Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> М.С.Гумільов – життя і творчість

М.С.Гумільов – життя і творчість

Назва:
М.С.Гумільов – життя і творчість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,85 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
М.С.Гумільов – життя і творчість


Перша чверть двадцятого століття була наповнена великими історичними подіями, і, як завжди, переломні роки Росії породили багато письменників і поетів, критиків і філософів. Серед них у роки, про які мова йде, активно вели творче життя Лев Толстой, Іван Бунін, Купрін, Єсенін, Блок, Маяковський, Мандельштам, Андрій Білий і багато інших видних письменників, що брали участь у суспільній боротьбі і створювали добутки, що відбивали жаркі сутички протиборчих сил. Саме в таке неоднорідне літературне середовище і ввійшов Микола Гумільов. Він був щедро наділений від природи оригінальним талантом, згодом, на жаль, реалізованим не повною мірою. Він написав багато гарних і анітрошки не ворожих нам віршів і зробив багато чудових перекладів, і не можна писати історію російської поезії ХХ століття, не згадуючи про Гумільова, про його вірші, про його критичну роботу як автора книги про російську поезію, про його взаємини з Блоком, із Брюсовим, з іншими видатними поетами.
Поет виріс в родині корабельного лікаря. Батьки його переїхали в Царське Село. Хоча перший вірш поета був опублікований у газеті «Тіфліський листок» у місті Тіфлісі. Величезний внесок у творчість М. Гумільова вніс відомий у той час поет Інокентій Федорович Анненський.
Він був директором царскосільскої гімназії, у якій Гумільов випустив свій перший збірник віршів «Шлях конквістадорів».
М. Гумільов відразу заявив про особливий підхід до світу.
Конквістадор завойовував не землі, не країни, а нову любов, уплітаючи, у войовниче вбрання зірку долин, лілію блакитну, проникаючи в «таємниці чудових снів», добуваючи зірки з «заснулого небокраю».
Виникають «завжди живі, завжди могутні» «герої героїв»: «блискаючи збруєю», вони піднімають «меч до великих воєн» в ім'я «божественної любові». Мужня інтонація наростає. Вольовий початок стає домінуючим. От воно – відмінність Гумільова від його старших сучасників: К. Бальмонта, А. Білого, А. Блоку (Брюсов вважав, що саме ним наслідував Гумільов). Назва «Шлях конквістадорів» відтіняло новизну обраної позиції. Ідеали затверджувалися в «битві» вогневій, навіть кривавій.
Гумільов прагнув наблизити можливу гармонію. На цьому шляху фантазія підказала образи богів, королів, царів і пророків – символи кари за слабість людей, усеїдність.


Він, як гроза, він гордо губить
У палаючій заграві мрії
За те, що він безмірно любить
Божевільно-білі квіти.


Жагуча тяга до прийдешніх зірок поезії тісно зв'язала «Шлях конквістадорів» з поезією початку ХХ століття. У ній, однак, Гумільов проклав своє русло.
У 1907 році він їде в Париж для продовження освіти. Але, віддаючись творчим захопленням, майбутній поет так і не закінчив Сорбони. Він почав видавати літературний журнал «Сиріус», співавтором якого була Ганна Горенко, знайома з ним ще по Царському Селу.
Гумільов прагнув стати знаменитим, але після публікації трьох тоненьких номерів «Сиріуса» літературне підприємство його закінчилося.
Там же, у Парижі, виходить у світ в 1908 році друга книга «Романтичні квіти». «Любов, у самому загальному змісті слова, є зв'язок окремого, і у Верхана (бельгійський поет – символіст; писав на французькій) зовсім не має почуття цього зв'язку», - писав Гумільов у період створення «Романтичних квітів», де драма нероздільної або невірної любові теж трактується розширювально. Як знак роз'єднання, відчуження людей друг від друга. Тому гіркота обманутого ліричного героя здобуває особливу значимість. А вічна тема – нові грані.
Більшість віршів має спокійну інтонацію. У неповторному вигляді оживляє поет легендарні мотиви, діє фантастичні перетворення. Екзотика, звичайно географічна й історична, визначає феномен Гумільова.
Не задовольняючи читанням і уявлюваними мандрівками по екзотичних краях, Г. відправляється у свою першу подорож в Африку, про що пише в листі батьку, але батько вважав це порожнім заняттям і не тільки не надіслав грошей, у яких дуже бідував Миколо, але і не дав свого благословення, сказавши, що спершу закінчити університет, тільки потім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: М.С.Гумільов – життя і творчість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок