарварду, щоб написати дисертацію з філософії, присвячену англійському філософові Ф. Х. Бредлі. В той час він також вивчав санскрит та буддизм, антропологію. Томас Еліот працював в групі, яка включала в себе Сантаяну, У. Джеймса, Бертрана Рассела та Дж. Ройса.
В 1914 році поет улаштувався в Англії завдяки премії на навчання. Разом зі своїм співвітчизником і прихильником модернізму, Езрою Паундом, він почав реформувати поетичний стиль.
В 1915 році в журналі «Поетрі» був опублікований вірш Еліота під назвою «Любовна пісня Дж. Альфреда Пруфрока». Цього ж року він одружився з Вівьєн Хей-Вуд (26 червня 1915), але шлюб виявився нещасливимйого дружина страждала від істерії. До того ж, поет був гомосексуалістом та відмовлявся ділити ліжко зі своєю дружиною. Вівьєн відмовилася перетинати Атлантичний океан, та Томас Еліот був вимушений залишитися в Лондоні. Там подружжя ділило квартиру з Бертрана Расселом, та Вівьєн і Рассел захопилися один одним (див. Carole Seymour-Jones, Painted Shadow). Еліот дописав свою дисертацію, але не отримав вченого ступеня, тому що замість захисту дисертації поїхав до Массачусетсу.
З 1917 року Еліот працював у журналі «Егоїст». Він також почав працювати спочатку в школі Хайгейт якості вчителя, а пізніше в Банку Ллойдс у відділі зарубіжних рахунків. Його перша книга віршів — «Пруфрок та інші спостереження» була опублікована в 1917 році Герріетом Уівером, та відразу зробила Еліота головним поетом авангарду. Стан здоров'я не дозволив поетові вступити до Військово-морських сил США. Його творче дозрівання супроводжувалося хвилюваннями, пов'язаними з родиною. Його батько помер в 1919 році, і ця смерть викликала відчуття провини в поета.
В 1919 році вийшла друга книга Еліота під назвою «ARA VOS PREC» (в США вона була опублікованою під назвою «Вірші»). ЇЇ власноруч друкували Вірджиніа та Леонард Вульф.
В 1921 році після візиту його матері та сестри в поета трапився нервовий зрив, і він поїхав разом з дружиною на лікування до Лозанни (Швейцарія), де закінчив «Пустельну землю». За рекомендаціями Езри Паунда поет скоротив роботу наполовину. У 1922 році Еліот заснував журнал «Крайтеріен».
Автограф Т. С. Еліота
Через три роки (1925) Жофре Фабер запросив Еліота на фірму «Фабер і Гвайер» (пізніше — «Фабер і Фабер») на роботу в якості літературного редактора. В 1927 поет прийняв англіканство та став громадянином Британії. З цього часу релігія стала важливою темою творів поета. До 1930 року він став найвизначнішою фігурою в поетиці та літературної критиці англомовної частини світу та залишався нею близько тридцяти років.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Еліот Томас Стернз

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок