Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> ПОШУКИ СЕНСУ ЖИТТЯ У ТРАГЕДІЇ Й. В. ГЕТЕ "ФАУСТ"

Загрузка...

ПОШУКИ СЕНСУ ЖИТТЯ У ТРАГЕДІЇ Й. В. ГЕТЕ "ФАУСТ"

Назва:
ПОШУКИ СЕНСУ ЖИТТЯ У ТРАГЕДІЇ Й. В. ГЕТЕ "ФАУСТ"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,39 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПОШУКИ СЕНСУ ЖИТТЯ У ТРАГЕДІЇ Й. В. ГЕТЕ "ФАУСТ"
План
1. Творча історія "Фауста".
2. Жанр, особливості побудови, композиція трагедії.
3. Образи трагедії:
а) Фауст і Вагнер;
б) Фауст і Мефістофель;
в) Маргарита, н трагедія.
4. Реальне і фантастичне у творі
5. Своєрідність і світове значення "Фауста".
Є твори, які допомагають краще розуміти себе і оточуючий світ, тому що в них концентрується духовний світ людства. Ці твори мають таку силу узагальнення, що зберігають інтерес і для наступних поколінь, хоч і несуть на собі відбиток свого часу.
"Фауст" Гете — один із тих видатних художніх творів, які несуть високу естетичну насолоду і водночас відкривають багато важливого в житті. Гете завжди глибоко цікавився суспільними і природознавчими науками. Проникаючи в суть явищ, він переконався в тому, що рамки наук обмежені, до того ж розвитку наукової думки заважає церква. Багато разів у пошуках істини письменник зазнавав розчарувань. Ось чому його зацікавила постать середньовічного вченого, напівлегендарно-го Фауста, чорнокнижника, котрий, бажаючи пізнати таємниці Всесвіту, наук і буття, увійшов у контакт із дияволом і ціною своєї душі здобув те, чого не могла дати йому обмежена, затиснута в рамки наука.
Легенда про Фауста виникла у XVI столітті. На хрест і в полум'я йшли тоді сини науки, яких церква оголосила єретиками, спільниками диявола. Можливо, доля одного з них і стала початком легенди.
Минав час. Легенда поширювалась, з'являлися нові фантастичні подробиці, її представляли на сцені мандрівні актори. Церква ставилася до цього з терпінням, оскільки вистави закінчувалися повчальним для віруючих закінченням: диявол забирав боговідступника Фауста до пекла.
Прогресивні мислителі побачили в легенді інше: прагнення народу до знань, протест проти утисків особистості, мрію людей розгадати таємниці природи.
Саме прагнення людини пізнати світ привабило Гете. Праці над трагедією він віддав 60 з прожитих 83 років життя. Надаючи легенді про Фауста глибокого філософського змісту, втілив у ній просвітницьку віру в силу і необмежені можливості людського розуму. Життя й смерть, молодість й старість, історія й сучасність — усе це становило зміст трагедії.
"Фауст"— найвизначніший твір Гете, яким він збагатив скарбницю світової культури. Німецький філософ початку XX століття Освальд Шпенглер побачив у Фаусті символ європейської людини і назвав нову європейську культуру "фаустіанською", виділивши в ній такі характерні риси, як прагнення індивіда до самостійного вибору життєвої позиції, до активного осмислення життєвого шляху, до гото-
Історія написання "Фауста" ретельно досліджена гетезнавцями. У ній прийнято виділяти чотири періоди:
1. XVII 73—XVII 75 рр. Написаний у ці роки текст не призначався самим Гете для друку. Він зберігся випадково і був названий ученими "Прафауст".
2. XVII 88—XVII 90 рр. Підготовлений у ці роки текст сам Гете надрукував у XVII90 році під назвою "Фауст. Фрагмент".
3. XVII 97—XVIII 08 рр. Гете написав як окремий епізод "Фауста" твір "Гелена", проте залишив його ненадрукованим. У XVIII 08 році вийшов друком увесь "Фауст-1".
4. XVIII 25—XVIII 31 рр. У XVIII 28 р. Гете надрукував "Гелену". У XVIII 31 році закінчив другу частину (вона була надрукована XVIII 32 р. уже після смерті поета). Твір отримав назву "Фауст. Трагедія", тексту надано остаточного вигляду. Віднині до нього входять: "Присвята", "Пролог у театрі", "Пролог на небі", "Перша частина трагедії", "Друга частина трагедії в п'яти актах".
Загалом твір Гете відповідав прагненням тієї доби розробити на драматичній основі синтетичний жанр, що охоплював би*
яскраву театральну видовищність;*
музику;*
міфологізм;*
символічну глибину;*
значний інтелектуальний зміст;*
поєднання трагічного і комічного начал;*
риси загальної значущості відповідно до головних духовних орієнтирів національного життя.
Хоча твір написаний у драматичній формі, а його поетика орієнтована на різноманітні форми видовищності й звукопису, постановка "Фауста" в театрі досі залишається справою непростою, хоча б з огляду на значний обсяг цілого.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ПОШУКИ СЕНСУ ЖИТТЯ У ТРАГЕДІЇ Й. В. ГЕТЕ "ФАУСТ"

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок