Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Сатиричне змалювання державного устрою, за-конів та звичаїв Ліліпуії. Свіфтівська критика людських вад.

Сатиричне змалювання державного устрою, за-конів та звичаїв Ліліпуії. Свіфтівська критика людських вад.

Назва:
Сатиричне змалювання державного устрою, за-конів та звичаїв Ліліпуії. Свіфтівська критика людських вад.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сатиричне змалювання державного устрою, за-конів та звичаїв Ліліпуії. Свіфтівська критика людських вад.


Мета: розкрити суть сатиричного змалювання Ліліпугії в романі Дж. Свіфта; висвітлити майстерність письменника в умінні користуватися засобами комічного; розвивати творчу уяву, навички словесного малювання учнів; вихову-вати в учнів неприйняття лицемірства, себелюбства, підла-бузництва.
Обладнання: ілюстрації дітей до роману «Мандри Гуллівера».
Епіграф уроку: ...головною метою кожного мандрівника має бути виховання розуму і доброчесності своїх співвітчизників за допомогою добрих чи поганих при-кладів з життя чужих країн.
Дж. Свіфт. «Мандри Гуллівера»
Хід уроку
Актуалізація знань учнів про основні теоретичні по-няття за допомогою кросворда.
Запитання до кросворда:
1. Головний герой роману Дж. Свіфта.
(Гуллівер)
2. Смішне в житті та мистецтві.
(Комічне)
3. Порівняння певного явища з іншим, коли конкретний образ допомагає розкрити якесь поняття.
(Алегорія)
4. Насмішка, виражена у прихованій формі.
(Іронія)
5. Сатиричний жанр, в якому працював Дж. Свіфт.
(Памфлет)
6.Незлостиво-насмішкувате відображення смішного в життєвих явищах.
(Гумор)
7. Різке осудливе висміювання негативного.
(Сатира)
Правильно відповівши на всі запитання, учні отримують слово «ліліпут».
Пояснення вчителя.
Слово «ліліпут»— новоутворення Свіфта. Воно похо-дить від англійського слова «little»— «маленький», і «put»— за часів Свіфта мало зневажливе значення і перекладалося з іспанської як «зіпсований». Тобто, слово «ліліпут» можна дослівно перекласти як «маленька зіпсована людина».
Оголошення теми і мети уроку.
Виразне читання учням епіграфа уроку (з урахуван-ням логічних наголосів)
Проблемне завдання уроку:
Ліліпутія — це «добрий чи поганий приклад з життя чу-жих країн»?
Бесіда (за І розділом І частини).—
Розкажіть, що відчув і кого побачив Гуллівер, коли оп-ритомнів після шторму?—
Чим можна пояснити агресивність (тобто застосу-вання сили) ліліпутів при першій зустрічі з Гуллівером?
(Агресивність ліліпутів є захисною реакцією перед ве-ликим Чоловіком Горою)—
Прокоментуйте подальшу поведінку ліліпутів по відношенню до Гуллівера.
(Звільнили на його прохання волосся, нагодували, ута-мували біль, попустили прив'язі так, щоб герой міг повер-татися, перевезли до столиці)—
Чому Гуллівер вирішив, що «ці люди — чудові матема-тики»?
Вибіркове читання II розділу.—
Прочитайте опис місцевості, до якої потрапив Гуллівер. Який висновок можна зробити з цього опису про населення цієї місцевості?—
Опишіть портрет імператора, його вбрання.—
Якою була реакція ліліпутів на появу в їх столиці Чо-ловіка Гори?—
Який вчинок Гуллівера справив добре враження на його охорону? Прочитайте цей епізод.—
Що пропонували зробити з Гуллівером, щоб позбу-тися його? Як ці пропозиції характеризують ліліпутів?—
Які накази були видані імператором стосовно Гуллівера і перекажіть, як вони виконувалися?
(Накази годувати Гуллівера, пошити йому одяг, навчати ліліпутській мові, обшукати)—
Що з майна Гуллівера справило найбільше враження на імператора та його свиту?
Слово вчителя. На перший погляд, Гуллівер потрапив до цивілізованої країни: державний устрій—монархія, імпера-тор видає накази, які виконуються беззаперечно, ліліпути живуть за законами своєї держави, вони «чудові математи-ки», гарно працюють. Але ми вже готові до того, що, чита-ючи роман Свіфта, не можна обмежитися «першим поглядом», треба «вдивлятися» в твір пильніше. Якщо все гаразд в Ліліпуті!, чому її мешканців автор називає «маленькими зіпсованими людьми»? Може, вся справа в законах, за яки-ми вони живуть, або в характерах, звичках цих людей?
Виразне читання учнями окремих епізодів III роз-ділу. Бесіда за прочитаним.—
Чому в «тамтешніх іграх» при дворі імператора мали брати участь «тільки кандидати на якусь високу посаду»?—
Що ви можете сказати про людські якості «канди-датів» — майбутніх урядовців? У чому алегоричний зміст розповіді про розваги при дворі імператора?—
Чим можна пояснити таку увагу Свіфта до моральних якостей урядовців? Чи мав автор досвід реального спілку-вання з представниками влади?
(Зображуючи ігри при дворі імператора Ліліпутії, Аж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Сатиричне змалювання державного устрою, за-конів та звичаїв Ліліпуії. Свіфтівська критика людських вад.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок