Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я.

Загрузка...

Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я.

Назва:
Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Пушкін Олександр Сергійович.
Його Сім’я.”
(06.06.1799 - 10.02.1837)


1. Біографія Пушкіна А.С.
Олександр Сергійович Пушкін народився 6 червня (по старому стилі - 26 травня) 1799 року в Москві, у небагатій дворянській родині, однак в предках і бояр часів чи ледве не Олександра Невського, і "царського арапа" Абрама Петровича Ганнібала. В дитячі роки великого поета великий вплив на нього зробив дядько, Василь Львович Пушкін, що знав кілька мов, знайомий з поетами і самим не далекий літературним заняттям. Маленького Олександра виховували французи-гувернери, він рано вивчився читати і вже в дитинстві почав писати вірші, щоправда, по-французькому; літні місяці він проводив у бабусі під Москвою. 19 жовтня 1811 року відкрився Царсько-сільський ліцей, і одним з перших вихованців ліцею став Олександр Пушкін. Шість ліцейського років докорінно вплинули на нього: він сформувався як поет, свідченням чому - високо відзначене Г.Р.Державін вірш "Спогад у Царському Селі" і участь у літературному кружку "Арзамас", - а атмосфера вільнодумства і революційних ідей багато в чому визначили згодом цивільну позицію багатьох ліцеїстів, у тому числі і самого Пушкіна.
По закінченні в 1817 році ліцею Олександр Сергійович Пушкін одержав призначення в Колегію іноземних справ. Утім, чиновницька служба мало цікавить поета, і він занурюється в бурхливе петербурзьке життя, вступає в літературно-театральне суспільство "Зелена лампа", складає перейняті ідеалами волі вірші і гострі епіграми. Найбільшим поетичним твором Пушкіна стала поема "Руслан і Людмила", опублікована в 1820 році, що викликала люті суперечки. Випади проти влада не залишилися без уваги, і в травні 1820 року, під видом службового переміщення, поета, по суті, висилають зі столиці. Пушкін відправляється на Кавказ, потім у Крим, живе в Кишиневі й Одесі, зустрічається з майбутніми декабристами. У "південний" період творчості розцвів романтизм Пушкіна, і добутку цього років зміцнили за ним славу першого російського поета завдяки яскравим характерам і неперевершеній майстерності, а також співзвучності настроям передових суспільних кіл. Написані "Кинджал", "Кавказький бранець", "Демон", "Гавриліада", "Цигані", початий "Євгеній Онєгін". Але у творчості поета зріє кризу, зв'язана з розчаруванням у просвітительській ідеї торжества розуму і роздумами про трагічні поразки революційних рухів у Європі.
У липні 1824 року, як неблагонадійного і внаслідок сутичок з начальством, зокрема з графом М.С.Воронцовим - за дружиною якого Е.К.Воронцовой Пушкін доглядав, - поета висилають у псковський маєток Михайловское під нагляд батьків. І тут виникає ряд шедеврів, таких як "Наслідування Корану", "Я пам'ятаю дивовижну мить", "Пророк", трагедія "Борис Годунов". Після розгрому повстання декабристів у вересні 1826 року Пушкін викликаний у Москву, де відбувається бесіда між ним і новим царем Миколою I. Хоча поет і не ховав від царя, що, виявися в грудні в Петербурзі, теж вийшов би на Сенатську, той оголосив про своє заступництво і про звільнення його від звичайної цензури і натякнув на перспективу ліберальних реформ і можливе прощення засуджених, переконуючи співробітничати з владою в інтересах прогресу. Пушкін вирішив піти назустріч царю, думаючи цей крок угодою на рівних... В ці роки у творчості Пушкіна пробуджується інтерес до історії Росії, до особистості царя-перетворювача Петра I, прикладу якого поет призиває випливати нинішнього монарха. Він створює "Станси", "Полтаву", починає "Арапа Петра Великого".
У 1830 році Пушкін повторно сватається до Наталії Миколаївні Гончаровой і дістає згоду на шлюб, а восени того ж року відправляється по майнових справах у Болдіно, де його на три місяці затримують холерні карантини. Ця перша "болдінська осінь" стала найвищою крапкою пушкінської творчості: досить назвати деякі добутки, що вийшли тоді з-під пера великого письменника - "Повести Белкіна", "Маленькі трагедії", "Казка про попа і працівника його Балді", "Біси", "Елегія", "Прощання"... І друга "болдінска осінь", 1833 року, коли на зворотному шляху з Волги й Уралу Пушкін знову заїхав у маєток, за значенням не уступає першої: "Історія Пугачова", "Мідний вершник", "Казка про рибалку і рибку", "Осінь".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Пушкін Олександр Сергійович. Його Сім’я.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок