Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Міфи

Міфи

Назва:
Міфи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Міфи


Найдавніші жанри давньогрецької поезії у вигляді робочих пісень, гімнів богам, ліричних поезій, що виголошувалися і в ра-дості, і в горі, звичайно ж, не збереглися. Вони декламувалися мандрівниками-рапсодами, виспівувалися аедами в супроводі чоти-риструнної ліри. Поширені також були героїчні пісні — віршовані розповіді про богів і героїв. Давні греки вважали, що їх в уста вико-навців вкладали боги, котрі супроводжували і визначали діяння людини впродовж усього життя.
Одним із жанрів усної народної творчості, що народився саме в Стародавній Греції, стали міфи. За сучасним визначенням, міф — це форма суспільної свідомості, що виникла в умовах порівняно низь-кого рівня соціального розвитку і відображала у вигляді образної оповіді фантастичні уявлення про природу, суспільство і осо-бистість. Слово «міф» давньогрецького походження і означало на його батьківщині «слово, промову, розмову, пораду, намір, прислів'я, чутку, відомість, оповідання, переказ, байку, зміст оповідання».
Майже в кожного народу від прадавніх часів зберігаються пере-кази, де дійсне, історичне переплітається з недійсним, вигаданим, де діють не лише люди, а й казкові істоти, витвори народної фан-тазії: безсмертні боги, напівбоги, небувалі тварини; де відбуваються неймовірні явища — чудеса. За давніх часів люди сприймали міфи як правдиві розповіді про те, що було колись. Але минали віки, і їх починали тлумачити не в прямому, а в переносному розумінні. Тож У сучасному світі поняття «міф» означає те, чого не було насправді.
У Давній Греції міфи складалися задовго до того, як там поши-рилося письмо — грецька абетка. Один і той самий міф — про яко-гось бога чи героя — міг існувати в численних варіантах: місцевих, часових і авторських, що свідчило про їхню причетність до усної творчості. Та саме вони — із своєю динамікою подій, поетичністю і образністю, психологічним наповненням — стали основою літера-тури, скульптури, живопису, театрального мистецтва. Грецька міфологія, тобто природа і суспільні форми, вже перероблені несвідомо-художнім способом народною фантазією, стала пере-думовою грецького мистецтва.
Міфи Давньої Греції об'єднуються в тематичні групи, що їх сучасна наука іноді ще називає циклами.
Насамперед слід згадати про міфи, в яких розповідалося про виникнення і створення світу — тема, що споконвіку хвилювала людство і не втратила своєї приваби і донині. Давні греки по-різно-му пояснювали виникнення світу, і в міфах існує незчисленна кількість варіантів розв'язання цієї загадки.
В багатьох давньогрецьких міфах розповідається про народжен-ня богів — фантастичних істот, що втілювали різні природні явища: грім, блискавку, вогонь, воду, сонячне світло, нічну темряву. Всю природу, все, що протистоїть людям, давні греки «олюднювали», тобто уявляли собі в образах, схожих на самих людей. Багато уваги приділяли міфи діянням богів — часом сприятливим, а часом згуб-ним для смертних людей. Боги в міфах щедро винагороджували тих, хто їх шанував, і жорстоко карали того, хто їх зневажав. Отож боги в міфах були подібні до людей з їхніми і чеснотами, і вадами.
Дуже суперечливі в грецькій міфології оповідання про ство-рення людей. Ця група міфів, як і та, в якій розповідалося про виникнення світу, прагнула знайти відповіді на питання, що і нині, в XXI столітті нової ери, стоять на порядку денному. Але сміливість і поетичність міфологічних розв'язань цього питання привертає до себе увагу і донині чарує читачів та вчених-дослідників.
Чи не найбагатшим і найпоетичнішим є героїчний епос гре-цьких міфів — оповідання про напівбогів-напівлюдей, здебільшого синів безсмертних богів і смертних жінок. Тих людей, що робили багато доброго, були дуже розумні, сильні, хоробрі, після смерті називали героями і на місцях їхнього поховання їм віддавали шану, а інколи будували храми. Такими героями були Геракл, Персей, Тесей, аргонавти та інші.
Знатні роди Давньої Греції хотіли бачити своїми родоначальни-ками нащадків богів або хоча б уславлених героїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Міфи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок