Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА

СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА

Назва:
СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,88 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА (1850—1891 РР.)
Софія Василівна Ковалевеька народилась 15 січня 1850 р. в Москві. Батько її — Василь Васильович Крюковський був військовий. Він брав участь у трьох військових похо-дах, був нагороджений найвищими військовими орденами і медалями.
У 1858 р. в чині генерала генерала батько вийшов в відставку і переїхав з родиною до свого маєтку в с. Палібіно Вітебської губернії. Тут і пройшли дитячі роки Соні.
Змалку в дівчини проявилися та-кі риси характеру, як зосередженість, наполегливість у досягненні мети і цілковита самостійність. Читати Соня навчилася сама. Пізніше до дітей взяли вчителів. Гувернантка-англійка вчила Соню хороших манер і англійської мови. Учитель Малевич викладав російську граматику, літературу, математику та інші предмети. Він був широко освіче-ною людиною, передовим педагогом.
Спочатку арифметики Соня не любила, але згодом захопилась нею: вона розв'язувала задачі за допомогою різних комбінацій чисел, ви-являючи в цьому неабияку кміт-ливість. Малевич дав їй вивчати двотомний курс арифметики фран-цузького математика Бурдона, на-писаний для студентів Паризького університету. Вивчення геометрії також ішло успішно. Інколи, ви-слухавши доведення вчителя, вона доводила деякі теореми по-своєму.
Коли Соні сповнилось 11 років, під час зимового перебування родини Крюковських у Петербурзі викладачем математики то неї запро-сили лейтенанта флоту О.М. Страннолюбського. Вже на перших заняттях викладача здивувало те, що дівчина так швидко засвоювала перші поняття з вищої математи-ки — поняття границі, похідної то-що, «начебто вона їх раніше знала».
Соня пояснила: «У ту хвилину, коли ви пояснювали мені ці поняття, мені раптом пригадалося, що все це бу-ло написано в лекціях Остроградського, якими була обклеєна наша кімната, і саме поняття про грани-цю здалося мені давно відомим».
Щоб жити самостійно і вчитися, восени 1808 р. Софія Василівна вступає у фіктивний шлюб (який піз-ніше став фактичним) з Ковалевським Володимиром Онуфрійовичем.
У житі Софії Василівни починається новий період: вона із захопленням відвідує лекції з фізіології професора Сєченова у Медичній академії, анатомію вивчає в лабораторії професора Грубера, біоло-гію - у Мечникова, хімію - у Зініна і математику — в Страннолюбського. Така багатопредметність у навчанні пояснюється тим, що Софія Василівна готується складати екзамени на атестат зрілості. Крім цього, вона мріє стати лікарем, щоб бути ближче до народу і краще слу-жити йому. Але склавши екзамени на атестат зрілості, вона віддає перевагу математиці. У тодішній Росії до вищої школи жінок не приймали. Тому подружжя Ковалевських ра-зом із сестрою Софії Ганною виїжджають за кордон. У Гейдельберзі, де в університеті працювали видат-ні німецькі вчені Кірхгоф, Гельмгольц, Бунзен та ін., вона добилася дозволу відвідувати лекції. Щотижня вона слухала по 22 лекції, з яких 16 – з математики. Навчання в університеті йшло дуже добре.
Наприкінці 1870 р. Софія Васи-лівна закінчує навчання в Гейдель-берзі і переїздить до Берліна, щоб продовжувані математичну освіту в столиці Пруссії. У берлінському університеті працював тоді визначний учений-математик Вейєрштрасс — великий знавець вищих трансцендентних функцій, абелевих і особливо складних еліптичних та ультраеліптичних.
Софію Василівну він прийняв до-ма і, уважно вислухавши її прохан-ня, запропонував кілька завдані з математики. Завдання виявились досить складними, але Ковалевська з ними впоралась своєчасно. Пере-конавшись, що завдання розв'язані блискуче, Вейєрштрасс погодився працювати з нею двічі на тиждень по 2 години. Учитись у Вейєрштрасса було нелегко. Німецький математик Фелікс Клейн говорив, що інтелектуальні сила Вейєрштрасса більше пригнічувала слухачів, ніж спри-яла їх самостійній творчості. Софія Василівна, працюючи у Вейєрштрасса вела власну творчу роботу. Першу невелику працю вона написала для математичного журналу, але вона не була надрукована через те, що до редакції кількома днями раніше надійшла аналогічна праця іншого автора.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: СОФІЯ ВАСИЛІВНА КОВАЛЕВСЬКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок