Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Тропи в романі Грема Гріна "Комедіанти"

Тропи в романі Грема Гріна "Комедіанти"

Назва:
Тропи в романі Грема Гріна "Комедіанти"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,20 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Тропи в романі Грема Гріна "Комедіанти"


Особливістю стиля Грема Гріна є поєднання лаконічного, майже репортажного викладу із яскравою образністю. Грем Грін підтверджував своє прагнення до лаконізму і констатував, що широке вживання епітетів, метафор, порівнянь знаходиться в протиріччі із цим його прагненням: " ... захоплення — це ситуація, одна подія. Порівняння — форма відображення. Дія може бути виражена підметом, присудком і додатком, можливо ритмом. Навіть прикметник уповільнює хід або заспокоює нерви" [12, с. 35]. Тим не менш, в романі" Комедіанти" тропи використовуються дуже часто. Практично важко знайти сторінку, на якій не було б метафори або порівняння та, принаймні, кількох епітетів. Але художні засоби використовуються Гремом Гріном не задля створення пафосності, вишуканості, піднесеності стилю. Навпаки, вони часто можуть бути дуже приземленими, як наприклад: "волохаті вуха" [1, с. 8] або "стойло матусі Катрін" [1, с 162]. Метафоричність, образність — це спосіб мислення, спосіб світосприйняття для Гріна. Ситуації і герої в романі "Комедіанти" є уявними. Проходячи крізь призму авторського розуміння і ставлення вони набувають образності, яка врізається в пам'ять і примушує працювати уяву читача. Тропи надають ситуаціям і думкам оповідача емоційної забарвленості, допомагають глибше передати закладений автором в ситуацію підтекст.
Основним і найбільш важливим стилістичним засобом в романі є метафора — перенесення якоїсь якості з одного об'єкта на інший, або реалізація двох лексичних значень одночасно. Грін використовує і традиційні метафори, і створює свої власні і неповторні метафоричні образи. Деколи він поєднує традиційну метафору із новим образом. Наприклад, він вживає традиційну метафору to pay for something with one`s life (заплатити за щось своїм життям), а потім розширює її новим образом: "At least he paid for the monument — however unwillingly — with his life, while the generals as a rule came home safe and paid if at all, with the blood of their men ..." [1, c. 6] (Принаймні він заплатив за пам'ятник, хоча і проти своєї волі, своїм життям в той час як генерали, як правило, неушкодженими повертаються додому і розплачуються, якщо взагалі розплачуються, кров'ю своїх солдат ...).
Характерною рисою образної системи Гріна є поєднання живого і неживого, матеріального і духовного, абстрактного і конкретного:
" Не tried the phrase over on his tongue as though he liked the taste of it" [1, c. 11] (Він пробував язиком на смак цю фразу, так ніби йому подобався її смак).
"You're drinking your own deaths". [1, c. 13] (Ви п'єте свою власну смерть).
" I whispered it to the black mountain wheeling round below..." [1, c. 105] (Я шепотів це чорній горі, яка розгорталася внизу ...).
Метафори в романі деколи розгортаються в невеличкі абзаци: "Не waved his hand at the files on the shelves behind him, "but as you see I have many cares". I noticed that the steel grips on many of his 'cares' had been rusted by a long succession of rainy seasons: a 'care' was not soon disposed of " [1, c. 175] ( Він махнув рукою на ящики картотеки позаду себе "як бачите в мене багато турбот". Я помітив, що залізні ручки багатьох його "турбот" покрилися іржою, простоявши тут не один дощовий сезон; покінчити з "турботами" не квапилися).
Розгорнуті метафори найчастіше вживаються в романі з метою розкриття психологічного підґрунтя людських взаємовідносин. Так, напруга у відносинах між Мартою і Брауном, яку створює сам Браун, оскільки ревнує Марту, змальовується за допомогою розгорнутої метафори, в якій абстрактні поняття і душевні переживання передаються через образи конкретних предметів і дій: "I had expected a night of argument, and then suddenly the door which I had pushed against so often before flew open. I walked through and found only disappointment" [1, c. 181] ( Я очікував, що вечір пройде в сварках, і от несподівано двері, в які я так часто намагався вломитися, розпахнулися навстіж Я увійшов і не знайшов там нічого крім розчарування).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тропи в романі Грема Гріна "Комедіанти"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок