Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Вплив античної міфології на зарубіжну літературу

Загрузка...

Вплив античної міфології на зарубіжну літературу

Назва:
Вплив античної міфології на зарубіжну літературу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,30 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вплив античної міфології на зарубіжну літературу


План
І. Вплив античної культури на формування європейської культури.
ІІ. З легенди в реальність.
“Іліада” та “Одіссей”.
“Нитка Аріадни”.
ІІІ. Вплив античної міфології на зарубіжну і українську літературу.
ІV. Актуальність міфів сьогоденні.


“Усе змінюється, тільки не людина”
Альберт Ейнштейн
Антична література посідає особливе місце в історії світової цивілізації. Адже антична культура – колиска європейської. Розвиток культури Близького й Середнього Сходу також безпосередньо пов’язаний з розвитком античного мистецтва, філософії, науки та літератури.
Антична культура відіграла незаперечну роль у розвитку української культури. Плідний вплив її простежується упродовж віків, починаючи з давніх часів. Діячі української культури постійно дбали, щоб антична спадщина стала набутком народу.
Античну культуру високо цінували прогресивні діячі всіх епох. Гуманісти доби Відродження вважали себе спадкоємцями ідеологів античного світу, а за мету ставили відродження античної культури (звідси й походить назва “доба Відродження”) У ХVІІ та ХVІІІ ст. для прибічників класицизму античне мистецтво стає еталоном прекрасного. Античною культурою захоплювалися філософи і художники доби Просвітництва. Одрази та сюжети античного мистецтва надихали Шекспіра й Шевченка.
Чому ж так сталося, що герої саме античної літератури протягом тисячоліть надихають митців і не лише сприймаються як система символів, але й живуть новим життям у драматургії та поезії, у творах Рафаеля і Гойї, Рубенса й Рембрандта, Пікассо та Архипенка?”Що він Генубі? Що йому Генба?” – запитує Шекспірі Гамлет. Що доля них сучасників цариця Гекуба з далекої Трої, зруйнованої за багато століть до нашої ери? Що нам до героїв давньогрецької та римської літератури? Чи хвилюватимуть нас їхні почуття і долі?
Дехто вважає, що зрозуміти душу й поведінку людини чужо давніх країн і прадавніх часів неможливо. Чи так це? Французький філософ ХVІІІ ст. Монтеск’є стверджує: “Пристрасті в усі часи однакові” Як і тисячоліття тому, нас хвилюють проблеми, що їх поставили перед людством великі моралісти античності. А художня довершеність не залежить від того, коли жив митець, - чи тисячу років тому, що дві тисячі, чи вчора.
То як же народились твори, які ми й сьогодні перечитуємо затамувавши подих?
У прадавні часи навкруги теплого й привітного Середземного моря склалися три культури. Єгипетська дивувала, фінікійська лякала, а грецька робила життя світлішим. Чому? Про це зараз і піде розмова.
На початкових етапах грецької історії міфологія була тісно пов’язана з релігійними уявленнями і віруваннями тогочасних греків.
Деякі міфічні герої стали згодом героями усіх народів. Наприклад, титанові Прометею віддають шану усі європейці в усі часи. Його образ створювали письменники різних століть і різних народів. Згадавши його й українські автори, починаючи з Кобзаря. Писали про Прометея англійці й німці, французи й італійці... Він став взірцем справжніх людських чеснот.
Добре знають Геракла, про нього зняті фільми й створені п’єси. Якщо роздивитися герб Хоуцюва, то всі його складові – з грецьких міфів.
Греки, так само як і стародавні українці-язичники, вважали незгоди, хвороби, нещастя, смерть карою богів на людей, яких розгнівали коли інші люди своїми негідними вчинками. Трагічні протиріччя добра і зла, жорстокості й шляхетності, співвідношення свободи, воді, розумної діяльності людини і спільно фатуму, невблаганної долі – все це втілено у міфах з вражаючою художньою майстерністю й силою. У цих творах завжди є приховане зерно історичної дійсності, і це зерно завжди оздоблене фантазією оповідачів. Підтвердженням цього є історія написання двох відомих творів “Іліади” та “Одісеї”
Спочатку ці поеми вчені н сприймали всерйоз. І тільки після того як Генріх Шліман провів розкопки і знайшов Трою міф перетворився на реальність.
Те ж саме стосується Каносського палацу, у якому жив Мінотавр. Це чудовисько щорічно з’їдало сім дівчат і сім юнаків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вплив античної міфології на зарубіжну літературу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок