Головна Головна -> Реферати українською -> Література -> Німецький романтизм: генеза, компартивні виміри

Німецький романтизм: генеза, компартивні виміри

Назва:
Німецький романтизм: генеза, компартивні виміри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НІМЕЦЬКИЙ РОМАНТИЗМ:
ГЕНЕЗА, КОМПАРТИВНІ ВИМІРИ
Так як і всі інші епохи в історії європейської літератури, Романтизм — явище неізольоване. Великий німецький вчений Герман Аугуст Корфф (Нermann August Korff, 1882-1963) твердить, приміром, що періоди «Буря і Натиск» (Sturm und Drang), Класицизм і Романтизм, тобто епоха 1760-1830-х рр., творять одну велику цілість – Добу великого Ґете, – етосом і духом якої був т. зв. «Geist der Goethezeit», що одночасно є назвою монументальної праці Корффа. Таке твердження правильне і правдиве, але не слід зводити цю епоху до імені однієї особи – Ґете. Це доба німецького ідеалізму, початки якої сягають своїм корінням у ранні Середні віки, а її наслідки – дуже далекосяжні.
Саме тому, для кращого зрозуміння цієї доби, потрібний бодай короткий історичний вступ до Романтизму, поданий як аналіз його імпульсів, які, на мою думку, діють ще й досі. При цьому не слід забувати, що в інтелектуальній історії Європи література та філософія, чи може краще сказати філософське мислення, настільки тісно пов'язані між собою, що інколи їх навіть годі відрізнити. Обидві ділянки є виявами культури даного народу у від-повідної епосхи його історії. Підтвердження знаходимо у німецькій романтич-ній школі, найкращі представники якої були не тільки поетами та письменниками, але й мислителями. Ця закономірність, до речі, стосується деякою мірою й інших періодів німецької історії. Недарма ще до Другої світової війни Німеччина була знана як країна поетів і мислителів (das Land der Dichter und Denker), причому межа між одними і другими не була чітко визначеною.
Кінець Середньовіччя був одночасно кінцем тієї важливої культурної епохи, яку ми досі, як на мене, істотно недооцінюємо. Дуже часто вживається означення «темні віки» у контрасті до доби Просвітництва, яка вважалася нібито добою прояснення людського розуму й апогеєм осягів людського мислення до цієї перцепції. Чи воно справді так було, важко сказати з повною певністю, та важливо знати ті причини, які призвели до кінця доби Середніх віків, спричинившись тим самим до розквіту доби Просвітництва.
У Середніх віках домінувала віра в Бога, а відтак переважало верховенство «Однієї Святої Католицької Апостольської Церкви», яка ще тоді була єдиною Християнською Церквою у Західній Европі. Іншим же «китом» цієї епохи була феодальна система, в якій лицарство було провідною верствою суспільства. Воно плекало цю дворянську культуру зі всіма її звичаями, що пізніше стали найважливішими джерелами Романтизму. Проте згодом, як і усе на світі, ця середньовічна культура почала завмирати, а рівночасно з нею відмирала цивілізація Середньовіччя, готуючи місце для поступового зародження доби т. зв. Просвіт-ництва. Причин цього процесу слід шукати в наступних історичних подіях:
Чума, або т. зв. «чорна смерть», яка спустошила в 1347-1352 рр. цілу Европу. Її епідемії повторювались упродовж 15-18 ст.
Невдачі хрестових походів, які посіяли релігійні сумніви і похитнули довіру до Церкви і християнської спільноти в цілому.
Винаходи і відкриття доби Гуманізму та Ренесансу. Тут можна навести чимало прикла-дів, та ми обмежимося лише кількома головними, а саме: геоцентричне розуміння світу Птолемея було замінене геліоцентричною теорією Коперника, яку до певної міри підтвер-дило відкриття нових континентів; винайдення книгодрукування Йоганном Ґуттенбергом (Johannes Guttenberg, бл. 1394-1468), що було чи не найважливішою подією в історії людської культури (недарма Ґуттенберга недавно обрано людиною тисячоліття) і спричинилося до революційних масштабів поширення інформації, фактів та ідей. Зауважмо, що тодішній ефект цього винаходу можна прирівняти до сучасних комунікаційних можливостей засобами мережі Інтернет.
Виникнення міст та формування нової верстви – міщан, які прийшли на зміну лицарському класу. Центр культури перемістився із замків у міста, що призвело до завмирання лицарської культури та пришвидшило кінець доби Середніх віків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Німецький романтизм: генеза, компартивні виміри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок