Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Олександр Сергійович Пушкін

Загрузка...

Олександр Сергійович Пушкін

Назва:
Олександр Сергійович Пушкін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Олександр Сергійович Пушкін”"Портрет Пушкіна".
В.А. Тропинин 1927 г.
Олександр Сергійович Пушкін народився 6 червня (26 травня за старим стилем) 1799 року в Москві. Батько його, Сергій Львович (1771 -1848 ), походив з поміщицької, колись багатої сім'ї. Від маєтків предків (в Нижегородській губернії) до нього відійшло мало ; але і те він марнотратив, абсолютно не цікавлячись господарськими справами; служив він в Московському комісаріаті, але службою не був зацікавлений. Серед його знайомих було багато письменників, а брат його Василь Львович набув популярність як поет.
В будинку Пушкіна цікавилися літературою, а сам Сергій Львович був прихильником французьких класиків і писав французькі і російські вірші, які, втім, були відомі тільки знайомим і родичам. Мати Пушкіна, Надія Йосипівна, вроджена Ганнібал, походила від Ганнібала, петрівского "арапа", зображеного в романі Пушкіна.
Виховання Пушкіна було поганим. Французи-гувернери, що змінялися, випадкові вчителі не могли мати глибокого впливу на дитину, і він в значній мірі був наданий самому собі. Дитинство Пушкін провів в Москві, виїжджаючи на літо в повіт Захарово, в підмосковний маєток бабусі.
Окрім Олександра в Пушкіних були діти - старша дочка Ольга і молодший син Львов. Батьки не надавали багато уваги дітям, так, мабуть, Олександр теж не був улюбленою дитиною в сім'ї.
Його брат писав згодом про дитячі роки Олександра: "До одинадцятилітнього віку він виховувався в батьківському будинку. Пристрасть до поезії з'явилася в ньому з першими поняттями: на восьмому році віку, уміючи вже читати і писати, він складав на французькій мові маленькі комедії і епіграми на своїх вчителів. Взагалі виховання його мало містило в собі російського. Він чув одну французьку мову; Гувернер був француз, втім людина недурна і освічена; бібліотека його батька складалася з одних французьких творів. Дитина проводила безсонні ночі і тайком в кабінеті батька пожирав книги одну за іншою".
В 1810 році виник проект пристрою привілейованого учбового закладу - ліцею в Царському Селі, при палаці Олександра І. Пушкін, що мав впливові знайомства, вирішив віддати туди свого сина Олександра. В червні 1811 р. Олександр з своїм дядьком поїхав до Петербургу, завдяки наявним зв'язкам, Пушкіну було забезпечено зарахування. 12 серпня він витримав вступний іспит. 19 жовтня був урочисто відкритий ліцей і з цього дня почалося життя Пушкіна ліцеїста.
Ліцей був закритим учбовим закладом, в нього було прийнято всього 30 учнів. Це були діти середніх малозабезпечених дворян, що мали службові зв'язки.
Ліцей був закритим учбовим закладом, в нього було прийнято всього 30 учнів. Це були діти середніх малозабезпечених дворян, що мали службові зв'язки.
У зв'язку з політичними подіями 1812 р. узяття французами Москви ставило під загрозу Петербург. Через великий потік солдатів проходячого через Царське Село, в ліцеї запанував ліберальний дух. В ліцей проникали плітки про Олександра І і його оточення.

Царске Село.
Кругозір Пушкіна у той час розширював П. Чаадаєв, що опинився в гусарському полку в Царському Селі. Чаадаєв був налаштований вельми ліберально, він вів довгі політичні бесіди з Пушкіним і зіграв чималу роль в етичних поняттях Олександра. Згодом Пушкін присвятив Чаадаєву одне з перших своїх політичних віршів.
В ліцеї Пушкін щільно займався поезією, особливо французькою, за що він і отримав прізвисько "француз". Серед ліцеїстів проводилися пасивні змагання, де Пушкін довгий час брав першість. З російських поетів Пушкіна привертав Батюшков і вся група письменників, що об'єдналися навкруги Карамзіна. З цією групою Пушкін був зв'язаний через сімейні відносини, зокрема, через дядька, який входв в неї.
В будинку Карамзіна, який знаходився в Царському Селі, Олександр познайомився з Жуковськім і Вяземськім, їх вплив особливо відобразився на творчості Пушкіна починаючи з 1815 року. Улюбленим поетом Пушкіна був Вольтер, саме йому Пушкін був зобов'язаний і раннім своїм безбожником, і схильністю до сатири, яка, втім, знаходилася також залежно від літературної боротьби Карамзина і від жартівливих сатир Батюшкова.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Олександр Сергійович Пушкін

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок