Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Франсуа Рабе. «Творчість Босха»

Франсуа Рабе. «Творчість Босха»

Назва:
Франсуа Рабе. «Творчість Босха»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,36 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат
на тему:
Франсуа Рабе. «Творчість Босха»


План
Вступ
Епоха
Біографія
Періоди творчості і огляди творів
- Ранній Період
- Зрілий Період
- Пізній Період
5. Висновок
6. Ілюстрації (Сад Насолоди, Блудний син, Страшний суд, Віз сіна, Сім смертних гріхів, Операція по витяганню каменя дурості, Корабель дурнів)


Вступ
У нідерландському мистецтві кінця 15 століття втрата людської значності не міняла ієрархії цінностей, співвідношення людини і природи: здрібнінню людини відповідало і здрібніння сприйняття всесвіту. У мистецтві Босха питання про співвідношення людини і миру одержало принципово нове рішення.
У його живописі фантастичне мистецтво, стаючи індивідуальним, переходить в якусь нову якість, переступає межу, що відзначає кінець колективної творчості, що панувала впродовж Середніх століть.
Мистецтво Босха відображало кризові настрої, що захопили нідерландське суспільство в умовах наростання соціальних конфліктів кінця 15 століття.
Творчі інтереси Босха були різноманітні: плодовитий живописець (два десятки творів, що збереглися до наших днів, - лише частина створеного їм), він займався і розписом кольорових стекол, робив церковне начиння. Босх жив і працював в провінційному середовищі, оддалік розвинених художніх центрів. І у багатьох відношеннях він мислив традиційними середньовічними поняттями. Подібно середньовічним художникам, він прагнув дати всеосяжну картину миру. Черпаючи надихання в бестіарії, породженому народною уявою, Босх вносив в створювані образи свій особистий неповторний відбиток.
Епоха
Епоха Відродження – дуже важливий етап розвитку європейської культури. Що хронологічно входить в середньовічну історію європейських народів, виникло в надрах феодальної культури, Відродження відкриває принципово нову культурну епоху, знаменуючи собою початок боротьби буржуазії за панування в суспільстві.
На цій ранній стадії розвитку буржуазна ідеологія була ідеологією прогресивної і відображала інтереси не тільки самої буржуазії, але і всіх інших класів і станів, що знаходилися в підпорядкуванні зживаючої себе феодальної структури відносин.
Формування буржуазної ідеології в епоху Відродження характеризується орієнтацією на матеріалістичне тлумачення законів природи (принцип пріродосообразності»), антропоцентрізмом (людина розглядається як вінець Природи), раціоналізмом (людина пізнає навколишній світ і самого себе завдяки Розуму, що відрізняє його від всієї решти земних істот і наближає до Бога, чиєю подібністю на землі людина і є). Виникнення буржуазної ідеології приводить до поступового руйнування середньовічної концепції миру і людини, встановлюючої безпосередній ієрархічний зв'язок не тільки між людьми, але і між людиною і всім сущим (концепція відносин «від каменя до Бога»).
В той же час епоха Відродження – це період розгулу Інквізиції, розколу католицької церкви, жорстоких воєн і народних повстань, що відбувалися на фоні формування буржуазного індивідуалізму. Це – зовсім не період безхмарного торжества людяності над схоластичною відсталістю, як іноді уявляють собі час, діячі якого одержали горде ім'я гуманістів.
Релігійне життя Ренесансу по своїй обширності неозоре, подібно точній науці, хронологічно пов'язаній з Відродженням, і в релігії скоюється колосальний переворот. Раніше церква мислилася як деякого роду таємничий колективний організм, в якому кожен його член має найбезпосередніше спілкування з Христом. Тепер же всі таїнства обряду були відмінені, а церква перетворилася на молитовний будинок, де вже нічого не залишалося, окрім співу молитов і слухання проповідей. Бути членом такого колективу моляться поза всякою церковною ієрархією, яка виробляла себе від самих апостолів; і поза всякими таїнствами і обрядами, в яких безпосередньо присутній сам Христос.
Культура Нідерландів була плоттю від плоті середніх століть, плоттю епохи Відродження. В кінці 15 століття Нідерланди значно багатішають. Це привертає до них небезпечну увагу сусідніх країн. Феодали сусідів прагнуть заволодіти країною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Франсуа Рабе. «Творчість Босха»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок