Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Роман “Домбі і син” Чарльза Діккенса

Роман “Домбі і син” Чарльза Діккенса

Назва:
Роман “Домбі і син” Чарльза Діккенса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Роман “Домбі і син” Чарльза Діккенса


Роман “Домбі і син” як взірець нещадної критики англійської буржуазії без-перечно був новою віхою на творчому шляху Діккенса. У цьому романі йому вда-лося створити не лише галерею типових характерів, а й об’єднати колізії твору в певну цілісність, що несе в собі діалектичну єдність причинно-наслідкових зв’язків і естетичних закономірностей.
Фірма “Домбі і син” – це замкнена в собі “сонячна система” докоперникової доби. Багатому лондонському купцю містеру Домбі здається, що земля була ство-рена тільки для того, щоб його торговельний заклад міг вести свої справи. А щоб Домбі мав успіх у комерційних угодах, бог також створив сонце і місяць, які по-винні осявати його шлях. Навіть зірки й планети існували для того, щоб не пору-шувалась рівновага всесвіту, в центрі якого перебувала “Торгівля шкірою містера Домбі”.
Неприпустимим муром відгороджений від людей будинок містера Домбі. Йо-го житло здавалося холодним і сірим, бо високі будівлі, що оточували його, засту-пали від очей мешканців цього “каземату” небо і сонце, що заглядали у вікна тільки влітку вранці й не затримувались надовго в цьому похмурому “склепі”.
Всередині цей будинок був такий же похмурий, як і зовні. Здавалося, що живі істоти не могли мешкати в цьому холодному приміщенні. Чохли на меблях нагаду-вали савани, газети й журнали, випадково залишені на столі, повідомляли лише про смерть, вбивства і жахливі злочини. Навіть канделябри й люстри, закутані брудни-ми полотнищами, скидалися на велетенські сльози, що скапували з очей сліпця. Як не дивно, але й пориви вітру, що налітали з боку стаєнь, не могли знищити сморід у цьому приміщенні. Єдине, що вдалося їм – вкрити щн товстішим шаром криги серце містера Домбі, яке було таке холодне від дня народження, що ніхто не міг за-зирнути в його глибини.
Ось і тепер, кли він сидить у кріслі біля вмираючої від пологів дружини, яка нарешті подарувала йому ціною власного життя того, хто, як являлося містеру Домбі, на віки утвердить його фінансову могутність, глава сімейства, побрязкуючи масивним золотим ланцюжком від годинника, поринає у роздуми про “сенс” свого життя: леді, котра була його дружиною, мусила народити йому сина, що фірма “Домбі і син” могла продовжувати існування. Проте жінка, яку він “ощасливив”, жорстоко обдурила його.
Споглядаючи передсмертні муки породіллі, яка “бузсоромно” величала себе протягом багатьох років його дружиною і подарувала лише зайве для фірми дівчисько Флоренс, він радіє, що “нечестивиця” перед жалюгідною кончиною нарешті “отямилася”: народила йому справжнього нащадка – хлопчика. Домбі цілком байдужий до шестирічної дочки, адже в капіталі, котрим є назва і честь фірми, ця дитина була “фальшивою монетою”, яку не можна “вкласти в справу”.
Важко розповісти про моральні тортури, яких зазнала Флоренс у будинку свого батька. І не випадково, коли її мати, “нікчемна” дружина поважного містера Домбі, вмирала, давши життя Полю, “повноцінному” нащадкову володаря фірми, попелясто-сірий місяць, боязко зазирнувши в кімнату, де перебувала останні хви-лини свого гіркого життя ця жінка, відсахнувся і заховався в чорних хмарах.
Флоренс не підпускали до маленького братика Поля, котрого вона ніжно лю-била і який обожнював її; батько дивився на Флоренс як на непотрібне створіння, що завжди плуталося під ногами, як шолудливе щеня; підлеглі містера Домбі шкірили на неї зуби, на диво схожі своїм вовчим оскалом на зуби їхнього патрона, хоча в душі вони ненавиділи його.
Після смерті Поля Флоренс зовсім осиротіла. Сподіваючись розбудити в серці батька хоч якесь почуття людяності, яке б допомогло їй вирватись із лабіинту самотності, Флоренс відважується якось увечері зайти до кімнати містера Домбі. Цієї похмурої години, при світлі тліючої лампи, його обличчя було схоже на маску з грецької трагедії. Та якщо в серцях героїв трагедії вирували пристрасті, то душа й розум містера Домбі залишалися незворушливими.
Він поглянув на свою дочку, якій не виповнилося щей чотирнадцяти років, з неприхованою ненавистю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Роман “Домбі і син” Чарльза Діккенса

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок