Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> П'ЄР ДЕ РОНСАР – ВИДАТНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТ

П'ЄР ДЕ РОНСАР – ВИДАТНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТ

Назва:
П'ЄР ДЕ РОНСАР – ВИДАТНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,68 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
П'ЄР ДЕ РОНСАР –
ВИДАТНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТП'єр де Ронсар - видатний поет французького Відродження, жив і творив з 1524 по 1585 рр. у Франції. Він став провідною фігурою літературної групи "Плеяда" ("La Pleiade"), до якої, крім Ронсара, увійшли провідні письменники, поети та драматурги Франції: Жоашен Дю Беллі, Жан Дора, Жак Пелетьє дю Манс, Жан-Антуан Де Баіф, Ремі Белло, Етьєн Жодель, Понтюс Де Тіар.
Народився П'єр де Ронсар 11 вересня 1524 року в шляхетному сімействі, що володіло замком Ля-Посоньєр, у долині Луари (провінція Вандомуа). П'єр, пройшовши курс навчання в Наварському коледжі, став пажем синів, а потім і сестри короля Франциска I. Під час королівської служби Ронсар відвідав Шотландію, Англію та ельзаське місто Хагенау. Під час останньої подорожі він познайомився з багатьма відомими вченими, але одночасно переніс важку хворобу, наслідком якої стала глухота. Оскільки дипломатична і військова кар'єра відтепер були для нього закриті, він цілком присвятив себе вивченню класиків і поезії. Разом з іншими молодими дворянами, настільки ж закоханими в науку, Ронсар працював у паризькому коледжі Кокре, де його наставником стала викладач навчального закладу - Дора. У коледжі, за ініціативи П'єра група молодих і перспективних письменників, поетів, драматургів і вчених започаткували літературну групу "Плеяда". Усі поети "Плеяди" відрізнялися надзвичайною запопадливістю і пристрастю до навчання. У 1650 Ронсар був зведений у ранг придворного поета. Після смерті Карла IX він жив в абатствах Круаваль у Вандомуа і Сен-Ком у Турині. Помер Ронсар у Сен-Ком-сюр-Луар 27 грудня 1585.
П'єр де Ронсар, як і його однодумці з "Плеяди", ставив за мету реформування французької літератури і створення віршованих творів, що могли б зрівнятися з класичними. Відмовившись від середньовічної традиції й обравши зразком для наслідування класичну літературу Греції і Риму, він вплинув на розвиток французької поезії двох наступних сторіч.
Творчість Ронсара нерівноцінна. Афектовані і штучні Оди (Odes, 1550-1553) були явним наслідуванням Піндара та Горація. Так і не завершена епічна поема Франсіада (La Franciade, 1572) була невдалою. Дійсну славу принесла Ронсару лірика - збірники Любовні вірші (Amours, 1552), Продовження любовних віршів (Continuations des Amours, 1555) і Сонети до Олени (Sonnets pour Hlne, 1578). У любовній поезії Ронсара домінують теми швидкоплинного часу, в'янення квітів і прощання з юністю, одержує подальший розвиток мотив Горація "carpe diem" ("лови мить").
Він пише:
Земнеє щастя таке невірне!
І завтра прахом стане той,
Хто королівських волів щедрот
І повзав долі лицемірно.
Ронсар також великий співак природи - річок, лісів, водоспадів. Його внесок у реформу відчувається у поетичній мові автора, особливо ліричній, коли він оспівує красу природи або рідних місць. Велика і різнопланова творчість Ронсара включає майже усі віршовані жанри - від героїчної епопеї до інтимної лірики (він автор п'яти книг "Од", збірників сонетів і пісень "Любовні вірші", "Гімнів" і ін.). Його оди, любовні сонети й есе - найчастіше складені на класичні теми, але повні глибоких людських почуттів і співчуваючої особистісної участі. Уривок з "Одіссеї" П'єра де Ронсара "Час лишити все: домівки, лани, сади…":
Однак, світ жалісливим був, і нас несла ріка,
Пронизуючи голосом згасаючі долини.
Немає змоги в нас пройти до середини,
Сирені не утнути язика.
Повільна мука пізнавання
Чужих сердець, дияволів і тіл
Чужого моря. Тисячі петель
Течуть назад, міняють власне облямування -
Благослови, тож більше ні сім'ї,
Ні імені нам обирати вже не треба.
Тут змії позбавляються отрути,
А люди - уподобання змії.
Лишити все… Та тіні над водою
Ще манять до залишеного дому.
Дістань ти серце та віддай його чужому,
Лишися звіром, зацькованим і сивим.
У "Міркуваннях про нещастя нашого часу" (Discours des misres de ce temps, близько 1562 р.), створених у період релігійних воєн, Ронсар виявив себе майстром політичної сатири і поетом патріотичного складу. Йому належить також безліч віршів "з нагоди".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: П'ЄР ДЕ РОНСАР – ВИДАТНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок