Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Проблема Квебеку

Проблема Квебеку

Назва:
Проблема Квебеку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
555
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на писаний колективом сайту
РЕФЕРАТ
на тему:
Проблема Квебеку


У внутрішньополітичному житті Канади найгострішою проблемою в 60-70-х рр. була національна проблема. В країні існує три великі етнічні групи: англо-канадці – близько 40% населення, франко-канадці – близько 27%, інші національні меншини – близько 33% (українські канадці – одна з найчисленніших меншин, більше мільйона громадян). Провінція Квебек, 4/5 населення якої становлять франко-канадці, до 60-х рр. Відставала від інших частин країни за рівнем економічного розвитку. Швидка індустріалізація 60-х рр. корінним чином змінила ситуацію.
У 60-ті рр. Квебек рівнем економічного розвитку і соціальної структури вже не поступався Онтаріо й північному сходу США. Але це “вирівнювання” не супроводжувалося зміною основних показників, які характеризують становище трудящих мас.
Квебек залишався провінцією найвищого безробіття, нижчого рівня життя, ніж сусідня провінція Онтаріо. Подальше підпорядкування господарського життя Квебеку американським і англо-канадським монополіям не тільки загострило соціальні проблеми, а й супроводжувалося зростанням національної асиміляції. На підприємствах, у конторах переважала англійська мова, без знання якої неможливо було одержати роботу. Середня платня франко-канадців була на 40% нижчою, ніж в англо-канадців. Застаріла система освіти, яка до того ж знаходилася в руках церковників, великою мірою спричинила усунення франко-канадців від участі в науково-технічному прогресі. Загострення національного питання поставило під загрозу існування Канадської Федерації.
Франко-канадці почали претендувати на збільшення своєї частки в політичному та економічному житті Канади. У провінції з’явилися сепаратистські організації, які виступали за відокремлення Квебеку від Канади. Деякі з сепаратистських організацій діяли терористичними методами. Найяскравішим проявом сепаратистських настроїв населення Квебеку став бойкот візиту британської королеви Єлизавети ІІ у 1964 р.
Частково проблему Квебеку намагався вирішити лідер ліберальної партії франко-канадець П.Трюмо, якого 1968 р. було обрано прем’єр-міністром Канади. З його ініціативи 1969 р. парламент ухвалив закон про надання французькій мові статусу другої державної мови на федеральному рівні. Значно більше франко канадців ставали державними службовцями. На потреби розвитку провінції почали виділятися додаткові кошти. Але остаточне вирішення проблеми Квебеку було здійснення у 80-х рр.
При розгляді проблем Квебека й у «Англійській» Канаді і за кордоном стало вже загальним місцем — говорити про квебекський «сепаратизм». Можливо, у Квебеке маються і «сепаратисти», але в тім, що стосується програми правлячої в провінції і підтримкою більшості, що користається, її населення Квебекской партії, то в ній мова йде про «суверенітет», її прихильники називають себе не «сепаратистами» і навіть не «индепандантистами», а «суверенистами». Політичний суверенітет — перша частина формули «суверенітет-асоціація» — це не те саме, що відділення від Канади, і тут необхідно дотримувати термінологічну точність. Нагадаємо, що Російська Федерація проголосила свій суверенітет 12 червня 1990 р. — і при цьому зовсім не малося на увазі її відділення від конфедерації, іменованої СРСР, і взагалі розпад останнього. Для того, щоб такий розпад відбувся, «знадобилися» бурхливі події, що відбулися більш ніж через рік, знаменитий путч ГКЧП, — і ні російські «суверенисти», ні сама декларація про державний суверенітет Росії в цьому путчі (і наступному розвалі Союзу) винні не були. Як ми бачимо на цьому прикладі, «суверенизм» не є сепаратизм.
Нове покоління квебекців, яке з’явилося в результаті «тихої революції» 60-х рр. (яка почалася з реформи народної освіти), успішно займається бізнесом, наукою й все в більшій ступені технікою на рідній, французькій мові — по перепису 1996 р., рідній для 81,5% жителів провінції, мові домашнього спілкування для 82,8%, мові, якою вільно володіють 93,4% жителів (тоді як англійською — тільки 40,9%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблема Квебеку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок