Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Бібліотечний урок «Мандрівка в книжкове місто»

Бібліотечний урок «Мандрівка в книжкове місто»

Назва:
Бібліотечний урок «Мандрівка в книжкове місто»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Бібліотечний урок
«Мандрівка в книжкове місто»
для учнів 1-го класу


Тема: "Екскурсія по шкільній бібліотеці".
Мета: Ознайомити дітей з відділами бібліотеки, різноманітністю книг у бібліотеці, порядком розстановки книг на полицях; правилами користування бібліотекою; правилами користування книгою; виховувати любов до береж-ливого ставлення до книги.
Обладнання: книжкова виставка: "Ці книги знають усі"; пам’ятки читача шкільної бібліотеки; предметні малюнки казкових героїв.
Попередня робота:
Ознайомлення дітей зі змістом листа:
"Дорогі друзі! Всі ви навчилися читати. Вітаємо вас з цією значною по-дією. Сьогодні кожен з вас може розкрити книгу і самостійно дізнатися ба-гато цікавого.
Приходьте до нас у гості до шкільної бібліотеки. Будемо раді з вами по-знайомитися і потоваришувати.
аші: Буратіно, Червона Шапочка,
Пан Коцький, Баба Яга.
ід уроку:
I. Розповідь бібліотекаря:
іти! Сьогодні ми відправляємося в мандрівку в "книжкове місто на спеціальному поїзді, який поведу я. Але щоб сісти на цей поїзд, потрібно квиток. Квиток ви одержите тоді, коли відгадаєте загадки про книгу, бібліо-теку.
агадки.
1. "Балакає не балакає,
чує не чує, а все знає,
і нам пояснює"
(книга)
2. "Мовчить, а сто дурнів навчить" (книга)
3. "Білеє поле, чорне насіння –
хто його сіє, той розуміє".
(папір і літери)
4. ачить не бачить
чути не чує,
Мовчки говорить,
Добре мудрує;
Кривду соромить
Правди навчає,
Часом жартує,
Смішки справляє, –
Люба розмова;
Дай, Боже, діти,
Знаться, дружити!
(книжка)
5. "Хто найдалі бачить"
(розум)
6. то мовчки вчить. (книжка)
7. Без язика, а про все розповідає,
без голови, а все знає,
без ніг, а всюди буває? (книжка)
8. Говорить вона беззвучно ,
зрозуміло і не скучно,
ти спілкуйся часто з нею –
Станеш вчетверо мудріший.
(книга)
оїзд тихим ходом (в бібліотеці не можна шуміти) відправляється в до-рогу. Тому і я, і герої ваших улюблених книжок запросили вас сьогодні в дім, де живуть книги. Ось ми робимо першу зупинку в книжковому місті, де жи-вуть у ньому книжки. Цей дім називається Бібліотекою. А що називається бібліотекою.
Бібліотека – слово грецьке. В перекладі воно означає книгосховище. Тобто бібліотека – це місце, де зберігаються книжки, журнали, газети. І най-перше нас у бібліотеці зустрічає виставка книг "Дружба з книгою – це свято", "Україна казку мудру хоче вам розказати".
Коротка зупинка закінчена і поїзд вирушає дальше.
Абонемент і книжкове сховище – основні станції.
Зупинка на станції "Абонемент".
Що таке "Абонемент" в шкільній бібліотеці. Це відділ бібліотеки, де можна записатись в бібліотеку, одержати книги додому на визначений пе-ріод часу. В нашій бібліотеці на абонементі ви можете вибрати книги само-стій-но. Всі книжки тут розставлені на полички стелажів.
Дитячі книжечки тут виділені окремо і ви незабаром зможете багато їх прочитати. Для того, щоб книги були повернуті на своє місце на книжчиних полицях, та щоб краще орієнтуватися у виборі книг в бібліотеці виготовлені спеціальні роздільники з написами: "Література для учнів 1-2 кл., 3-4 кл., а також постійно діючі книжкові виставки "Ігри та забави", "Світ твоїх захоп-лень". Ця кімната – книжкове містечко. Живуть у ньому книжки. До них приходять діти, такі, як і ви, кличуть од себе в гості. Не довго – на тиждень або два. Книжечки радіють. Вони люблять мандрувати з школярами, знайо-митись з новими читаючими. Деяким книжкам сподобалось у гостях. Їх бе-режно обгортали обкладинками, між сторінками клали яскраву закладку, щоб швидше знайти останню прочитану сторінку. (Демонстрація чистеньких книжечок). А відпочивали вони на чистих столиках і шафах. ле кільком книжечкам жилося погано.
"Мене ногою під диван запнули" ( говорить одна книжечка). "Мені сто-рін-ки пом’яли" – друга книжка. Мене брали брудними руками і тепер я така негарна" – третя книжка. "Ці слова говорять діти, що тримають у руках по-рвані застарілі, пошарпані книжечки). Отож, щоб подібне не трапилось з вами і вашими книжечками, потрібно завжди бути з книгами охайними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бібліотечний урок «Мандрівка в книжкове місто»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок