Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> реферат на тему: СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА

СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА / сторінка 3

Назва:
СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Шведські газе-ти помістили її портрети і біогра-фію. Професор Міттаг-Леффлер одержував листи від газетярів Па-рижа, Лондона і Відня з проханням надіслати портрет і біографію С. В. Ковалевської. Наступного ро-ку в Стокгольмському університеті С. В. Ковалевській запропонували читати, крім лекцій з чистої мате-матики, курс лекцій з механіки.
Поряд з читанням лекцій в уні-верситеті Софія Василівна наполег-ливо проводила дослідження. Сві-тову славу Ковалевській принесла її фундаментальна праця «Обертання твердого тіла навколо нерухомої точки». До Ковалевської над цим питанням працювали Ейлер і Лагранж. Після їх праць тільки праці Ковалевської просунули вперед розв’язання цієї задачі.
У 1888 р. Паризька академія наук оголосила третій конкурс ні кращу працю з цієї темп з видачею премії Бордена на три тисячі фран-ків. Перші два конкурси не дали очікуваних результатів, і премію ні-кому не присудили. Софія Василів-на надіслала свою роботу на кон-курс, узявши за девіз французьку приказку: «Говори, що знаєш, роби, що повинен; що буде, те й буде”. На конкурс було подано 15 праць. Спеціальна комісія Паризької академії визнала, що твір під девізом «Говори, що знаєш», відмінний, що в ньому відкрито новий випадок. Враховуючи всі наукові якості цієї праці, комісія ухвалила присудити авторові твору збільшену премію: замість трьох тисяч — п'ять тисяч франків. Ця праця була надруко-вана в наукових записках Паризь-кої академії наук за 1889 р.
Повернувшись у Стокгольм, Со-фія Василівна з властивою їй наполегливістю знову взялася за до-слідження і написала ще дві праці про рух тіла навколо нерухомої точ-ки, за які Стокгольмська академія наук видала їй премію 1500 крон.
Але слава, блискучі успіхи в на-уці, вечори і прийоми, що влашто-вувались на її честь, не могли за-глушити в Ковалевської бажання жити і працювати на рідній землі. Вона робить останню спробу: у квітні 1889 р. виїздить у Росію з на-дією, що її оберуть членом Петер-бурзької Академії наук. Зустріли її н Петербурзі сердечне, з радістю. Група визначних учених щиро під-гримувала наміри Ковалевської і намагалася допомогти їй. У листо-паді 1889 р. за пропозицією акаде-міків Чебишова, їм ненецького і Буняковського її було обрано почес-ним членом-кореспондентом Петер-бурзької Академії наук, проте це обрання не давало їй ніяких прав щодо роботи в Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок