Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> реферат на тему: Шолом Алейхем (Шолом Рабінович)

Загрузка...

Шолом Алейхем (Шолом Рабінович) / сторінка 3

Назва:
Шолом Алейхем (Шолом Рабінович)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,20 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Шолом-Алейхем похороненийна Нью-Йорському кладовищі. На його пам’ятнику написані такі слова:
Нехай мене поховають не серед аристократів, знатних чи багатих людей, а серед простого люду, робітників, разом з простим народом, так, щоб пам’ятник, який потім поставлять на моїй могилі, прикрашав скромні надгробки навколо мене, а скромні могили навколо мене прикрасили би мій пам’ятник так, як простий і чесний народ при моєму життю був прикрасою свого народного письменника.
Глибоко розуміючи, що театр може стати трибуною ствердження добра і справедливості, трибуною виявлення пошлості, Шолом-Алейхем створив не малу кількість сценових мініатюрв одному дійстві і трьох-чотирьохактних драм і комедій.
Скоро після дебюту розповіді “Два каменя”, Шолом-Алейхем в 1887 році опублікував свій перший водевіль-фельєтон “Наречений-лікар”. В цьому ж році він надрукував “Розлучення”, комедію в трьох картинах, а двома роками пізніше “чисту” комедію “Сходка”.
В 1894 році він написав “Якнегоз”, вголовній ролі яких були єврейські товстосуми. Після “Якнегоза” він нічого не писав напротязі 5 років. Лише в 1899 році з’явилась його одноактна комедія “Поздоровляємо!”. В 1903 році він написав “Розбрід”. В ній відтворені широкі картини життя патріархальної єврейської сім’ї, її внутрішні розбіжності і конечний розпад. В 1905 році вона була поставлена на сцені Народного польського Театру, а потім й на сцені єврейського театру Муратова. Преса дала спектаклю високу оцінку. Шолом-Алейхем був дуже окрилений цією критикою і написав ще такі п’єси, як “Клад”, “Люди” (1907), “Агенти”, “Король пік” (1909-1911). Але вони не були поставлені на сцені. Шолом-Алейхем неодноразово брався за організацію єврейського театру, але, на жаль, театр так і не створився. В 1914 році він інсценізував “Тев’є-молочника”, а в 1915 – “Кровавий жарт”. Тев’є і по сьогоднішній день хвилює і радує читача і глядача.
ЛІТЕРАТУРА:
Шолом-Алейхем, Повісті і розповіді “Художня література”, Москва, 1969
УРЕ том12 Київ, 1978
Зарубіжна література. 11 клас, Христоматія, Харків, “Торсінг”, 2000
ПЛАН.
Біографія письменника:
А) смерть матері ;
Б) приватний вчитель у Лоєвих;
В) втрата всього свого капіталу;
Г) творча кар’єра;
Д) курорт Альбекс і його наслідки;
Е) останні роки життя.
Шолом-Алейхем – драматург.
“Тев’є-молочник” і “Менахем-Мендл” – два найкращі витвори Шолом-Алейхема.
 
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Шолом Алейхем (Шолом Рабінович)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок