Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Життя – подвиг письменника – громадянина Олеся Гончара

Життя – подвиг письменника – громадянина Олеся Гончара

Назва:
Життя – подвиг письменника – громадянина Олеся Гончара
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,49 KB
Завантажень:
3215
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Введення

Підняв він свій прапор у літературі і несе його з честю по життю — прапор мужніх людей, багатих почуттями і думками, діяннями і мріями. Природне, як дихання, щонайглибше усвідомлення радянськими людьми своєї історичної відповідальності за життя на землі: якщо не ми, то хто ж, окрім нас, прорубає дорогу в горах і лісах людських доль?

Висока за масштабами історичного покликання моральна відповідальність героїв книг сильного, гармонійного, лірично-задушевного, філософськи допитливого, місткого обдаровання Олеся Гончара. Багатозвучність і поглиблена розгалуженість національної історії у творах цього народного художника слова,— слова точного, яскравого, що пахне степовими травами, сонцем, оббризканими росою садами.

Благородні прапороносці Гончара (а вони у всіх його книгах) на все життя оселились у моєму серці, як оті рідні люди, що викохували, плекали мене з дитинства. До його «Прапороносців» війна відкривалася у творах переважно першої пори оскаженілого фашистського натиску і нашої важкої жертовної оборони. Глибоко самобутній талант Гончара не повторив інших, разом з армією-визволителькою він перейшов рубежі країни і літератури з прапором, що пружно майорів над рятівниками людства від бандитів на похмурій філософській заквасці.

ПРАПОРОНОСЕЦЬ МУЖНОСТІ Й ЛЮБОВІ

Художник, як і народ, зводить себе нанівець, якщо він втрачає почуття історичної спадкоємності, усвідомлення себе як творця сьогодення і боржника перед майбутнім. І ніяке словесне мудрування не врятує його від духовної сліпоти.

Усією системою образів, характерів, думки промовляють до мене його книги: хай безсмертні подвиги народів оберігають майстрів слова від моральної короткозорості. Містка історична пам'ятливість водила гостро відточеним пером митця, коли створював він першокласні книги «Таврія» і «Перекоп».

Величезна потенція художника і мислителя дала змогу Гончареві зобразити життя у складному переплав! війни і миру. Не за себе, а за щастя народу, людства краються серця його героїв. Чутливість до світових скорбот і радостей — одна із головних, високих характерностей таланту Олеся Терентійо-вича Гончара. З цієї душевної щедрості променіє його любов до людини з ЇЇ синівськими зв'язками з природою, з минулим, теперішнім і майбутнім.

Саме час і згідно з її віком слід пригадати нашій літературі, що Її велика попередниця — класична література — не гралася безвідповідально словом, невтомно виконувала обов'язки морального вчителя і наставника людини. Саме до такої роботи кличе нас партія, своїх помічників у вихованні людини комуністичного суспільства. Людина ця живе, працює, не дивиться боязко і заздрісне чужому щастю в спину, вона добуває щастя, як хліб, як руду. Саме такі герої творів Гончара.

Він, художник, навчаючись у життя, змагається з ним, магією слова переносить у книгу припечену сонцем і оббризкану росою траву, світанкову зорю над українським роздольним степом, прохолоду джерельних струменів, що стали дибки, б'ють із-під землі. З почуттів, думок, вчинків людей з їхнім до щемливого болю швидкоплинним життям він творить нетлінні образи, виконуючи свій обов'язок.

Мудрий чабан Горпищенко, чиє життя минуло під зорями, вітрами і сонцем і чиї очі стали сизими від старості, немов злиняле небо, вистригає вівцям вовну біля очей, щоб вони не заростали, щоб, бува, колючки не повиколювали очей.

З опущеним забралом бреде інший фактописець по життю, і куце око його зрить у найдрібніших подробицях підніжне повсякденне буття, застряваючи на другорядностях.

Художницький зір щасливого сина України Олеся Гончара не впирається в горизонт немовби пришитого до степу неба. Надійний хист його долає звукові і теплові бар'єри тимчасового, минущого, як льотчик Петро Горпищенко, що вминає край неба громом свого реактивного літака. Тому-то таке невичерпно міцне моральне випромінювання його книг, яке завжди збуджує у серці найздоровіші творчі імпульси. Багатогранна його творчість, що поєднала найсуворішу достовірність деталей побуту з ходом психологічного процесу, піднесеністю і глибиною думки. Він поет-філософ і філософ-поет. Час життєствердження і рішучої перебудови усіх основ буття, духовного укладу народу синхронно збігається з пафосом поетичних книг Гончара.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Життя – подвиг письменника – громадянина Олеся Гончара

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок