Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> реферат безкоштовно: Діалогізм як принцип побудови образу автора в романі Джона Барта "Припливні сказання: Роман"

Загрузка...

Діалогізм як принцип побудови образу автора в романі Джона Барта "Припливні сказання: Роман" / сторінка 6

Назва:
Діалогізм як принцип побудови образу автора в романі Джона Барта "Припливні сказання: Роман"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Мається на увазі не імпліцитний автор, який вилучається з тексту, але відкриття нових моментів власної ідентичності через промовлене слово, через потік мови.
Звернення Барта до соціально-політичних аспектів сучасності в "Припливних сказаннях" відкриває простір для дослідження амбівалентної природи мови, якою вона постає в постмодернізмі американського письменника. Ч.Харріс доводить, що через пародію реалізму Барту вдається "подолати наївні міметичні концепції мови, з одного боку, і структуралістські та постст- руктуралістські теорії мови "без основи" (groundless), з іншого, визнаючи як просту даність нереференційну природу мови та соціально-сконструйовану природу "реальності", водночас стверджуючи, що, проте, мова може бути також про світ людського досвіду" [7, c. 417]. Вихід за межі домінантної модальності літературної саморефлексії до проблематики сучасної політичної свідомості, безпосередньо позбавленої метафоризму, наприклад, "Цапоюнака ДЖАЙЛСА", тим не менше дозволяє Барту поєднати метонімічний та метафоричний виміри мови та усунути їх з поверхні тексту, забезпечуючи тим самим його подвійне кодування. Таким чином, завдяки маніпулюванню репрезентацій- ними можливостями мови, автором як контролюючим, інтенційним суб'єктом досягається трансцендентність мистецтва. Але Барт залишає вільним значення тексту, не завжди цілком відкритого для автора: Пітер "'s a writer likes to know what he's about" [4, c. 76]. З одного боку, Барт пародійно втілює ідею метафоричної природи мови в майже-мовчанні Пітера Сагамора, де єдине слово приховує безліч можливих історій. З іншого боку, формулою "не про" (not about) Барт доводить, що, крім референційних значень слів, мова володіє багатьма іншими засобами
Література
Бахтин М.М. Автор и герой в эстетической деятельности // Бахтин М.М. Эстетика словесного творчества, 1979. - М.: Искусство. - С. 7180.
Бахтин М.М. Проблемы поэтики Достоевского. - М.: Советский писатель, 1963. - 361 с.
Кристева Ю. Избранные труды: Разрушение поэтики. - М.: РОССПЭН, 2004. - 656 с.
Barth J. The Tidewater Tales: A Novel. - Baltimore and London: The Johns Hopkins University Press, 1997. - 656 p.
Booth W. The Rhetoric of Fiction. - Chicago & London: The University of Chicago Press, 1961. - 455 p.
Bowen, Zack. A Reader's Guide to John Barth. - Westport, CT: Greenwood Press, 1994. - 138 p.
промовляння, які несуть значення повз поверхню прямого смислу. Дуг Таунсхенд каже: "There are different ways to be not about. .What we're dealing with here is no holocaust yet, but it's a cancer in our own body. If your stories come to be not about that in a different way, I'll have accomplished all I hope to accomplish on the literary front" [4, c. 262].
Попри всі ці заяви Барта, негативний контекст сучасності виступає у нього загрозливим для людини взагалі і для творчої особистості зокрема. Хоча оптимізм народження у фіналі перетягує ваги, але небезпека оточуючого світу постає досить серйозною, щоб на неї не зважати. Навпаки, Барт намагається віднайти шляхи для її подолання. А також для подолання письменницького блокування, спричиненого численними оповідями про таємну діяльність ЦРУ, що сіткою охоплює все суспільство, подолання безплідності спустошеної землі: коли Катерина Шеррітт дізнається про всі ті історії, в неї відбувається викидень.
Пародійному переграванню піддається також ідея автора як медіума, провідника трансцендентних значень, які можна віднайти у снах. В епізоді знайомства з напівкомічною Джин Хартстоун Барт іронізує над "Теорію Магічної Мови" (Magic Language Theory), надмірна залежність від якої знову ж таки призводить героя до мовчання. Натхнення повертається до нього лише тоді, коли він перестає занотовувати власні сни, інакше кажучи, звільнює свою уяву від матеріалу мови.
Книга і сама мова в естетиці Барта здатна на промовляння лише за умови діалогу: в бібліотеці Катерини з'являється книга без назви та автора, яка опирається каталогізації, змінюючись при кожній спробі, "as if carrying on a dialogue with them" [4, c.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Діалогізм як принцип побудови образу автора в романі Джона Барта "Припливні сказання: Роман"

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок