Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Письменник - Михайло Сергійович Ґрушевський

Письменник - Михайло Сергійович Ґрушевський

Назва:
Письменник - Михайло Сергійович Ґрушевський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,90 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Михайло Сергійович Ґрушевський народився 17 вересня 1866 р. у м.Холмі /нині м.Хелм на території Польщі/, дитячі і юнацькі роки провів на Кавказі, навчався у Тифліській гімназії та Київському університеті. Походив він з бідної родини Грушів /пізніше - Грушевських/, у якій переважали священнослужителі. Батько працював спочатку у духовних семінаріях на Україні, згодом - у народних школах на Кавказі, був автором одного з популярних у Росії підручників слов'янської мови. У сім'ї свято зберігалися традиції, українського народу, шанувалась українська мова, тому у М.Грушевського рано сформувалося усвідомлене національне почуття. Він зацікавився історією, літературою та етнографією України, читав усе, що міг. дістати з цього питання. Написання історії України стало мрією, а потім і справою всього його життя. Він мешкав у Львові, Києві, Симбірську, Казані, Москві, інших містах України і Росії.
Палітра наукових інтересів ученого надзвичайно багата: історія Київської Русі, соціально-економічкий розвиток і політичне становище України, етносоціальні проблеми української літератури, соціології, народознавства, фольклору. Такі широкі за діапазоном і глибокі за змістом дослідження допомогли М.С.Грушевському подати історію українського народу як неперервний еволюційний процес, починаючи від найдавніших часів.
Перу вченого належать наукові праці: "Історія українського народу" /1904 р./, "Київська Русь" /1911 р./, "Ілюстрована історія України" /І9ІІр./, "Історія української козаччини" /І9ІЗ-І9І4 рр./, "Середні віки Європи" /І919 р./ "Початки громадянства" /1921 р/, "З історії релігійної думки на .Україні" /1925/ та багато ін. Михайло Грушевський виступив і як письменник. Він – автор історичних оповідань та п'єс: "Оповідання" /1904 р./, "Хмельницький в Переяславі" /1917 р./, "Ярослав Осмомисл" /1917 р./, "За старих карток" /1918 р./, "Під зорями" /1928 р./ тощо. Як белетрист Михайло Грушевський ще повністю не оцінений, хоч його художні твори - явище цікаве і небуденне.
Головною ж його працею стала десятитомна "Історія України-Руси", видана протягом 1898-1936 років.
Написана на великому документальному матеріалі з архівів України, Росії, Польщі, Швеції, Туреччини, вона ввійшла до скарбниці світової історіографії.
Сталося так, що політична біографія М.С.Грушевського на довгі роки перекреслила його наукові і творчі здобутки. Донедавна він належав до заборонених авторів, його діяльність подавалась у викривленому трактуванні. "Провина" Грушевського-політика полягала в тому, що він завжди гостро реагував на негативне ставлення царизму до будь-яких проявів національної самобутності українців. Уже під час першої російської революції 1905-1907 рр. він висунув теорію національно-територіальної автономії. Виступивши у березні 1917 р. політичним лідером України, Грушевський у складних умовах революційної боротьби, за непростих міжнародних відносин, залишивши наукову роботу, зосередив зусилля на створенні суверенної і незалежної держави. Його короткочасна політична діяльність у І9І7-І9І8 рр. завершилася проголошенням Української Народної Республіки, першим президентом якої став він. Це був період значного піднесення українського національного руху.
Після повалення царського уряду, внаслідок перемоги другої російської революції /лютий 1917 г./ разом зі створенням Рад в багатьох містах і селах України виникали українські ради (губернські, міські, окружні), підпорядковані Центральній Раді. Її керівники на чолі з М.Грушевським своїми широко проголошеними гаслами боротьби за утвердження загальнодемократичних свобод та відміну любих національних утисків і обмежень привернули на свій бік симпатії українців, інших народів. Не випадково саме Київ у вересні 1917 р. став місцем проведення з'їзду представників народів бувшої російської імперії. М.С.Грушевський головував і не раз виступав на цьому з'їзді. В одній із своїх промов він нагадав делегатам, що Київ є "старим гніздом" федеративної ідеї і висловив надію на те, що федеративні підвалини будуть служити перебудові не лише Росії, а й всієї Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Письменник - Михайло Сергійович Ґрушевський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок