Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Визначення валового внутрішнього продукту регіону

Визначення валового внутрішнього продукту регіону

Назва:
Визначення валового внутрішнього продукту регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,10 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
“Визначення валового внутрішнього продукту регіону”
Загальні положення визначення валового внутрішнього продукту регіону
Валовий внутрішній продукт (ВВП) є узагальнюючим показником результатів економічної діяльності країни та регіону за рік. У залежності від стадії економічного обороту цей показник може бути визначений: як вартість вироблених товарів і послуг для населення та інвестиційної сфери (ВВП вироблений), як сума первинних доходів учасників суспільного виробництва (ВВП за категоріями доходів) і як сума витрат на кінцеве споживання населення і державних органів та нагромадження основних і оборотних фондів (ВВП за категоріями використання).
На рівні регіону результати економічної діяльності найбільш повно відображаються у показниках виробництва і доходів. Узагальнюючим показником виробництва у регіоні є валова додана вартість (ВДВ), яка визначається по кожній галузі господарства регіону. Розрахунок ВДВ по кожній галузі включає визначення цього показника на підприємствах, в установах і організаціях всіх форм власності, що розташовані на території області, включаючи кооперативи і малі підприємства, а також виробництво продукції і послуг у домашніх господарствах (особисте підсобне сільське господарство, індивідуальне будівництво тощо).
Вказаний показник характеризує ту частину вартості виробленої продукції (робіт, послуг), яка безпосередньо створена трудом працівників на даному підприємстві з використанням його основних фондів. Вартість купованих матеріалів, комплектуючих, всіх видів енергії, робіт, і послуг, споживчих в процесі виробництва, є результатом діяльності інших підприємств, а для даного підприємства - проміжним споживанням.
Валова додана вартість по j-тій галузі (ВДВj) розраховується за різницею між валовим випуском (ВВ j) і проміжним споживанням (ПСj):
BДBj-BBj-ПСj (1)
Сума валових доданих вартостей усіх галузей складає ВВП регіону, тобто
?ВДВj= ВВП регіону (2)
1. Визначення валової доданої вартості регіону за звітний період
Початковим етапом розрахунків є визначення валового випуску. Валовим випуском галузей матеріального виробництва є обсяг виробленої ними продукції. Валовий випуск визначається в основних Цінах, тобто в цінах підприємств, за виключенням податку на додану вартість і акцизного збору. При цьому, за методологією системи національних рахунків, загальним принципом оцінки валового випуску є слідуючий:
- за умов прибутковості виробництва (коли вартість продукції, робіт, послуг перевищує витрати на виробництво), валовий випуск дорівнює вартості продукції, робіт, послуг;
- за умов збитковості виробництва (коли витрати на виробництво перевищують вартість продукції, робіт, послуг), валовий випуск оцінюється величиною витрат на виробництво.
У галузях економіки, валовим випуском яких є вартість послуг розрізнюється ринковий і неринковий випуски. Ринковий випуск характеризує надання (виробництво) послуг за цінами ринку що свідчить про госпрозрахункові принципи господарювання. Неринковий випуск характеризує надання послуг безоплатно чи за цінами що не покривають витрат на виробництво і з точки зору ринку є .незначущими. Неринковий випуск притаманний бюджетним організаціям і установам і визначається за величиною фактичних витрат, за виключенням витрат на придбання обладнання, капітальні вкладення » капітальний ремонт та з додаванням амортизації (зносу). З метою висвітлення особливостей формування валового випуску в окремих галузях надається коротка характеристика цього показника по всіх галузях економіки.
Валовий випуск промисловості обраховується як обсяг продукції промислових підприємств і промислової продукції, виробленої підприємствами інших галузей, де промислове виробництво є неосновним видом діяльності, включається обсяг продукції малих підприємств і кооперативів, що займаються промисловою діяльністю, а також зміна залишку незавершеного виробництва, який не включається у вартість продукції.
Валовим випуском сільського господарства є вартість продукті рослинництва і тваринництва, виробленої всіма категоріями господарств, включаючи особисті підсобні господарства, а також вартість послуг підприємств, що обслуговують сільське господарство (ветеринарне обслуговування, агрохімічне, ремонтне тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Визначення валового внутрішнього продукту регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок