Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Біографія і творчість Стендаля( Анрі - Марі Бейль)

Загрузка...

Біографія і творчість Стендаля( Анрі - Марі Бейль)

Назва:
Біографія і творчість Стендаля( Анрі - Марі Бейль)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,14 KB
Завантажень:
633
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.9
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Біографія і творчість Стендаля( Анрі - Марі Бейль)


План
І.Біографія Стендаля.
1. Дитинство Анрі-Марі Бейль.
2. Шкільне життя.
а) Вступ до Центральної школи.
б) Закінчення школи і виїзд до Парижу.
2. Стендаль - прихильник ідеалізації Наполеона.
3. Перебування у Франції
4. 1841 рік - перший апоплексичний удар
5. Смерть письменника.
а) «Змову мовчання».
6.Естетичні положення просвітителів Стендаль розвиває в нових історичних умовах
7. Остання теза — це необхідність учитися в Шекспіра.
8. Особливе місце у філософських поглядах Стендаля
9. Бойовий дух Стенделя в літературі ХІХ ст.
II. «Червоне і чорне»
10. Соціальний зміст роману
11. Жульєн Сорель — представник покоління 20-х років XIX століття.
12. Талант,розум,чесність,порядність простолюдина.
13. Задача роману.


СТЕНДАЛЬ ( АНРІ - МАРІ БЕЙЛЬ) (1783—1842)
Справжнє ім'я Стендаля - Марі Анрі Бейль, хоча іноді він намагався привласнити собі дворянський титул, підписуючись "Анрі де Бейль", що вірогідне, зробив би і Жюльен Сорель.
Стендаль народився 23 січня 1783 року в Греноблі, у родині багатого адвоката. Його дід, лікар і громадський діяч, захоплювався ідеями Просвітництва й був шанувальником Вольтера. Але з початком революції в родині погляди дуже змінилися, батько Стендаля змушений був навіть ховатися.
Через сім років померла його мати, залишивши сина на виховання батькові (людині черствій, суворій і недовірливій) і тітці Серафі, яких він ненавидів. Батько не переймався вихованням сина, довіривши його католицькому абатові Ральяну. Це призвело до того, що Стендаль зненавидів і церкву, і релігію. Таємно від свого вихователя він почав знайомитися з працями філософів-просвітників (Кабаніса, Дідро, Гольбаха). Читання, а також найбільш сильні враження і переживання дитячих років, пов'язані з Першою французькою революцією, стали визначальними моментами у формуванні світогляду майбутнього письменника. Прихильність до революційних ідеалів він зберіг на все життя. Жоден із французьких письменників XIX століття не відстоював ці ідеали з такою пристрастю і сміливістю.
У 1797 році Стендаль вступив у Греноблі до Центральної школи, метою якої було введення в республіці державного і світського навчання замість релігійного, і озброєння молодого покоління знаннями й ідеологією буржуазної держави, що народжувалася. Тут хлопець захоплювався математикою. Після закінчення курсу його відправили до Парижа для вступу в Політехнічну школу, куди він так і не вступив. Стендаль прибув до Парижа через декілька днів після перевороту 18 брюмера, коли молодий генерал Бонапарт захопив владу і оголосив себе першим консулом. Тоді ж почалися приготування до походу в Італію. У 1800 році сімнадця-тилітній Стендаль вступив в армію Наполеона. Він прослужив у ній понад два роки, а потім подав у відставку й 1802 року повернувся до Парижа з прихованим наміром стати письменником.
Стендаль був прихильником ідеалізації Наполеона, що відбилося і в його творчості. Але його ставлення до Наполеона, особливо після захоплення останнім престолу Франції і перетворення на імператора, було, проте, досить критичним. Деякі зауваження Стендаля свідчать про те, як добре він розумів деспотичні й узурпаторські прагнення Наполеона і яку погрозу він вбачав у ньому для справжнього духу революції.
Стендаль брав участь у поході Наполеона в Росію в 1812 році, був у Москві, Смоленську, Могильові, зазнав жахи зимового відступу французької армії з Росії. Враження про Росію були надзвичайно сильні. Він бачив героїзм російського народу, який захищав свою батьківщину, бачив також і жорстоку сваволю самодержавства.
Після падіння Наполеона й повернення Бурбонів у Францію Стендаль іде до Італії, лише наїздами буваючи на батьківщині. Стендаль полюбив Італію; ця країна відіграла чималу роль у формуванні поглядів письменника. Його приваблювало інтенсивне громадське життя Італії. У 1821 році відбуваються повстання карбонаріїв у ряді міст (Неаполь, Турін). Співчуття Стендаля цьому рухові дало підставу урядові звинуватити його в приналежності до повсталих і запропонувати терміново залишити австрійські володіння північної Італії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Біографія і творчість Стендаля( Анрі - Марі Бейль)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок